Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Błędny przebieg własnego motocykla w CEPIK :-/ (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35408)

SikorP 15.07.2019 14:10

Błędny przebieg własnego motocykla w CEPIK :-/
 
Sprzedaję motocykl (jak się słoneczko zaświeci uzupełnię) i jeden z potencjalnych kupujących zwrócił mi uwagę, że po sprawdzeniu w CEPIK po ostatnim przeglądzie rejestracyjnym mam większy przebieg (zamiast ok 9k km jest ok 16k km). Zaraz mam jechać na kolejny przeglą do stacji kontroli pojazdów, i co wyjdę na przekręciarza ? :mad: Moto u mnie od nowości ale nie kolekcjonowałem żadnych wpisów z przeglądów serwisowych niestety :mur: Poczytałem w necie i są różne opinie czy/jak to można zmienić. Choć bilans wypowiedzi jest raczej negatywny może ktoś z Was zna jakieś rozwiązanie ?

Marcinnn6 15.07.2019 15:53

Raczej temat udupiony. Jak szukałem auta, to trafiłem taki egzemplarz gdzie był identyczny problem jak u Ciebie. Gościu miał kartkę ze stacji diagnostycznej, z pieczątką, że był błąd diagnosty przy wpisywaniu przebiegu. Ale w systemie nie da się tego podobno zmienić.

matjas 15.07.2019 19:23

To fest... można mieć niesprzedawalną furę bo się mietkowi wskazujący omsknął...

rumpel 15.07.2019 20:41

2 tyg temu bylem na przegladzie, Pan soboe sam spisal przebieg i podal Pani przy kasie . Wszystko ok tylko zapisal sobie na kartce 52 tys a ja mam 70 tys.

Tak ze ten.

SikorP 15.07.2019 20:54

Rumpel, ja mam to szczęście że od kat w jedno miejsce jeżdżę ... więc może dlatego Pan popatrzył i posłuchał oraz grzecznie uznał „błąd kolegi”, po czym wystawił stosowny kwit oraz zgłosił zmianę do CEPIK. Zobaczymy jeszcze czy się w systemie skorekci.

żuk 16.07.2019 10:20

U mnie na stacji gość zawsze pyta mnie jaki jest przebieg. Nigdy nie spisywał sam jak sięgam pamięcią.
Tyle, że przy wpisywaniu się może chłopina je*bnąć. Czyli jak wszędzie: najsłabszym ogniwem jest czynnik ludzki. Tego się nie przeskoczy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ArtiZet 16.07.2019 10:23

Cytat:

Napisał żuk (Post 644185)
U mnie na stacji gość zawsze pyta mnie jaki jest przebieg. Nigdy nie spisywał sam jak sięgam pamięcią.

U mnie podobnie :)

polly 16.07.2019 13:40

Przerabiałem ostatnio temat. Rok temu diagnosta wpisał jakiś abstrakcyjny przebieg. Nawet nie zwróciłem uwagi na kartce, którą dostałem.
W tym roku diagnosta zapytał o to, stwierdziłem, że rok temu musiał się diagnosta pomylić i tyle. Wpisał poprawny przebieg, nie było żadnych problemów.

Lis 16.07.2019 14:28

Miałem podobnie. W 2015 pomylił się na moją korzyść, ale nie wiedziałem o tym. Kiedy zapytałem rok później, czy można to zmienić, usłyszałem, że może to zrobić tylko autor wpisu, a ponieważ już nie pracuje... Nie można. Więc poprosiłem o wpis prawidłowego przebiegu (w sumie diagnosta nie miał wyjścia), ale dzięki temu w jednym roku zrobiłem motocyklem ponad 50000 km ;)

tomekt 16.07.2019 16:40

Mi tam dopisali okragle 100000 km wiecej niz to co pokazuje licznik,czekam co dalej.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.