Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   POMOCY !!! cieknące hamulce (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6946)

chomik 09.07.2010 16:32

POMOCY !!! cieknące hamulce
 
Po rozebraniu hamulców i złożeniu okazało się, że jeden cieknie, nie pozostało więc nic innego jak zamówić nowe gumki. Po założeniu nowego, zastosowaniu smaru, znów jest mokro :( kur... wa co zrobić dalej ? HELP bo wyjechać chciałem....

Artuditu 09.07.2010 17:51

skąd cieknie?
Jeśli spod tłoczków to możliwe że masz je do wymiany(wżery). Wtedy wymiana samych uszczelek może niewiele dać.
Jeśli w okolicach przewodu: podkładki dałeś?
Nie ma innych miejsc z których może być wyciek.

samul 09.07.2010 21:20

gumka sie mogla podwinac, calkiem ciezko jest poprawnie wlozyc na miejsce tloczek :(

Dzieju 09.07.2010 21:28

Cytat:

Napisał samul (Post 123083)
gumka sie mogla podwinac, calkiem ciezko jest poprawnie wlozyc na miejsce tloczek :(

a powiedz jak to się robi żeby było ciężko...bo widzisz mi jakoś ciągle lekko wchodzi tłoczek,
praktycznie pod siłą grawitacji wpada o ile oczywiście nic nie zostało mechanicznie popsute.

wieczny 10.07.2010 09:29

Może zacząć wchodzić lekko po skosie i wtedy wchodzi ciężko.


Wyciek ciężko mi zdiagnozować bo nigdy nie miałem problemów z zaciskami. Myślę, że jedyne co mądrgeo moge doradzić to faktycznie sprawdzić czy uszczelka się podwinęła. Bo jestem pewien, że skoro rozkładałeś i składałeś to wiesz, że nie ma wżerów, zaschniętego błota, które kaleczy uszczelki i nie wyciągałeś tłoczków kluczem francuskim kalecząc ich ścianki.

samul 10.07.2010 11:24

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 123086)
a powiedz jak to się robi żeby było ciężko...bo widzisz mi jakoś ciągle lekko wchodzi tłoczek,
praktycznie pod siłą grawitacji wpada o ile oczywiście nic nie zostało mechanicznie popsute.

:dizzy: Hmmm. Nie jest dobrze. Pocieszam sie, ze moze to kwestia rozmiaru... tloczka ;) :p

Dzieju 10.07.2010 13:05

Cytat:

Napisał samul (Post 123146)
:dizzy: Hmmm. Nie jest dobrze. Pocieszam sie, ze moze to kwestia rozmiaru... tloczka ;) :p

Tłok ok. tylko może czasem cylinder już ponadwymiarowy ( do remontu):haha2: się trafić może ;)

daniel_87 10.07.2010 13:43

A poważnie to jak piszą poprzednicy
1. wżery na tłoczkach
2. nacięta uszczelka przy siłowym upychaniu tłoczka na sucho
3. Jakis brudek pomiedzy powierzchnią uszczelki i korusu zacisku.
w okolicy tloczka nie ma wiecej mozliwosci wydostawania się płynu.
4 niedokrecony wystarczająco mocno przewód hamulcowy.
5 niedokręcony odpowietrznik bądz skorodowana powierzchnia stożka na odpowietrzniku lub wżer na powierzchni stożka w zacisku.

Artuditu 10.07.2010 15:26

Ha. O odpowietrzniku zapomniałem.

chomik 11.07.2010 22:53

Dzieju pomógł telefonicznie :) założyłem źle gumki, poprawiłem i wsio w porządku :) Tłoczki po nasmarowaniu smarem wchodzą jednym palcem....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.