Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Dobry Tani Motocykl dla dwojga na podróże (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33957)

przemo77390 08.01.2019 08:43

Dobry Tani Motocykl dla dwojga na podróże
 
Witam,

Ze względu na ograniczenia urlopowe a jednocześnie chęć poznania wschodu zastanawiam się nad kupnem motocykla i wysłania go na wschód np. Uzbekistan i poszukania dla niego tam przechowalni aby można było co roku dolecieć tam i rozpoczynać podróż - nie trzeba tłuc tranzytowych kilometrów ani organizować co roku przerzutu motocykli na lawecie.

Motocykl musi być w miarę niezawodny (tania eksploatacja i szybkie naprawy), nie za ciężki, dający radę we dwoje. Taki wierny dobry osiołek. dodatkowo pytanie jak z badaniami technicznymi takiego motocykla bo ubezpieczenie to luz (nie ma potrzeby by motocykl był w kraju).

Co byście polecili?

Pozdrawiam,
Przemo

chemik 08.01.2019 08:47

Przemo, zasygnalizuję Ci jeszcze jeden potencjalny problem. Np. w Gruzji pojazd na obcych blachach może pozostawać nie dłużej niż pół roku. Sprawdź, czy w kraju, w którym chcesz go zostawić nie ma podobnych przepisów.
Może prościej będzie przerejestrować pojazd na lokalne tablice?

przemo77390 08.01.2019 08:57

Cytat:

Napisał chemik (Post 618597)
Przemo, zasygnalizuję Ci jeszcze jeden potencjalny problem. Np. w Gruzji pojazd na obcych blachach może pozostawać nie dłużej niż pół roku. Sprawdź, czy w kraju, w którym chcesz go zostawić nie ma podobnych przepisów.
Może prościej będzie przerejestrować pojazd na lokalne tablice?

Dobra uwaga - tylko że np. jakby się chciało w danym roku zrobić np. Uzbekistan a w przyszłym polecieć na Kirgistan potem Mongolia - to czy nie trzeba by w każdym z tych krajów dokonywać rejestracji.

chemik 08.01.2019 09:01

Przemo, ja nie jestem fachowcem w tej tematyce, nigdy nie rozważałem pozostawienia tam pojazdu. Sygnalizuję problemy, które niekoniecznie muszą Twojego przypadku dotyczyć, ale powinieneś je rozeznać i rozważyć aby mieć pewność.
I jeszcze jedno przychodzi mi na myśl: wwiernyj wwoz, czyli polityka celna Rosji narzucająca wymagania w całej WNP - jak wjedziesz do WNP pojazdem, a wyjedziesz bez niego to będzie bardzo niefajnie dla Ciebie i rosyjskich celników.

Emek 08.01.2019 09:01

Coby przewieźć wywrotkę piasku nie trzeba kupować tira. W Biszkeku są wypożyczalnie motocykli.

stopa-uć 08.01.2019 09:06

Pomijając sprawy formalne to Trampek albo Afryka.
Na trampku dacie radę we dwoje, tanio można kupić
i bez pompy.

Ciał

przemo77390 08.01.2019 09:07

Cytat:

Napisał chemik (Post 618597)
Przemo, zasygnalizuję Ci jeszcze jeden potencjalny problem. Np. w Gruzji pojazd na obcych blachach może pozostawać nie dłużej niż pół roku. Sprawdź, czy w kraju, w którym chcesz go zostawić nie ma podobnych przepisów.
Może prościej będzie przerejestrować pojazd na lokalne tablice?

Cytat:

Napisał Emek (Post 618603)
Coby przewieźć wywrotkę piasku nie trzeba kupować tira. W Biszkeku są wypożyczalnie motocykli.

Pytanie czy posiadanie własnego pojazdu nie wychodzi taniej.

Jest na Forum ekipa jeżdżąca w ten sposób na Africach Twin - bodajże eksplorują Mongolie.

przemo77390 08.01.2019 09:08

Cytat:

Napisał chemik (Post 618602)
Przemo, ja nie jestem fachowcem w tej tematyce, nigdy nie rozważałem pozostawienia tam pojazdu. Sygnalizuję problemy, które niekoniecznie muszą Twojego przypadku dotyczyć, ale powinieneś je rozeznać i rozważyć aby mieć pewność.
I jeszcze jedno przychodzi mi na myśl: wwiernyj wwoz, czyli polityka celna Rosji narzucająca wymagania w całej WNP - jak wjedziesz do WNP pojazdem, a wyjedziesz bez niego to będzie bardzo niefajnie dla Ciebie i rosyjskich celników.

Myślałem że jak opuszczę Rosję to już problem wwiernyj wwozu z głowy.

Myślałem tak o wysłaniu Dr-ki ale we dwoje może być ciężko i chyba zostanie do samotnych wojaży dla mnie :)

Emek 08.01.2019 09:25

Za zawiezienie tam i nazad motocykla własnego zapłacisz tyle co pożyczenie na miejscu. Na 3 tygodnie powiedzmy 50 EUR X 21 dni = ok 4500 pln. Transportowcy wezmą 1000-1200 EUR czyli jeden wyjazd masz free pożyczając moto ma miejscu.
Możesz tez kupić jakiegoś Iża na miejscu :D.
http://diesel.elcat.kg/index.php?showtopic=292415669

zibiano 08.01.2019 09:28

Dokładnie. Kupuj trampoliniego


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.