Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Ułożenie tarcz sprzęgłowych, sprzęgło (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2542)

AnubisXRV 14.02.2009 22:54

Ułożenie tarcz sprzęgłowych, sprzęgło
 
1 Załącznik(ów)
Witajcie !

Mam pytanie co do ułożenia tarcz sprzęgłowych, dokładnie rozchodzi mi się o jedną z ostatnich ( być może pierwszych ), czy nie powinna ona znajdować się w tym samym położeniu co inne ? Tzn: nr 1 w stosunku do nr 2 !

Załącznik 4054

I odrazu zapytam, gdzie mozna dostac -> nakrętke od kosza sprzęgłowego, bo moje odgiecie jakoś tak samo z siebie spowodowalo zerwanie tego opiłka metalu ( no chyba ze on byl gratis ) :P

Pozdrawiam.

hubert 14.02.2009 23:44

Cytat:

Napisał AnubisXRV (Post 43945)
czy nie powinna ona znajdować się w tym samym położeniu co inne ? Tzn: nr 1 w stosunku do nr 2 !

Nie nie powinna, tak jak na zdjęciu jest OK.

Cytat:

Napisał AnubisXRV (Post 43945)
I odrazu zapytam, gdzie mozna dostac -> nakrętke od kosza sprzęgłowego, bo moje odgiecie jakoś tak samo z siebie spowodowalo zerwanie tego opiłka metalu ( no chyba ze on byl gratis ) :P
Pozdrawiam.

W salonie Hondy albo u Ramiresa. Z tego co pamiętam kosztuje kilkanaście PLN więc to nie majątek :)

Jeśli rozgrzebałeś sprzęgło i będziesz składał to do kupy to nie zapomnij o wymianie uszczelniaczy pod kolektorami wydechowymi ...

pałeł 14.02.2009 23:47

nakrętka - ramires

a z tarczami chyba powinno być tak samo

AnubisXRV 15.02.2009 00:03

Wielkie dzieki !
hubert, pałeł !
Ogromne wrecz !

Uszczelniacze posiadam, tarcze takze , i same kolektory po kilku sciaganiach i zakladaniach ( nie wiem czy tak sie mowi ) nie stanowia juz problemu :). Wolalem sie upewnic czy kosz ma tak wygladac.

Pozdrawiam Was !

W takim razie uderzam do -> ramiresa<- owczesnie udajac sie po piwo !

AnubisXRV 15.02.2009 00:10

2 Załącznik(ów)
Tak wyglądały tarcze uprzednio
Załącznik 4056
Zakladane sa te
Załącznik 4057
Wybaczcie jakosc ale to tylko telefon :[[[

Izi 15.02.2009 10:09

jedne i drugie wyglądają super :)
w tarczach to chodzi o to jakiej są grubości, a nie koloru, bo tylko taką różnicę zobaczyłem na tych zdjęciach,

hubert 15.02.2009 10:20

Izi ma rację. Gdy rozgrzebałem swoje sprzęgło to przeraziłem się jakie to okładziny cieniutkie są, ale wziąłem do ręki mikrometr i okazało się że że wszystko jest w najlepszym porządku ...

AnubisXRV 15.02.2009 11:49

Grubość obu jest w porzątku, porostu myślałem swoim skromnym kawałkiem mózgu, że da się coś może wywnioskować z takich zdjęć :) teraz jestem bogatszy o doświadczenie i wiem, że się nie da hah. Ale tak na poważnie "stare" tarcze wydaja mi się delikatnie przypieczone, być może ale nie wiem nie znam się . Sprzęgło zaczęło uślizgiwać, a niedawno dość znacznie, więc kupiłem tarcze i sprężyny. Pokombinujemy zobaczymy.

Artuditu 15.02.2009 17:08

Może i głupie pytanie ale czy np na daleką wyprawę powinno się zabierać tarcze/sprężyny? Wiem że to się wymienia raz na ..... albo i rzadziej ale... no właśnie. Czy warto zabrać czy niepotrzebne?

chomik 15.02.2009 17:20

Cytat:

Napisał Artuditu (Post 44066)
Może i głupie pytanie ale czy np na daleką wyprawę powinno się zabierać tarcze/sprężyny? Wiem że to się wymienia raz na ..... albo i rzadziej ale... no właśnie. Czy warto zabrać czy niepotrzebne?

Ja mialem ze soba tarcze i sprezyny... chyba lepiej miec, duzo miejsca nie zajmuja...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.