Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Zacinający się przycisk zmiany świateł (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1711)

Franz 08.10.2008 09:49

Zacinający się przycisk zmiany świateł
 
W większości znanych mi Afryk zacinał się przycisk zmiany świateł -
krótkie-długie.
Pytanie mam ... to standard ? -i jak rozwiązać problem
Za pomoc z góry dziękuję.

ramires 08.10.2008 09:59

Przeczyścić. Dostał się pewnie jakiś syf i/lub smar się lekko utlenił/nie było go.
Wczoraj w mojej bule właśnie to robiłem. Teraz działa jak trzeba.

Jeśli był sporo używany to może być wytarty zaczep na samym włączniku (to, co powoduje, że guziczek pozostaje wciśnięty) i tutaj lekka lipa. Po niedzieli będę rozkręcać to raz jeszcze, bo chce całą bułę zrobić tak, aby była czarna i czysta więc mogę looknąć do tego raz jeszcze. Pewnie da rade dopasować coś z elektroniki powszechnej np. z jakiegoś starego telewizora :D

Vooytas 08.10.2008 13:21

Mam ten sam problem. Mnie udaje sie włączyć długie ale gorzej z wyłączeniem. Wykapowałem że jak nacisne na guzik po skosie z góry to sie odblokowuje. Czyściłem pszikałem różnymi smarowidłami i nic. Chyba to już ma poprostu dosyć.

Robertbed 08.10.2008 14:56

U mnie dokladnie to samo jest, mialem cala ta konsolke jedna zapasowa od RD07 i tam jak naciskalem przelacznik to slychac bylo wyraznie takie cykniecie przelacznika, czyli tak jak powinno byc(chyba), postanowilem ze sobie po prostu zamienie, wiec podlaczylem i co sie okazalo, swiatla sie zmienialy ale kierunki nie dzialaly, slychac tylko bylo takie cykanie na przekazniku :mur:
, nie wiem czy to tylko jakies przypadek,ale doszedlem do wniosku ze nie sa zamienne rd07--rd07a,
Amen
PS:Wydaje mi sie tez ze przelacznik kierunkow tez chodzi deko za ciezko niz powinien, probowalem to rozbierac, smarowac, nic nie daje, moze ktos ma jakis patent na to, byloby milutko

hubert 08.10.2008 15:10

U mnie pomogło WD40 :)

Robertbed 08.10.2008 15:28

Cytat:

Napisał hubert (Post 26628)
U mnie pomogło WD40 :)

Pomoglo na przelacznik swiatel czy kierunki, a moze pomoglo na obie te rzeczy?

Jak rozebralem ten przelacznik to tam bylo wszystko nasmarowane legancko, sprezynka na swoim miejscu, nic innego tam nie widzialem co by uwagi wymagalo, moze jedynie te styki o ktorych ramirez mowil, ale nie wiem co one maja wspolnego z zacinaniem sie tego, dziwne, no ale jak to bywa na naszym forum pewnie teraz kazdemu zacznie cos tam szwankowac jak juz temat ruszony i sie znajdzie rozwiazanie, czego wszystkim zainteresowanym zycze, hehe

laska 09.10.2008 09:10

A jak się uda to już wszyscy przejechali i można włączyć :) U mnie też pomogło rozebranie, WD40, czyszczenie. Nie pamiętam tylko czy tylko raz to robiłem czy częściej bo w międzyczasie miałem problemy z włącznikiem kierunkowskazów.
pozdr,
laska

rambo 11.10.2008 21:30

wd40 do środka i powinno działać. choć używam tego przełącznik żaaaadko

takie rzeczy sie nie psują od przebiegu tylko od niejeżdzenia i nie używania :p

firefighter80 12.10.2008 13:22

bez rozbierania. oczyścić czymś penetrującym. np WD-40 , a potem najlepiej smar sylikonowy na przycisk, kliknąć pare razy w celu rozprowadzenia i po sprawie. zabieg powtórzyć co jakiś czas. Ja tak robie ze wszystkimi przełącznikami.
Podobnie sprawę załatwia plak. Ja uzywam smaru silikonowego WURTH
I bez problemu:)

Kazmir 12.10.2008 22:16

Hm...... w Rd 03 nigdy się nie zacinają :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.