Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Gadżety / wyposażenie (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=253)
-   -   CRF 1100 na 2021 r. Nowe malowanie i inne zmiany. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38252)

Robin 21.11.2020 02:15

A napewno masz je dobrze ustawione?
Ja też narzekałem zanim się zorientowałem, że są ustawione dużo dużo za wysoko.
Po ustawieniu może d... nie urywają, ale jest nieźle.

Robin 21.11.2020 02:18

Cytat:

Napisał ivolot (Post 705789)
Mam ADV Sport 1100 ES - Obawiam się że poza malowaniem żadnych Zmian,ja czekam na nowe oprogramowanie, aby móc Telefon z Androidem połączyć a nie to że jestem zmuszony używać IPONA. Mankamenty które nie zostały poprawione to jż inna bajka, bez zmian,

A jak to wogóle będzie wyglądać z tym upgradem softu, to jakoś samo przyjdzie, czy będę to wgrywać w serwisie?

44FG 21.11.2020 06:42

Cytat:

Napisał Robin (Post 705885)
A jak to wogóle będzie wyglądać z tym upgradem softu, to jakoś samo przyjdzie, czy będę to wgrywać w serwisie?

Jeśli będzie upgrade softu to z pewnością będą go wgrywać przy okazji w serwisie.

Odnośnie świateł - też miałem za wysoko ustawione. Waliło po oczach ludziom z naprzeciwka. Po ustawieniu nie mogę narzekać. Uważam, że jest bardzo dobrze już na głównym reflektorze a jak dołączę halogeny to jasno jak w dzień. A akurat wobec świateł to mam duże wymagania.

DziadekH 21.11.2020 08:07

Jakość świateł to moje największe rozczarowanie ATAS. Regulowanie w dół i w górę niewiele dało, poza tym że samochody przestały mi mrugać. Mam wrażenie że problem jest w barwie światła jakie dają ledy reflektorów głównych. Zupełnie inne światło daje doświetlanie zakrętów i w łukach robi się jasno. Niestety moje nocne trasy to głównie proste przez las. Tu obserwuję pozytywną własność świateł ATAS, jeśli droga i wszystko obok jest szare i bez kontrastu to oczy zwierzaków w krzakach na poboczu świecą jak lasery.

crimson 21.11.2020 08:24

Moje też były za wysoko. Teraz chyba przesadziłem i jest za nisko. Podniosę odrobinę. Pewnie trochę się poprawi. Jednak d nie urywa jak pisałeś. Doświetlenie zakrętów, wydaje się, że ma lepszą barwę.

luk2asz 21.11.2020 11:02

A tak zapytam do tych co narzekają na światła, na jakich modelach motocykli jeździliście wcześniej? Tak serio pytam, chcę porównać. Co prawda ja mam 1000, może w 1100 coś się zmieniło i macie powody do narzekania.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

radiolog 21.11.2020 11:10

jak to mówią złej baletnicy......

Technologia LED daje najlepszą widoczność, większość niezadowolenia kierownika wynika że złego ustawienia.
W KTM myslalem że coś są za słabe, ale okazało się że były ustawione w niebo ( dziwne , bo fabrycznie). W garażu poprawiłem regulując na drzwiach garażowych i nie mam zastrzeżeń, ważne żeby podczas pomiaru siedziec na moto

DziadekH 21.11.2020 11:43

Balet nie ma tu nic do rzeczy, bo albo źródło światła daje dobry kontrast na oświetlanej powierzchni i jest ok, albo kontrastu brakuje i nie jest komfortowo. Technologie świateł LED są różne więc pewnie w KTM światła są super. Nie jeździsz ATAS więc uwierz tym co jeżdżą. Pewnie mamy wygórowane oczekiwania, ale za taką cenę uzasadnione.

mdxmd 21.11.2020 11:50

fabrycznie to oni chyba ustawiają na pustym motocyklu ze skręconym tylnym amortyzatorem... odbieraliśmy nowego tigera 900 i też świecił w niebo,

Trzeba było dobrze się nakręcić regulacją aby było prawidłowo

Nowe motocykle trzeba samemu sprawdzić w domu wszystko dokręcić i piszę serio! dwa R1200GS miały słabo dokręcone przednie półki, wspomniany tiger ostatnio prawie zgubił klakson i to wszystko nowe dopiero z salonu odebrane :(

DziadekH 21.11.2020 11:59

Cytat:

Napisał luk2asz (Post 705901)
A tak zapytam do tych co narzekają na światła, na jakich modelach motocykli jeździliście wcześniej? Tak serio pytam, chcę porównać. Co prawda ja mam 1000, może w 1100 coś się zmieniło i macie powody do narzekania.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Poprzednio w Suzuki miałem w reflektorze dwie żarówki H4 +50% i starałem się unikać jazdy nocą. W ATAS 1100 mam podwójne "ledy" i jest tylko nieco lepiej, a oczekiwałem znacznej poprawy. Możliwe że pojedyncze światło w 1000 jest lepsze, chciałbym to kiedyś sprawdzić.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.