Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Wymiana oleju w lagach (progresy) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29)

rambo 25.05.2011 11:57

Stawiam na olej. Zlej go dołem. Kup sobie litr 15w. Zmieszaj zalej i odmierz dobrze lustro

krzeszu 25.05.2011 13:53

Pany - po moim "dzwonku" odebrałem jakiś czas temu moto i przód jest kompletnie do dupy... Mam wrażenie że działa odwrotnie - wybija za mocno w dół, i kompletnie nie wybiera nierówności (czasem czuję się jak piłeczka pingpongowa). Dodam, że mam założone progresy. Poza tym mam paskudne odczucie (zwłaszcza w terenie jak jechałem z kuframi), że ruszając kierownicą szybko w lewo i prawo, wszystko działa jakby z opóźnieniem... ja w lewo, a koło dopiero po chwili (oczywiście pisze o naprawdę niewielkich opóźnieniach). Wczoraj smignąłem po dziurach i wróciłem zły jak osa, bo to nie jest moj motor! Przed dzwonkiem wszystko działało płynniej, lepiej, przyjemniej, precyzyjniej. Jak jadę teraz np po bruku, to często mam wrażenia, jakby w zawieszeniu był delikatny luz jakiś, ciągle cos popiskuje... Podobnie przy ostrzejszym hamowaniu... Czy jest mozliwość że mechaniory np odwrotnie włozyły sprężyne??? Albo cos spieprzyli w zakresie zalania olejem czy cuś? Wogóle sie na tym nie znam :( Musze to szybko komus oddać do zrobienia, bo przyjemnośc z jazdy średnia sie zrobiła. Oczywiście na prostym asfalcie kompletnie to nie przeszkadza, ale delikatna dziura wystarczy, a trace humor... Może znacie jakaś złotą rączke z Poznania, która ogarnia temat zawieszenia afry? Do polecanego przez forum mechanika który robił mi moto już nie pojadę (odebrałem z niedziałającą blokadą kierownicy, niedolanym olejem po zmianie (zorientowałem sie po 100 km, że brakuje co najmniej poł litra - po dolaniu nie ubywa ani kropla), osłony zawieszenia przyczepione na trytytkę i czekałem prawie miesiąc...

Dzięgiel 25.05.2011 17:05

Siema, nie wiem u kogo robiłeś, ale ja raz byłem u mechanika na Junikowie - daj znać jeśli to ten właśnie jest kiepski bo w innym wypadku nie mam co pisać. Facet pracował w Hondzie i ponoć zna temat doskonale, innych speców konkretnie od Afry nie znam. Wymieniałeś całe zawieszenie (lagi, półki) czy obyło się bez?
Może, oczywiście nie życzę coś jest nie tak z główką ramy? Może łożyska w główce ramy poszły? Jeśli chodzi o sprężyny i oleum to bez problemu można je włożyć odwrotnie, a oleju wlać nie tyle co trzeba, lub nie tego, ale ktoś kto sie na tym zna nie powinien tego zrobić.

Tolecki 05.11.2011 06:09

Wlasnie wymieniam olej w lagach.Widze ze kazdy wlewa inny olej.Wedlug francuskiej instrukcji ma tam isc Dextron ATF w ilosc:
635 cm3,poziom oleju 118mm -modele 1990-92,
648cm3, poziom oleju 106mm-modele 1993-94
a dextron to olej stosowany w automatycznych skrzyniach , przekladniach i do zawieszen!

szparag 08.11.2011 09:22

Większość starych modeli Hondy z lat 80 jeździła na ATF, ale to były inne czasy. Dziś nie ma co kombinować tylko lać olej do lag. De-facto te oleje są dosyć podobne.

Tolecki 08.11.2011 18:26

Instrukcje do RD 04 mam z 1993 goda.

Pekaes 06.12.2011 11:08

Troche sie wtronce . Wracajac do poziomów oleju znalazłem takie zalecenia WP
recommends: oil level

140 mm from the top of the tube for Hard

160 mm Standard

180 mm Soft

Honda's standard oil level 110 mm

Our preferences: oil level 140mm-SAE 10.

Oczywiscie dotyczy to progresów WP do Afry

JANEK 14.05.2019 09:55

Jak to jest z tym poziomem oleju w RD03 czy tak samo jak w RD04?
Wszystkie serwisówki jakie znalazłem są od modelu 1990 w górę.

marecki999 23.01.2024 20:14

Wrócę do tematu-
Dziś w ramach zimowego dłubania odkryłem, że mam u siebie progresy Wirtha a już rozglądałem sie by takie zakupić.
Założone Były gęstymi zwojami w dół bez górnych krótkich sprężyn.
W obu wcześniejszych afrach montowałem progresy gestym do góry i dokładałem górne krótkie.
Teraz pytanje- czy ja robiłem to źle czy coś się zmieniło i już wkłada się inaczej :)

szynszyll 23.01.2024 20:50

We wszystkich madrych ksiazkach czytalem ze gestym w gore, ale sa motocykle co fabrycznie maja w... dol. Samochodowe tez radza w dol dawac, a jeszcze gdzie indziej mozna przeczytac, ze nie ma to znaczenia i ja sie z tym zgadzam. Jak dlugosc jest ok to malych moze nie byc.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.