Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   frezowanie gniazd zaworowych - polecona firma? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=25880)

redrobo 15.02.2016 12:14

frezowanie gniazd zaworowych - polecona firma?
 
Zlecilem lekka inspekcje silnika... dzis dostalem info od mechanika, ze zawory byly lekko juz uklepane i przy wymianie bedzie trzeba zrobic frezowanie gniazd zaworowych.
Szukam zatem namiaru na specjalistyczny, fachowy zaklad specjalizujacy sie w tego typu naprawach.
Z gory dzieki za info.

ArturS 15.02.2016 13:26

www.motor-tech.katowice.pl - oddaję tam wszystko co związane z głowicą, cylindrem i wałem, często kilkanaście zleceń miesięcznie.

siwy 15.02.2016 14:45

Cytat:

Napisał ArturS (Post 469451)
www.motor-tech.katowice.pl - oddaję tam wszystko co związane z głowicą, cylindrem i wałem, często kilkanaście zleceń miesięcznie.

dziś odebrałem od nich wał, wygląda git i obsługa też bezproblemowa

redrobo 15.02.2016 15:00

ok. dzieki, dobrze wiedziec... znalazlem jednak w miedzyczasie firme w bialymstoku i warszawie, ponoc nie jest to jakas kosmiczna robota, wiec oddaje tu na miejscu.

ArturS 15.02.2016 15:22

Kiedyś znajomy miał do zrobienia głowicę i oddał ją do dobrze mi znanego zakładu w Zabrzu. Najpierw było, że tylko do "odświeżenia". Za kilka dni tel., że prowadnica jednego zaworu też do wymiany, bo duże luzy (ciekawe czemu to wcześniej nie wyszło). Po kilku dniach i kilku telefonach pt. "jaki to problem wymienić prowadnicę" okazało się, że również zawór jest do wymiany. A na końcu dorzucili jeszcze jedno gniazdo zaworowe do wymiany. Koszt ze 150zł wzrósł do 500zł. N tym przykładzie wnioskuję, że nie zawsze to takie proste nawet dla zakładów, które istnieją z dziada pradziada.

fassi 15.02.2016 15:48

ojtaojtam, znam przypadki ze w motocyklu byly tylko klocki hamulcowe do wymiany. A przy odbiorze okazalo sie ze ze pol motoru zostalo naprawione,oczywiscie z rachunkiem 4cyfrowym.

Ciekawi mnie co to znaczy "lekko uklepane zawory" i koniecznosc odwiedzin szlifierza. Moze to podobne do "zawieszajacy sie zawor w glowicy" lub "przycieranie sie tloka" czy "luzne pierscienie" :D

redrobo 15.02.2016 16:15

Cytat:

Napisał fassi (Post 469469)
ojtaojtam, znam przypadki ze w motocyklu byly tylko klocki hamulcowe do wymiany. A przy odbiorze okazalo sie ze ze pol motoru zostalo naprawione,oczywiscie z rachunkiem 4cyfrowym.

Ciekawi mnie co to znaczy "lekko uklepane zawory" i koniecznosc odwiedzin szlifierza. Moze to podobne do "zawieszajacy sie zawor w glowicy" lub "przycieranie sie tloka" czy "luzne pierscienie" :D

kateemy tak maja;) zawory sie zuzywajam, wybija sie lekko gniazdo i trza to co jakis czas zalatwic... (nowe zawory, uszczelniacze, czasem prowadnice) oczywiscie, niektorzy beda jezdzic az cos pier...nie, ale to nie moja bajka... moglem jeszcze 2 lata nie zagladac do tego silnika... staram sie minimalizowac ryzyko wybuchu....

sebazaz 15.02.2016 16:38

Serwisówka na pewno precyzuje szerokość przylgni zaworowej kwalifikującą zawory do wymiany a gniazda do frezowania.

mareksz007 15.02.2016 17:25

Moją Łysy woził na Gospodarską jak się nie mylę.

Chrust 15.02.2016 17:33

potwierdzam od nas z siemiatycz też polecają gospodarska, sam woziłem starego graty do niego


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.