Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Jaki CICHY kask możecie polecić...? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=20675)

nieludzki 04.04.2014 16:47

Jaki CICHY kask możecie polecić...?
 
Witam,
jak w tytule: poszukuję cichego kasku. mam kilka w garażu ale na nowym moto nie bardzo się sprawdzają...

miałem już na stanie 3 różne kaski i każdy z inną siłą wył w środku... jasne że nie mam całkowicie wyciszonych jak sala koncertowa do słuchania muzyki poważnej.. są jednak takie gdzie ilość decybeli wewnątrz jest większa a w innych mniejsza...

obecnie jeżdżę w kasku ICON VARIANT i szukam czegoś co zapewni mi subtelniejsze wrażenia z jazdy...

Znajomy polecił mi : Kask szczękowy Schuberth C3 PRO. Co Wy na to?

Może Ktoś podzielić się opinia Użytkownika wspomnianej skorupy?

jakieś inne propozycje?


Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
nieludzki

Mirek Swirek 04.04.2014 17:20

Jak na lato. Mam C3 i nie mam mu nic do zarzucenia. Jest cichy, ale za to nie lekki i wbrew opiniom nie widzę tych wszystkich wad innowierców ;) Poczytaj na forum i na Adv.pl też jest troszku o nim.
Cena oczywiście zabija i moim zdaniem jest mocno przesadzona.
Zdrówka.

Miedziany 04.04.2014 17:44

swego czasu, nie wiem czy dalej Shoei Qwest był reklamowany jako najcichszy kask ever. Ja go mam i jestem bardziej niż zadowolony.

Inna sprawa, że w trasy >50km zawsze zakładam zatyczki do uszu, bo choćby i najlepszy kask przy długotrwałej jeździe szkodzi słuchowi.

sztaflik 04.04.2014 20:25

Cześć
C3 pro używam od jakichś 10-ciu tysięcy kilometrów. Jeżeli oczekujesz wspomnianej sali koncertowej to będziesz srodze zawiedziony ;-) Kask jest solidnie wykonany nie skrzypi nie trzeszczy nie paruje i jest cichszy od większości konkurentów ale tylko trochę! W celu zagłuszenia hałasu można do kasku dokupić (za wysoką cenę) dedykowany interkom który montuje się w miejsce oryginalnego "kołnierza" i...na tym zalety interkomu się kończą.
Pzdr.

nieludzki 04.04.2014 22:23

a jak się mają do kasków turystycznych szczękowych klasyczne skorupy na moto szosowe...? czy dzięki jednolitej skorupie nie ma mniej punktów zaczepienia dla wiatru i tym samym redukcja szumów większa...?

07 A-gent 04.04.2014 22:34

Stopery do uszu "podnoszą" klasę każdego kasku :D, w mieście i na krótkich trasach są trochę uciążliwe.

Pawel 07.04.2014 01:35

A może wyższa szyba?

bigboykr 07.04.2014 08:00

Z C3 pamiętaj o jednym. On jest niesamowicie cichy ale!! Ale tylko wtedy, kiedy opływający go strumień powietrza jest jednostajny! Jeśli przednia szyba zaburza ruch powietrza i zaczyna się ono "kotłować" przy kasku to tą cichość diabli biorą. Jak jadę w nim na stojąco to mam totalną ciszę, siadam i jest głośno. Trzeba sobie dobrać odpowiednią szybę, ewentualnie deflektor i wtedy faktycznie kask jest boski.... tylko o połowę za drogi ;)

jorge 10.04.2014 23:15

Cytat:

Napisał Miedziany (Post 372312)
swego czasu, nie wiem czy dalej Shoei Qwest był reklamowany jako najcichszy kask ever. Ja go mam i jestem bardziej niż zadowolony..

Potwierdzam. Mam Horneta, Miałem Multiteca, Mam Questa - jest najcichszy. Ale szczęka to co innego.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.