Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Zakaz wjazdu do Iranu powyżej 250 ccm (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32654)

Malamu 10.03.2022 13:21

Oczywiście, za chwilę nadrobię :)

syncronizator 10.03.2022 19:52

"Taarof" ... polega na zwyczaju który polega na zapłaceniu za jakąś usługę... nawet jeśli ktoś początkowo odmawia przyjęcia należności. Gdyż odmawianie to jest właśnie "taarof"...sprzedawca udaje że nie chce kasy...... Tak o tym gdzieś czytałem.

We wniosku o promesę podałem jako nr polski mój nr tel.
Jako nr w Iranie podałem też mój polski nr.... Bo to jest zgodne z prawdą.

ID pozostawilem puste.

CeloFan 10.03.2022 20:18

:Thumbs_Up:

Znajomy podrzucił mi to. W linku poniżej jest więcej o taarof. Nie idzie w parze z tym wątkiem, ale może się przydać, jako oręż przeciwko naszej ewentualnej gafie :)

https://www.persianstepbystep.com/ho...xqLifEaJUjBZso

CF

Malamu 10.03.2022 22:29

Cytat:

We wniosku o promesę podałem jako nr polski mój nr tel.
Jako nr w Iranie podałem też mój polski nr.... Bo to jest zgodne z prawdą.

ID pozostawilem puste.
Dzięki za odpowiedź. Jutro wysyłamy wnioski. Dam znać czy udało się dostać wizy.

syncronizator 10.03.2022 23:44

Jeśli mogę coś do radzić to zrób dobrze fotkę paszportu... musi być wyraźnie i prosto.
Fotkę osób najlepiej pozyskać od fotografa a nie robić samemu.

Dokładnie przeczytaj instrukcję i zastosuj się do niej. (waga pliku i rozmiar w pix)

Teraz jest Covid więc ambasada ma w nosie przyjmować interesantów.
Jak dostaniesz promesę to zadzwoń do Ambasady ... poproś kogoś od wiz.
Pan przełączy do Pani.
I ta Pani poprosi Cię żebyś wysłała do niej mejlem tą promesę.
Ambasada zweryfikuje promesę czy nie jest fałszywa i dopiero wtedy dostaniesz odpowiedz z nr konta i wymaganiem co do ubezpieczenia na Iran.
Musi być wpisane słowo "Iran" w ubezpieczeniu.
Wpłacasz 50Euro na wskazane konto - ale uwaga .. zrób to z konta PKOBP.
Jeśli nie masz to idź do placówki PKO BP i dokonaj wpłaty podając w tytule :
Opłata wizowa Iran Nr paszp i nr z promesy.
Potwierdzenie wyślij e-mailem + kopia ubezpieczenia.
Za 2 dni dostaniesz mail z PDFem do wydrukowania.
Wot wsio

Ja właśnie zaczynam zabawę z CPD.

Tak informacyjnie ... w PZM Travel skończyły się Karnety 5 kartkowe :)
.... są tylko 10 kartkowe.

Malamu 11.03.2022 11:43

Super. Dziękuję za wyczerpujące informację.
Zdjęcia robiliśmy w profesjonalnym zakładzie, zawsze robimy tam zdjęcia do wiz i zawsze było ok, więc im ufam. :)
Fajnie, że nie trzeba jechać do ambasady, my jesteśmy z Gdańska, więc dla nas to duże ułatwienie szczególnie jeśli chodzi o dodatkowe koszty.

Cytat:

Tak informacyjnie ... w PZM Travel skończyły się Karnety 5 kartkowe
.... są tylko 10 kartkowe.
No tak, jak zwykle wszystko pod górę :mur:

syncronizator 11.03.2022 12:11

Cytat:

Napisał Malamu (Post 772672)
Super. Dziękuję za wyczerpujące informację.
Zdjęcia robiliśmy w profesjonalnym zakładzie, zawsze robimy tam zdjęcia do wiz i zawsze było ok, więc im ufam. :)
Fajnie, że nie trzeba jechać do ambasady, my jesteśmy z Gdańska, więc dla nas to duże ułatwienie szczególnie jeśli chodzi o dodatkowe koszty.

No tak, jak zwykle wszystko pod górę :mur:

Tak więc jak dla mnie wychodzi 900zł za wydanie karnetu. (nie mam karty PZM)

No i jeszcze jedna informacja z pierwszej ręki:

Przy wyrabianiu CPD:
W rubryce Trasa (wymień wszystkie kraje):
Należy wpisać nie tylko pełną trasę.... ale i kraje które ewentualnie chcielibyśmy zaliczyć w ramach karnetu.

Karnet jest do użycia tylko w tych krajach które wskażemy.
Nie ma tak, że możemy zamówić karnet 10 kartkowy i sobie jeździć gdzie chcemy.

PZM Travel wystawia CPD na konkretne wskazane przez zamawiającego państwa.
Jeśli ktoś ma pomysł, że teraz pojedzie na karnecie do Iranu a za pół roku do Afryki .. bo mu zostało 9 kartek (a karnet ma ważność 1 rok) to niestety to nie przejdzie.
Trzeba zamawiając karnet zaplanować oba wyjazdy i wskazać wszystkie Państwa które się chce odwiedzić.

Emek 11.03.2022 12:43

Na tym ich świstku (wniosek) zaznaczyli grupy krajów w pakietach i to chyba tylko u nas bo jak widziałem wnioski w innych krajach to pakietów nie było. Iran jest razem z Pakistanem, Indiami i czymś tam jeszcze. Byc może się mylę ale nie przypominam sobie żebym w CDP miał wpisane kraje do jakich się wybierałem jak lecieliśmy na Iran. Równie dobrze możesz wpisać w trasę Iran i tyle. To tylko rubryczka w formularzu przeca do granicy z Iranem pojazd może dotrzeć spedycją której trasy nie znasz.

syncronizator 11.03.2022 12:58

Cytat:

Napisał Emek (Post 772681)
Na tym ich świstku (wniosek) zaznaczyli grupy krajów w pakietach i to chyba tylko u nas bo jak widziałem wnioski w innych krajach to pakietów nie było. Iran jest razem z Pakistanem, Indiami i czymś tam jeszcze. .

Być może jest tak jak piszesz ... no tak czy inaczej ja bym chętnie na jednym karnecie ogarnął i Bliski Wschód i w następnym roku kawałek Afryki

Emek 11.03.2022 13:06

Nie wiem jak teraz ale wiem że kiedyś były opcje wyrobić ten karnet poza PL i nie dość że było taniej to kaucje tez były niższe. Nie wiem jak obecnie ale może Sambor wie bo widzę że się szwęda właśnie po RPA i innych Botswanach a tam CDP jest potrzebny. Bym zweryfikował tą opcję jeszcze.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.