Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dział ogólny (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=271)
-   -   Honda CRF300L/Rally (2021) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38547)

mikelos 03.12.2020 16:58

Cytat:

Napisał Babel (Post 707528)
Słyszałem że z KTM ostatnio jakieś jaja z cześciami - gdzie zamwiałeś - ja zmawiam w NMR w Lublinie - jakies srubki na wiosne i były po kilku dniach
Zawsze wszystko przed Covid było praktycznie po kilku dniach - teraz coś sie chyba posrało :(


Jakbyś kupił 300L - to dałbyś się przymierzyć ??
Trochę mnie kusi wizja nowego motocykla - z drugiej strony jak Marcin pisze boje że sie rozczaruje ...

Zamawiam przez KTM Olsztyn. Bardzo dobra obsługa. Ale to nie ma znaczenia, bo magazyn centralny jest gdzieś w Europie. Jak dealer lokalny nie ma zapasu czegoś na półce to czekasz tak samo jakbyś stał pod drzwiami fabryki.


Zapraszam w lutym :)

Cytat:

Napisał materna (Post 707477)
Nie rozumiem dlaczego oświetlenie led jest tylko na Azję??? Co to Europa nie jest jeszcze na to gotowa?:) Za biedna jest, czy co??

O ile orientuje się w temacie, to marża na sprzedaży motocykli to 4-8% max. Przy cenie motocykla 24 000 PLN jeden procent to +/i 250 PLN. Marża wynosi więc 1-2 tys PLN na sztuce.

Słowem: przy tanim motocyklu każda złotówka ma znaczenie. By utrzymać niską cenę i trzymać marżę, europejski importer zamówił konfigurację: silnik 300 ccm (na Japonie idzie 250 ccm bo są inne podatki), ABS i katalizator (musiał bo norma EURO 5) ale "zaoszczędził" na lampie i kierunkach LED. Pewnie ta oszczędność to właśnie taki 1% marży.

W tym jest dodatkowa logika: jest miejsce na oferowanie pakietu full LED za ekstra kasę (np za 1000 PLN) albo miejsce na upgared modelu na któryś kolejny sezon i podniesienie znowu ciut ceny.

"Księgowi" zawsze byli obecni przy projektowaniu produktu. Możemy wieszać na nich przysłowiowe psy, ale to ci "źli księgowi" zapewniają rentowność firm, które mają kasę na rozwój i inwestycje. Historia motoryzacji jest pełna nawiedzonych konstruktorów i niesamowitych koncepcji, które nie przetrwały zderzenia z ekonomią i potrzebami użytkowników.

materna 03.12.2020 17:30

Cytat:

Napisał mikelos (Post 707566)
O ile orientuje się w temacie, to marża na sprzedaży motocykli to 4-8% max. Przy cenie motocykla 24 000 PLN jeden procent to +/i 250 PLN. Marża wynosi więc 1-2 tys PLN na sztuce.

Słowem: przy tanim motocyklu każda złotówka ma znaczenie. By utrzymać niską cenę i trzymać marżę, europejski importer zamówił konfigurację: silnik 300 ccm (na Japonie idzie 250 ccm bo są inne podatki), ABS i katalizator (musiał bo norma EURO 5) ale "zaoszczędził" na lampie i kierunkach LED. Pewnie ta oszczędność to właśnie taki 1% marży.

W tym jest dodatkowa logika: jest miejsce na oferowanie pakietu full LED za ekstra kasę (np za 1000 PLN) albo miejsce na upgared modelu na któryś kolejny sezon i podniesienie znowu ciut ceny.

"Księgowi" zawsze byli obecni przy projektowaniu produktu. Możemy wieszać na nich przysłowiowe psy, ale to ci "źli księgowi" zapewniają rentowność firm, które mają kasę na rozwój i inwestycje. Historia motoryzacji jest pełna nawiedzonych konstruktorów i niesamowitych koncepcji, które nie przetrwały zderzenia z ekonomią i potrzebami użytkowników.

Coś w tym jest...
Ale mogą od razu zaproponować wersję podstawową z tradycyjnym oświetleniem oraz wersję z oświetleniem led plus jakieś inne dodatki.
Wtedy klient będzie miał wybór i zakupi odpowiedni sprzęt dla siebie.

kristoch 03.12.2020 19:36

W masowej produkcji każda wariantowość podnosi cenę jednostkową.

Za to z tej informacji prasowej jest jedna ciekawa rzecz - moment obrotowy jest wyższy przy niższych obrotach. Piszą też, że jest wyższy w całym przebiegu krzywej, już od 2000/min. Do tego mocniejsze przełożenia 1-5.
Toż to demon będzie. Jak zmieniłem w 690 przednią zębatkę o 1 ząb to strach było gaz odkręcać ;-)

ciekawie brzmi ta 300L
Ale papier wszystko przyjmie.

