Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Metaliczny strzał na zimnym (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=10429)

KML 16.09.2011 20:51

Metaliczny strzał na zimnym
 
Od kilku dni zdarza mi się usłyszeć z silnika dźwięk którego wcześniej nie było.
Wygląda to tak że po odpaleniu silnika w przeciągu 5-10 min jego pracy potrafi pojawić się takie pojedyńcze metaliczne stuknięcie (coś jak strzelenie zużytego łańcucha napędowego na zębatce), wtedy silnik przygasa (zakrztusi się) lub nawet potrafi zgasnąć.
Nie zawsze to występuje, jak nie wystąpi w przeciągu 10 min od odpalenia to później już nic złego się nie dzieje i silnik pracuje normalnie.
Jak jest gorący lub przy ponownych uruchomieniach tego nie ma , tylko po dłuższym postoju na zimnym.


Na ssaniu tego nie ma, jest jak odpuszczę ssanie i silnik chodzi na wolnych, ma ktoś jakieś pomysły?

Może za wcześnie odpuszczam to ssanie i silnik jest niedogrzany ale wcześniej robiłem tak samo i było Ok.

szparag 17.09.2011 11:40

Cytat:

Napisał KML (Post 196515)

Może za wcześnie odpuszczam to ssanie i silnik jest niedogrzany ale wcześniej robiłem tak samo i było Ok.

Jest to niedogrzany silnik, ale również syf w gaźnikach, mogą również być króćce itp itd, ogólnie coś z gaźnikami. Wcześniej tego nie było, bo było czysto i szczelnie.
Oczywiście nie jest to 100%, może to również być tysiąc innych rzeczy, ale zacznij od gaźników.
Pozdrawiam

KML 17.09.2011 14:22

No gaźniki obowiązkowo, ale to jak śniegi spadną, pomyślałem jeszcze o świecach bo w sumie też dawno nie wymieniałem, że może jakaś iskra zagubiona czy coś.

JuIo 17.09.2011 14:58

Ostatnio jak wymieniałem świece to przypadkiem koleżka mi ją odpalił, w przednim garze miała tylko jedną świece a w tylnim dwie, tyle że nie podłączone, i zagadała! Też bym obstawiał na gaziory, może jeszcze na luzy zaworowe a w zasadzie to ich brak.

Artuditu 17.09.2011 16:04

Cytat:

Napisał JuIo (Post 196596)
Ostatnio jak wymieniałem świece to przypadkiem koleżka mi ją odpalił, w przednim garze miała tylko jedną świece a w tylnim dwie, tyle że nie podłączone, i zagadała!

:confused:

Zwierzyniec 17.09.2011 17:41

Hejka!

Mam ten sam objaw w moim Bandycie 1200, na zimnym potrafi brzdęknąć dokładnie w taki sam sposób jak opisuje KML, myślałem, że to coś z łańcuchem rozrządu bo dźwięk dokładnie taki jak coś z łańcuchem napędowym.

PS. luzu zaworowe bym wykluczył bo miałem ustawiane:)

Pozdrawiam
vini

KML 17.09.2011 18:39

Luzy ja też robiłem w czerwcu, aby dolatała do zimy wtedy się rozbierze i zobaczy.
Zauważyłem że jak ją dłużej potrzymam na ssaniu , tzn chwilę przejadę na nim to nie występuje ten objaw.
Czyli wychodzi że to tylko na wolnych obrotach.

LukaSS 17.09.2011 19:29

Od razu mi na myśl przyszło sprzęgło rozrusznika. Silnik może jeszcze nie rozgrzany, gaźniki dobrze nie ustawione, chłodno na dworze, chwila przydławienia się, cofniecie się wału, strzał w sprzęgło rozrusznika, odbicie i już dalej normalna praca silnika. Taki mój trop ;)

Lepi 17.09.2011 20:05

Cytat:

Napisał JuIo (Post 196596)
Ostatnio jak wymieniałem świece to przypadkiem koleżka mi ją odpalił, w przednim garze miała tylko jedną świece a w tylnim dwie, tyle że nie podłączone, i zagadała! Też bym obstawiał na gaziory, może jeszcze na luzy zaworowe a w zasadzie to ich brak.

Takie rzeczy tylko w Erze ;)

Mi też, jak Lukass'owi od razu przyszło na myśl sprzęgło rozrusznika. Jestem tego prawie pewien (jak na diagnoze online). Tylko nie wiem jakie w afri ono jest :)

Zwierzyniec 17.09.2011 21:24

Sprzęgło rozrusznika potrafi brzdęknąć zaraz po rozruchu, tak miałem w GSXF 750 ale nie w trakcie pracy silnika. Raczej to nie sprzęgło :)

vini


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.