Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   Zakup CRF 1000 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32841)

radiolog 13.09.2019 19:48

Cytat:

Napisał bukowski (Post 651246)
dla mnie to w każdym pojeździe jest problem. no dobra, w samochodzie z automatem niekoniecznie :)
chodzi o opóźnienia w reakcji w obie strony, które sprawiają, że dozowanie gazu jest jak seks z kondomem. niby to samo... z tego samego powodu odpadła dla mnie NAT z DCT, choć filozoficznie rzecz ujmując, automaty lubię. Od motocykla oczekuje, że jak wbije bieg niżej i odkręcę, to zap.... A jak skręce na wysokich obrotach, to hamuje a nie zwalnia.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Zanczy ze linka to kndom, a potencjometr bez?
Jak jechalem 1290 sadv to nie czułem opóźnień, a tam chyba potencjometr jest.
Ja chyba muszem przerobic siedzenie, bo nawet z kahedo zjeżdżam na bak, w ktm8e tego nie było

Emek 13.09.2019 19:55

W KTM rbw jest dużo bardziejszy niż w AT czy GS ale i tak czuć opóźnienia. Jednym wadzi drugim nie. Rzecz gustu lub kwestia przyzwyczajenia. Dla mnie to sprawa techniczna. Linkę naprawię sam RBW nie.

Artek 13.09.2019 20:27

Widmo, może warto chwilę poczekać:)

Widmo80 13.09.2019 20:54

Dzięki Artek- Może i wtedy ceny starych nat pospadają , ale ja choć raz chciałbym nówkę - bo, bo tak :) Ta najnowsza tez się ciekawie zapowiada - wtedy miałbym najstarszą i najnowszą :D
Ktoś napisze co ma atas a nie ma nat :) ? i czy warto dokładać te 15k?

mdxmd 13.09.2019 21:32

Cytat:

Napisał Widmo80 (Post 651257)
Dzięki Artek- Może i wtedy ceny starych nat pospadają , ale ja choć raz chciałbym nówkę - bo, bo tak :) Ta najnowsza tez się ciekawie zapowiada - wtedy miałbym najstarszą i najnowszą :D
Ktoś napisze co ma atas a nie ma nat :) ? i czy warto dokładać te 15k?

nie sugeruj się opiniami innych bo to bez sensu.... siadaj na moto i sam będziesz wiedział co ci leży bardziej.

- ATAS jest wyższa, lepszy zawias i większy zbiornik jednak trzeba mieć min. 1.8 wzrostu :)

ja teraz wybrałbym DCT chociaż bardzo długo byłem przeciwny temu wynalazkowi.

kristoch 13.09.2019 22:14

Cytat:

Napisał Widmo80 (Post 651257)
Dzięki Artek- Może i wtedy ceny starych nat pospadają , ale ja choć raz chciałbym nówkę - bo, bo tak :) Ta najnowsza tez się ciekawie zapowiada - wtedy miałbym najstarszą i najnowszą :D
Ktoś napisze co ma atas a nie ma nat :) ? i czy warto dokładać te 15k?



1. Tu np. masz info o różnicach - http://motormania.com.pl/newsy/nowos...any-i-nowosci/. Google Twoim przyjacielem jest.
2. Czy warto? Myślę, że odpowiedzi na to binarne pytanie jest więcej niż członków i członkiń FAT.

NAT są 3. Stara (2015-2017), lift (2018-2019), i NATAS (2018-2019). Będą co najmniej kolejne 2 od 2020. Patrzysz na ceny na Honda.pl czy rozmawiałeś z dealerem? Upewnij się co jest dostępne bo nie wszystko.
Wreszcie NATAS - bardziej na długie asfaltowe podróże. NAT lekko lżejsza i bez paru zbędnych (zdaniem niektórych) gadżetów (lampki i stelaż do nich, więcej osłon i plastików, inny uchwyt z tylu, mniej opcji na kufer centralny, większy zbiornik i masę).
Pytanie jak jeździsz asfalt czy off.
Za 15 tys różnicy możesz pojechać dookoła globu np. Albo na Seszele na 2 tygodnie ;-). Albo kupić gadżety do NAT. Albo dołożyć komuś komu brakuje do NAT. Jest kilka fajnych opcji.
Jeśli poważnie rozważasz dodanie 15 tys do NATAS vs NAT, to zdecydowanie powinieneś poczekać na NAT/NATAS 2020.

MrWaski 14.09.2019 07:54

ATAS ma kilka dodatków za które w NAT musisz ekstra dopłacić. Zatem wychodzi o te kilka dodatków mniej niż 15kzł.

madafakinges 14.09.2019 10:04

W atas najważniejsze jest zawieszenie i większy bak, te psełdo gmolei osłona pod silnik i tak jest do wymiany na coś normalnego...

Emek 14.09.2019 10:30

Cytat:

Napisał kristoch (Post 651265)
Jeśli poważnie rozważasz dodanie 15 tys do NATAS vs NAT, to zdecydowanie powinieneś poczekać na NAT/NATAS 2020.

Poczekaj. Jak wejdą te cudaki to cena starych spadnie. Kupisz zwykłą wersję dużo taniej chyba że musisz mieć kolorowy telewizor i te pierdoły co je dołożą w tym liftingu. IMO zwykła wersja starcza do wszystkiego a jak się ma 190 i 100 kg masy to ta wyższa. Ideałem dla mnie byłaby wersja zwykła z zawiasem AS. I to bzdura że trzeba mieć 1,80 cm. Ja nie mam i nie widzę problemu choć tej wersji bym nie kupił z racji bekatgo baniaka i RBW. Jak tylko na asfalt to lepiej wybrać inny motocykl bo AT w mojej ocenie nadaje się najlepiej do cyklu mieszanego. Na asfalcie kuleje a w teren za ciężka.

aadamuss 14.09.2019 10:53

Nie wnikając w szczegóły wyposażenia brałbym taką na której lepiej się czujesz. Już wsiadając na różne motocykle czuję czy jest dobrze czy jest coś nie tak - na większej właśnie to lepsze dopasowanie bardziej mi pasowało. Pozdrawiam adam

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.