Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   E 09 Dakar potrzebna opinia kogoś kto używał (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34736)

Husky 10.04.2019 20:27

E 09 Dakar potrzebna opinia kogoś kto używał
 
czy ktoś z kolegów zdejmował kiedyś w terenie E 09 dakar ale przód? da się to zrobić w terenie czy taka sama wredna jak tył?
Jadę w czerwcu w Islandzki teren i nie wiem czy założyć na przód TKC 80 ( to mam) czy mogę zmienić na E 09 dakar . Boję się kamieni i zastanawiam się czy wziąc miękką TKC która może nie dać rady po kamolach , czy prawie pewną E 09 ale jak coś to nie wiem czy da się to w terenie naprawić w razie czego.
Mam E 09 na tyle . Zajebista opona , na kapciu można jechać . Czy to samo jest na przodzie ?
Błagam tylko nie zaśmiecajcie wątku! Niech wypowie się tylko ten , kto wie bo miał. Nie piszcie tu tekstów w stylu " mi się wydaje " itp.

Wiem jakie wady ma E 09, że jest twarda i się uślizguje itp. Priorytetem jest nie asfalt , tylko teren i powrót bez przygód na kołach z Islandzkiego Interioru.
Ktoś coś mądrego napisze ?
z góry dziękuję za mądre wpisy.

Emek 10.04.2019 20:30

Twarde są. I przód i tył. Przód łatwiej ściągnąć niż tył ale lekko nie będzie. Wymiana TKC to przy tym frajda.

Marcinnn6 10.04.2019 20:36

E09 na przód to porażka, bieżnika jest wogóle jakoś mało. Nie trzyma na zakrętach. Jako opona na tył ok. Wybrał bym TKC, jeździłem po kamieniach, górach i było spoko.

W terenie nie zdejmowałem żadnej z tych opon, więc takiego porównania nie mam. Natomiast właściwości jezdne (oczywiście w terenie) są wg. mnie takie jak opisałem powyżej

Husky 10.04.2019 20:38

tak myslałem , zostanę przy tkc, nawet jak klękną to wymiana to pikuś a dętki mam zawsze ze sobą.
Emek jezdziłeś może na przodzie bez powietrza? da radę jak na tyle?

machoni 10.04.2019 20:38

na e09 na kapciu z przodu nie pojedziesz ;), do ściągnięcia bez większego problemu. Rozważ jeszcze sava rock rider mc23.

FELIX 10.04.2019 20:39

objechałem na TKC wszystko co najgorsze na Islandii...nic się nie stało....nawet nie przebiłem...:-)

Emek 10.04.2019 20:42

Cytat:

Napisał Husky (Post 632380)
tak myslałem , zostanę przy tkc, nawet jak klękną to wymiana to pikuś a dętki mam zawsze ze sobą.
Emek jezdziłeś może na przodzie bez powietrza? da radę jak na tyle?

Nie jeździłem z kapciem na przodzie. Tył zrobiłem z 8 kolosów i od felgi nie odszedł. Da się na lajcie jechać a na C02 dramat. Jedzie się fatalnie.

madafakinges 10.04.2019 20:46

Na przód polecam mc23 na tył z resztą też. Super opona dualowa wytrzymuje długo.

Afro_BAU 10.04.2019 20:52

Tylko ta Sawa to już mitas jest ;) rockrider zostało. Mam przód i jestem zadowolony. W terenie trzyma lepiej od tkc.

Husky 10.04.2019 21:04

Cytat:

Napisał machoni (Post 632381)
Rozważ jeszcze sava rock rider mc23.

co to za oponka? nie znam kompletnie. Czytam że słoweńskie cudo.

lata to jakoś po asfalcie również ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.