Adagiio 03.12.2020 19:51

Nie rozumiem czepiania się ceny tego motorka, za kilkuletniego enduraka trzymającego się kupy trza położyć na stole piątkę euri żeby go móc zabrać. A tu w podobnej cenie jest nowy motorek. Nigdy wam nie dogodzi i zawsze znajdziecie powód żeby narzekać.

Tomasa 03.12.2020 20:23

Bardzo słuszna uwaga. Wystarczy spojrzeć na cenniki Huski albo Bety, gdzie trzeba mieć prawie 40 koła na motocykl.

materna 03.12.2020 20:57

Cytat:

Napisał kristoch (Post 707579)
W masowej produkcji każda wariantowość podnosi cenę jednostkową.

Za to z tej informacji prasowej jest jedna ciekawa rzecz - moment obrotowy jest wyższy przy niższych obrotach. Piszą też, że jest wyższy w całym przebiegu krzywej, już od 2000/min. Do tego mocniejsze przełożenia 1-5.
Toż to demon będzie. Jak zmieniłem w 690 przednią zębatkę o 1 ząb to strach było gaz odkręcać:)

ciekawie brzmi ta 300L
Ale papier wszystko przyjmie.

No te parametry silnika, plus przełożenia, wyglądają nawet nieźle. Zwiększony prześwit i skok zawieszenia...Trochę tych zmian jednak jest. Ciekawe jak to się przełoży z papieru na rzeczywistości. Trzeba jazdę próbną umawiać:)

44FG 03.12.2020 22:13

Cytat:

Napisał mikelos (Post 707563)
CRF300L dziś zamówiona, dostawa przełom stycznia/lutego. W pierwszej dostawie będą sztuki z rokiem produkcji 2020. W marcu/kwietniu będzie już rocznik 2021.

Jak byłem u dealera na początku listopada pytać o ten motocykl to mi mówili, że być może pierwsze zamawiane sztuki załapią się na ten sam rabat wyprzedażowy który obecnie obejmuje 250L (chyba 21600). Rozumiem, że o niczym takim nie było mowy jak dziś zamawiałeś?

jtd 03.12.2020 22:43

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 707585)
Nie rozumiem czepiania się ceny tego motorka, za kilkuletniego enduraka trzymającego się kupy trza położyć na stole piątkę euri żeby go móc zabrać. A tu w podobnej cenie jest nowy motorek. Nigdy wam nie dogodzi i zawsze znajdziecie powód żeby narzekać.

A ja to uwazam , ze ceny wszystkich motocykli są chore. Za co sie tyle placi? I dla przykladu prawie 50koła za taką Crf450. To ja się pytam Co tam tyle kosztuje? Porównując do aut to ceny motocykli są z kosmosu. Amen.

kristoch 04.12.2020 00:23

Cytat:

Napisał jtd (Post 707615)
A ja to uwazam , ze ceny wszystkich motocykli są chore. Za co sie tyle placi? I dla przykladu prawie 50koła za taką Crf450. To ja się pytam Co tam tyle kosztuje? Porównując do aut to ceny motocykli są z kosmosu. Amen.


Z kosmosu powiadasz?
Tu masz analogowy odpowiednik takiej 450-ki wśród rowerów. Bez silnika - https://www.specialized.com/pl/en/s-...r-evo/p/175267.
A tu z silnikiem, za 65kpln - https://www.specialized.com/pl/en/s-...vo-sl/p/175105.
I wcale nie tak łatwo je kupić bo (podobno) jest duży popyt...

Nie mówię, że mi się to podoba tylko, że cena nie zależy od liczby części, z jakich się składa produkt. Cena jest taka jaką akceptuje wystarczająca liczba kupujących. A już w hobby (jakim są motocykle w Europie) tym bardziej.

Prince 04.12.2020 21:17

Cytat:

Napisał jtd (Post 707615)
A ja to uwazam , ze ceny wszystkich motocykli są chore. Za co sie tyle placi? I dla przykladu prawie 50koła za taką Crf450. To ja się pytam Co tam tyle kosztuje? Porównując do aut to ceny motocykli są z kosmosu. Amen.

Nie no spoko. Przecież możesz kupić Rometa ADV 250 za połowę tej kwoty. I już jest super?

Ja to sie raczej dziwie cenom starych ponad dwudziestoletnich sztrucli czy to hondy czy yamahy wystawianym i sprzedanym za kilkanaście tyś. Podobne produkty europejskie które mają ponad 20 lat to już w ogóle pominę milczeniem, bo kupowanie pełnoletniej czy huski czy pomarańczy to już dla mnie horyzonty optymizmu którego nie jestem już w stanie sobie wyobrazić.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.