Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Honda - inna niż AT & NAT (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=185)
-   -   crf250-rally - ma ktoś u nas coś takowego ? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29257)

Franz 17.05.2017 08:58

Jak wojtek jeszcze zalozy akcesoryjny mikuni to sie jeszcze polepszy.
Ten gaźnik wg.obiektywnych opinii daje dużo wiecej niż zwiekszenie pojemnosci do 440 czy jakies tam hotkamsy.

wojtekm72 17.05.2017 10:04

Może kiedyś zmienię gaźnik:Thumbs_Up:.
Ale litr benzyny w górach to dużo w oryginalnym zbiorniku.
A spalanie na pewno wzrośnie

motomax 17.05.2017 10:24

CRF 450X to dalej crf ten sam silnik lekko skastrowany,zawias światłaruchajka i homologacja... dalej serwis...
Gość który takie cudo ma,po przejażdżce na XR 400 stwierdził że XR-ka mu leży bardziej i lepiej mu sie jeżdzi,gdyby tylko miała rozrusznik he he brałby

Wszystko kwestia umiejętności kierowcy i doświadczenia z jazdą w terenie..

Ta CRF bedzie odpowiednia dla naprawdę spokojnych wycieczek,z tą masą i moca adrenaliny nie bedzie za wiele... zawias też nie za bogaty mimo że wygląda na super,troszkę poprawiony z L-ki

Zamiast rally powinni nazwać CRF 250L ADV

Pirania 17.05.2017 11:37

Cytat:

Napisał motomax (Post 531838)
Ta CRF bedzie odpowiednia dla naprawdę spokojnych wycieczek,z tą masą i moca adrenaliny nie bedzie za wiele...

Nie dla mnie..ja wolę WALENIE SERCA po odkręceniu 520tki/ 690tki! ;) Do techniki/ czy błota nie budiet ale to co się czuje pod manetką i potem lecąc bokiem.. ach!!!:drif:
Po zejściu to inne moto gaśnie 3 razy zanim ruszy bo człek zdziwiony że manetkę trzeba ruszyć o 2-3cm aby a nie jak w kacie 5mm!!! :p

Franz,
690/ 701 nie czuje się tej ociężałości.. przy tej mocy czy regulacji mocy i zawieszeniu..:p

Franz 17.05.2017 14:17

Być może myślę innymi kategoriami. Prawie 6 dych na karku to i ten 690 ciężki w gorach.
Kazde 5 kg juz czuję. Dla mnie już nie moc a waga ma znaczenie:o
A krzepy nie przybywa a ubywa :vis:

Pirania 17.05.2017 15:29

U mnie kryzys wieku średniego..:p Ciut ponad 20 wiosen różnicy więc jeszcze zmądrzeję..;)

wojtekm72 17.05.2017 17:05

Cytat:

Napisał Pirania (Post 531869)
U mnie kryzys wieku średniego..:p Ciut ponad 20 wiosen różnicy więc jeszcze zmądrzeję..;)

Więc powinieneś jeździć z Nami Staruchami :) nie ścigać się z młodzieniaszkami.
Przynajmniej damy Ci się kilka razy objechać:haha2:

Pirania 17.05.2017 20:20

Obiecanki Macanki..!;) Wiek to 30% reszta doświadczenie..
I jedyne, o co bym Was Dziadków śmiał poprosić..to o wyjechanie na górę albo pchanie "zajebi@#$/go KTM'a!:bow::bow::bow: Bo Wasze XRy są od godziny na górze;)

Babel 17.05.2017 20:32

Cytat:

Napisał Pirania (Post 531848)
Nie dla mnie..ja wolę WALENIE SERCA po odkręceniu 520tki/ 690tki! ;) Do techniki/ czy błota nie budiet ale to co się czuje pod manetką i potem lecąc bokiem.. ach!!!:drif:
Po zejściu to inne moto gaśnie 3 razy zanim ruszy bo człek zdziwiony że manetkę trzeba ruszyć o 2-3cm aby a nie jak w kacie 5mm!!! :p

Mam to samo - niby mnie kusi wr 250 r - ale jak w łykend przejadę się Kajtkiem to ciary po plecach :D. Niby stary RFS - ale będę się powtarzał to jest najlepszy moto jaki miałem.
I jak Franz powiedział - mam swój wiek i nie mam kompletnie wzrostu i ta mała waga Kajtka , jego poręczność to dla mnie klasa.

Chętnie przejadę się kiedyś xr ką 400 - ale np DRZ (miałem kilka lat a i ujeżdżałem kilka razy ex Franzową ) - jest dla mnie rozczarowująca - i nie chodzi tu o moc a raczej o jej ciężar rozkład masy i zawieszenie.

Dziwi fakt że nie ma taka wr 250 r nie ma konkurencji :( - chyba już nikomu nie zależy na prostych niezajebliwych konstrukcjach ,

Pirania 17.05.2017 20:52

DRZta DRZcie nie równa.. miałem 8 lat temu i do dupy była..Spróbuj tej od Santosa, nie wiem co za gowno ma z przodu ale jest bajka! Komfort i miękko, plus dobra guma, zacięcie i fantazja mlodzienca i objezdzal 40kg lżejsza WR'f. Zresztą Dziadków na XR'ch również :p:p:p


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.