Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   kolejność przewodów z alternatora (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8022)

Baal 08.12.2010 19:03

kolejność przewodów z alternatora
 
Cześć. Sytuacja wygląda, można powiedzieć tak, że mam wyciętą kostkę na przewodach między alternatorem a reglerem. Muszę to teraz jakoś polutować. Coś mi się kojarzy że kolejność tych przewodów nie ma znaczenia ale nie mam pewności. wie ktoś jak to z tym jest?

GrzesiekM 08.12.2010 19:14

Kolejność nie ma znaczenia. Radzę polutować bardzo dokładnie a nie jakoś
Na temat reglera z info na forum można książkę napisać, wystarczy poszukać.

rambo 08.12.2010 20:21

o toto toooo :Thumbs_Up: :D

Baal 08.12.2010 22:25

Dzięki ale pociągnę temat dalej bo po trzech latach udanego pożycia Afryka ma mnie chyba dość:mur:
Zaczęło się od tego że urwała mi sie blaszka zabezpieczająca przewody przy alternatorze. Ucięła jeden przewód a dwa uszkodziła. Wszystko na postoju wiec większej demolki nie było. zdjąłem koło magnesowe żeby ją wyjąć (zablokowała się miedzy dużym kołem zębatym (sprzęgło rozrusznika) a karterem). polutowałem kabelki i zabezpieczyłem termokurczami. Wyskoczyłem parę razy wokół komina i wydawało mi sie że jest ok. Pojechałem w wakacje na Krym i się zaczęło:D Najpierw były problemy z odpalaniem na światłach ale po przekroczeniu granicy i tak ich już nie używałem wiec było git. Przynajmniej dopuki nie złapała nas noc w Jałcie. Odpaliłem elektrownie i po półgodzinie był zgon akumulatora. Okazało się że termokurcze się rozpadły pod wpływem oleju, jeden przewód znów został uszkodzony. polutowałem, dorobiłem blaszkę(wczesniej zapomniałem), zabezpieczyłem czym innym, naładowałem akumulator i do domu jakos wróciłem. i teraz najlepsze, po pomiarach wyszło mi że alternator daje miedzy poszczególnymi przewodami jakies 4-5v zmiennego napięcia. kupiłem nowy, wszystko przed chwilą poskładałem do kupy i kupa, znowu 4-5v:mur: Możliwe żeby od tego wszystkiego szlag trafił koło magnesowe? bo innych pomysłów juz nie mam.

wieczny 08.12.2010 22:28

4-5V prądu zmiennego?

Baal 08.12.2010 23:21

tak. na tych trzech żółtych przewodach

RAFWRO 08.12.2010 23:25

Zobacz czy miernik ustawiłeś dobrze. Trudno mi sobie wyobrazić, że padły wszystkie fazy a na dodatek tak samo...a tak wynika z Twojego opisu - "wyszło mi że alternator daje miedzy poszczególnymi przewodami jakies 4-5v zmiennego napięcia". Magnes - raczej nie, nigdy nie słyszałem aby padł - wiem że z czasem delikatnie słabnie..

Baal 09.12.2010 13:33

alternator jednak w porządku. przewody fazowe mam chwilowo założone na kostce "takiej od żyrandola" i mierzyłem wczoraj bez wypinania reglera. dzisiaj po wypięciu przy 4tys obrotów ok 70v. Ładowanie bez odbiorników 13,8v po włączeniu świateł 12,5v. Czyli chyba to co u wszystkich, regler do wymiany:|

rambo 09.12.2010 14:03

ano, padła pewnie jedna dioda z 3 i nie ma pełnego ładowania. Ja mam teraz po wymianie kabli fazowych 14,2V na obu H4 :)

podos 09.12.2010 16:01

Cytat:

Napisał Baal (Post 148499)
alternator jednak w porządku. przewody fazowe mam chwilowo założone na kostce "takiej od żyrandola" i mierzyłem wczoraj bez wypinania reglera. dzisiaj po wypięciu przy 4tys obrotów ok 70v. Ładowanie bez odbiorników 13,8v po włączeniu świateł 12,5v. Czyli chyba to co u wszystkich, regler do wymiany:|

sprawdz jeszcze raz alternator pod obciązeniem pracujący. miedzy kazdym żłótym a masą (ale podpięty regler)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.