Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Samochód Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=186)
-   -   Auto do wszystkiego (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36589)

Widmo80 28.01.2020 07:53

Auto do wszystkiego
 
Jak w temacie- rozglądam się za autem , które tez poradzi sobie w lekkim offie ale i na codzień będzie sie nadawać na zakupy, załatwianie spraw itd.
Miałem jeepa cziroka ZJ 4.0 ale sprzedałem , chciałbym spróbować czegoś innego (...) i mysle nawet o nowej Daci Duster (tej po 2018 ) ale nie wiem jak z blacharka w nich , jak to zabezpieczono, i czy w ogóle, przed rdzą. W rachubę wchodzi jeszcze toyota rav 4 ll gen , honda crv tez z podobnych roczników około 2005. Jak ktoś miał/ ma styczność z tymi autami i może napisać na co zwrócić uwagę przy oględzinach ewentualnych.

szymon.c 28.01.2020 08:25

Duster z napedem 4x4 i normalna wersja wyposazenia zaczynal sie od jakis 60000 PLN o ile dobrze pamietam, a bylo to juz 5 lat temu. Wiec 40000 za nowy samochod jest chytem marketingowym.


Jak myslisz o Ravce i CRV to rozwaz jeszcze forka II generacji, mysle ze w podobnym przedziale cenowym bedzie.

Przepraszam, za brak polskich liter, sila wyzsza.

stanley 28.01.2020 08:51

Robiłem kalkulację nowego Dustera w salonie w zeszłym roku, w wersji max wychodził 80tysiecy. Jeśli nie chcesz automatu, wystarczy ci 1.5 diesel i nie masz fiksacji na punkcie znaczka to i tak nie ma konkurencji cenowo jeśli chodzi o nowego suva.

consigliero 28.01.2020 09:04

Gdyby Dacia miała automat to byłoby super. To pisałem ja, użytkownik dacii dokker

Cezarus 28.01.2020 09:05

Nowa Suzuki Vitara 1,4 to najrozsądniejszy cenowo SUV.

strobus1 28.01.2020 09:06

chek list CR-V
- siłowniki zamka centralnego - drogie w naprawie, lubią się sypać.
- kontrola dyferencjału tylnego - może popiskiwać-> wymienisz olej i po sprawie, nie może się trząść i telepać -> naprawa / wymiana.
Z wymienionych przez Autora wątku aut jest największa w środku.
zdrowia

pattryk 28.01.2020 10:06

1 Załącznik(ów)
Forek III, 2,5 B+G, aut, 2010r, 110 000mil, użytkowany u mnie w rodzinie od 4lat będzie do wzięcia.

Widmo80 28.01.2020 11:30

z nowa Daczią duster jest taki problem , że nikt nie potrafi jasno i jednoznacznie odpowiedziec na pytanie w jaki sposób blacharka jest zabezpieczona przed korozją? Ma ocynk czy nie ma ocynku? Dacia nie słynie z mocnej blacharki;) Jadę dziś na jazdę próbną, benzyniakiem i dieslem - będę miał żywe porównanie. Najbardziej rdza mnie martwi.

matjas 28.01.2020 13:14

mnie martwiłoby jak te auta wyglądają po paru latach - niestety cena nie jest niska bo tak...
użyte materiały wnętrza są bardzo takie sobie i pamiętam salonowo/komisowe dwu-trzy latki, które po prostu wyglądały na zużyte - wytarte kierownice, lewarki, pedały, zdeformowane siedzenia.
nie zdecydowałem się wtedy na markę, zwłaszcza że Caddy 2.0TDI po obniżce kosztował dokładnie tyle co Dokker na 'wypasie'.

Ludzie tym jeżdżą i chwalą ale to chyba trochę jest tak jak z tą pliszką.
Takie auto przejedzie w miarę bezawaryjnie te 100kkm i chyba tylko tego można oczekiwać. Kłopot, że za 60k to chciałbym oczekiwać czegoś nieco więcej.

m

lolek 28.01.2020 13:41

Forester II lub II jak wyżej napisał pattryk, dokładnie ten silnik 2,5 benzyna + gaz (polecam gazowanie u JAKO w Wawce ul. Mechaników). Miałem dwa lata Forka II i żałuję, że go sprzedałem, najpewniej kolejnym autem przy zwyżce liczebności rodziny będzie forek III również 2,5 b+g wolnossak :)
Jedyny minus dla mnie to butla w miejscu koła zapasowego - zapas zabrał trochę miejsca w bagażniku.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.