Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Drzewka do ogrodu i do zasłonięcia się od sąsiada. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43327)

Widmo80 13.10.2022 19:43

Drzewka do ogrodu i do zasłonięcia się od sąsiada.
 
12 lat po budowie i wypadałoby jakoś urządzić ogród.
https://photos.app.goo.gl/nz4EQk7cEbUhGPY19
Potrzebuję porady bardziej doświadczonych, co posadzić w miejscu ze zdjęcia, obok białego krzesła. Te krzewy planuję wyciąć są to pęcherznice, nie lubię jej uzimie są brzydkie kupa liści przycinania, ogólnie nie pasują mi i w ich miejscach chcę posadzić coś co zasłoni ten śmietnik od strony ogrodu. Ostatecznie mogą to być tuje szmaragd bo i ładne cały rok i specjalnie nie wymagają obsługi A na to nie mam czasu.
Pytanie co można posadzić zamiast tui żeby też zasłoniło i ładnie wyglądało i nie wymagało dbania?

Może ktoś ma doświadczenie po paru latach i może coś polecić albo coś odradzić. Chciałbym też w środku ogrodu posadzić coś zamiast tych wierzb. Coś iglakopodobnego typu sosna świerk czy jakieś inne przypominające chińskie bonsai tylko że większe za wszelkie sugestie i podpowiedzi będę wdzięczny.
Jeszcze jedno pytanie, z czego zrobić obrzeże tak żeby oddzielić to miejsce od tui a tu gdzie jest trawnik ,gdzie się jeździ kosiarką?

aadamuss 13.10.2022 23:54

Cis, ostrokrzew.
Można kosić bez oddzielania, ile sięgniesz kosiarką tyle wykosisz. Pod tujami i tak nie rośnie.
Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

delirium 14.10.2022 00:04

Ja się od sasiadów oddzieiłem tujami, są wysokie i nie zajmują wiele miejsca na szerokość wiec sie nie traci działki. Moje są juz ponad 4 metrowe i stanowia super ściane zieloną.

matjas 14.10.2022 00:14

nie rób tujozy

choć jak mówi przysłowie:

'jak sąsiedzi chuje
zasadź tuje'

dawid8210 14.10.2022 06:41

Jak masz liściofobie, a szkoda, to odpadają wszelkie fajne lisciaste. Cis , tylko ten najszybciej rosnący, bo jest kilka odmian. Z tego co kojarzę masz chyba uja sąsiada, to i owoców może on zjeść deczko;)

Qter 14.10.2022 07:07

Cisy niezależnie od gatunku dość długo rosną. Jak nie tuje to może leszczyna np. Czerwona? A jak nie to jakieś świerki z tym że ona dość wysokie rosną i będą w przyszłości dość mocno zacieniać...

Pzdr

Qter

wysłano gołębiem pocztowym

Widmo80 14.10.2022 07:47

Cytat:

Napisał dawid8210 (Post 794678)
Jak masz liściofobie, a szkoda, to odpadają wszelkie fajne lisciaste. Cis , tylko ten najszybciej rosnący, bo jest kilka odmian. Z tego co kojarzę masz chyba uja sąsiada, to i owoców może on zjeść deczko;)

Niekoniecznie odpadają te wszystkie liściaste. To co mam rośnie bardziej na szerokość niż wysokość i to mi nie pasuje,że zabiera miejsce. Krzak ma ze 3 metry szerokości przy 1,5 metra wysokości.
Taka tuja przy 3 metrach wysokości zajmie na szerokość z pół metra.
Jest tego pełno po szkółkach itp tylko nie wiem co ostatecznie posadzić tam na lata i nie dbać o to :)
Miejscami by można trawy ozdobne, ładne to to , tylko wymagające glebowo pewnie i pielęgnacji wymaga.

Wegrzyn 14.10.2022 07:56

Zerknij jeszcze na laurowisnie, mozna je super formowac jako zywoplot no i caly rok jest zielona.

dawid8210 14.10.2022 08:02

Qter.
U szwagra mojego rośnie cis. Rocznie przyrasta po ok 20 cm. Byłem zaskoczony że tak szybko idzie. To jakaś odmiana z tych szybkich.
Widmo.
Jakie masz podłoże? Bo to w sumie decyduje o tym jak szybko roślina będzie rosnąć i czy będzie chciała rosnąć

majkowski1 14.10.2022 08:07

4 Załącznik(ów)
Świerki srebrne i kaukaskie piękne i mam kilka, ale uwaga na miejsce sadzenia, bo korzenia w ziemi praktycznie nie ma. Jeden w 23 lata przerósł 4 kondygnacje i zaczął dołem już w ścianę wchodzić. W wietrzne dni trochę się obawiałem i trzeba było go niestety...
Zerknij może cesarskiego szczęścia (paulownia Shan Tong), mega szybko rośnie, choć w naszym klimacie podobno nie przekracza 10metrów i rzadko kwitnie, ogromne liście, ładnie zasłania.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.