Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Lejdis (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=45)
-   -   Maszyna dla babeczek (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1956)

rambo 15.11.2008 12:48

Cytat:

Napisał Franz (Post 31537)
Vigor, Dominator i pochodne ma silnik dobry, mocny ale delikatny.
Wszystko zależy od poprzednich właścicieli czy moto szanowali.
Wymianę oleju należy regularnie robić co 3 tys km,ze względu na skomplikowaną konstrukcję głowicy. Głowica ta jest najsłabszym
ogniwem motocykla i bywa że nie wytrzymuje 30tys km

650 gs wymiana oleju co 10tys km. Nie ma słabych punktów a
silnik osiąga powyżej 100 tyskm
Włoska odmiana 650 gs to Aprilla Pegaso . Dużo wyższa w siodle i już tak nieekonomiczna bo na gażnikach
Samo serce to samo. Austriacki Rotax.

duzo moich kumpli ma dominatora, od lat z przebiegami powyżej 50 000km i nic sie nie dzieje. male dolewki oleju ewentualnie. olej zmieniaja co 5000 6000km i nic sie nie dzieje choc to chyba fucktycznie maxymalny przebieg dla oleju. w 10 000km dla rotaxa nie wierze na oleju. musił bym ten olej po 10 000km zobaczyc. dominator moim zdaniem jest o wiele prostyszym pojazdem jak gs650. a o tej głowicy to wogóle 1 słysze ale wiele jeszcze nie słyszałem ;):p

torak 15.11.2008 14:29

Ostatni rok latałem Dominatorem. Mam 176 cm. wzrostu i powiem że jak na wzrost autorki tematu to trochę za wysoki motor. Tyle że lekki (w porównaniu do Afryki) i b. zwinny. No chyba że pokombinować z obniżeniem.
Jednak dla Vigora mówię stanowcze NIE. Toż to właśnie okastrowany Dominik. Przede wszystkim krótsze skoki zawieszeń a to poważna wada.

ŁukaszBIA 15.11.2008 15:43

Cytat:

Napisał rumpel_adv (Post 31551)
ja tez znam z autopsji i nie zgadzam sie z Twoja opinia

Każdy ma swoją opinię. Sam jeździłem DR-ką, naprawiałem głowicę i widzę ilu ludzi buja się z tymi samymi problemami na forum Dr.


Co do Dominatora: mam model z 93r. Nie mogę złego słowa powiedzieć. Motorek lekki, zwrotny, całkiem przyzwoicie prowadzi się w terenie. Kupiłem od forumowicza,był po remoncie silnika i teraz sprzęt praktycznie bezobsługowy. Jedyna jego wada: nie jest to AT. Dlatego sprzedaję...

Reinchardt 15.11.2008 16:15

Nieśmiale spytam/zaproponuje: suzuki dl 650 v-strom ??

NaczelnyFilozof 15.11.2008 18:06

Koleżanka śmiga na Tenere 660

http://members.iinet.net.au/%7Ehighway/XTZ660_page.jpg

Dwie lampy. Prawie jak Afri :)

BABA 15.11.2008 18:15

prawie robi wielką różnicę, hehehe :oldman:

Franz 16.11.2008 01:01

Cytat:

Napisał blink (Post 31548)
a ja nie polecam ani Freewinda ani Dr. Silniki masakrycznie awaryjne. Znam z autopsji.

Nie myl Dry sprzed i po modernizacji
Po 1996 nic się nie psuje.
( z autopsji)

Franz 16.11.2008 01:36

Cytat:

Napisał rambo (Post 31561)
duzo moich kumpli ma dominatora, od lat z przebiegami powyżej 50 000km i nic sie nie dzieje. male dolewki oleju ewentualnie. olej zmieniaja co 5000 6000km i nic sie nie dzieje choc to chyba fucktycznie maxymalny przebieg dla oleju. w 10 000km dla rotaxa nie wierze na oleju. musił bym ten olej po 10 000km zobaczyc. dominator moim zdaniem jest o wiele prostyszym pojazdem jak gs650. a o tej głowicy to wogóle 1 słysze ale wiele jeszcze nie słyszałem ;):p

To nie mój wymysł
Z świata motocykli i forum domino.
Wymiana oleju w Bmw z serwisówki. W Trampku i Afryce przecież co 12 tys
Dominator jest prostszym bo na gażniku i bez Absu i elektroniki
co nie znaczy że jest bardziej niezawodny.
Olej wymienia się wg serwisówki co 3 tys ( Domino)

Zoltan 16.11.2008 01:57

To ja też się wypowiem.. Afri to praktycznie mój pierwszy motong, bo te dwa dni na Junkersie 20 lat temu się nie liczą, i przy moich 188cm i 100 kg wagi ledwo se z nią radzę (trzeba będzie wiosną ruszyć na jakieś szkolenie :)

Dla drobnej, początkującej Kobietki to moim zdaniem zdecydowanie za duży, za ciężki, i za mocny motocykl.

Ale może to ja takie beztalencie jestem, niech się wypowiedzą inni, którzy od AT zaczynali

puszek 16.11.2008 10:14

Jestem chyba specjalista w dziedzinie podnoszenia Afri...Czasem to jest na granicy możliwosci(pustynia po raz 30 np)..Do ułomków nie naleze..Baba jest niesamowicie zacieta i twarda, ale Afri, zeby ja podniesc to ponad jej siły. Ale przypominam sobie jak naginała po osrodku na zlocie .. To mam pewnosć ze da rade.Tylko zakup wraz z kolesiem o odpowiednich gabarytach...:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.