Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Pomagamy - za free (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=119)
-   -   Kto chce koszulkę Tadka Błażusiaka z autografem??? - czyli pomagamy Jasiowi uratować nogę (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17978)

Ola 15.05.2013 11:00

Kto chce koszulkę Tadka Błażusiaka z autografem??? - czyli pomagamy Jasiowi uratować nogę
 
3 Załącznik(ów)
O CO CHODZI…

Jaś ma 9 lat, uwielbia grać w piłkę i świetnie jeździ na nartach. Być może za kilka lat będzie śmigał motocyklem. Na razie jednak Jaś ma problem - nowotwór złośliwy kości. W Polsce lekarze nie chcą się podjąć operacji, która pozwoli mu normalnie chodzić - proponują amputację. Rodzice walczą, by do niej nie doszło.
 
Jaś jest wesołym i wrażliwym chłopcem. Opowiada kawały, uwielbia czytać komiksy i interesuje się kosmosem. Potrafi wymienić z nazwy chyba wszystkie dinozaury, o jakich istnieniu wiadomo. W marcu po powrocie z ferii zimowych rodzice poszli z Jasiem do lekarza - skarżył się na ból nogi. Szybko okazało się, że nie jest to niewinna kontuzja. Lekarze stwierdzili nowotwór złośliwy kości. Z dnia na dzień życie Jasia i całej rodziny zamieniło się w wyścig z czasem i możliwościami finansowymi. Bardzo szybko rozpoczęło się leczenie i na szczęście rokowania Jasia wyglądają optymistycznie. Choroba została złapana we wczesnym stadium, więc Jaś ma ogromne szanse na całkowity powrót do zdrowia. Jaś bardzo dzielnie walczy ze skutkami chemioterapii i codziennie udowadnia, że jest silniejszy i mądrzejszy, niż wszyscy się spodziewają.

Jest jednak coś, z czym Rodzina nie da sobie sama rady. Jest to zebranie środków na operację i leczenie, które zapewni Jasiowi zdrowe życie, na jakie zasługuje. Przed Jasiem długie miesiące chemioterapii oraz skomplikowana operacja oszczędzająca nogę, na której Jaś jeszcze parę tygodni świetnie bronił bramki i wywijał na nartach. Rodzicom udało się znaleźć klinikę w Niemczech, która specjalizuje się w tego typu operacjach i zgodziła się jej podjąć. Operacja ma się odbyć się na przełomie czerwca i lipca. Jej koszt to 63 500 euro. Zaraz po niej Jaś powinien dostać lek zapobiegający nawrotom choroby, który kosztuje ponad 100 tysięcy dolarów. Do dziś udało się zebrać połowę kwoty na operację.
 
…I DLATEGO - AUKCJA KOSZULKI TADKA BŁAŻUSIAKA Z JEGO AUTOGRAFEM

Historia straszna i niestety prawdziwa. Ujęło mnie pozytywne podejście do życia małego Jasia. Spróbujmy razem podreperować budżet na tę operację.

W tym celu prowadzona jest aukcja: link do aukcji. Aukcja, która dla wielu motocyklistów wydaje mi się być atrakcyjną.

Przedmiotem aukcji jest bluza enduro. Ale nie jest to bynajmniej zwykła bluza enduro. Tylko bluza samego MISTRZA TADKA BŁAŻUSIAKA W KTÓREJ JEŹDZIŁ W POPRZEDNIM SEZONIE.Dodatkowo na bluzie, na plecach Tadek złożył swój autograf.




Zachęcam do udziału w aukcji. Cały dochód z aukcji jest przeznaczony na operację i leczenie Jasia i zostanie przekazany na jego subkonto prowadzone przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

Pozdrawiam
Ola
 
PS. Jeśli macie pomysł i chęci aby dołączyć w jakikolwiek sposób do zbiórki pieniędzy dla Jasia, zachęcam. Może inne aukcje albo… no sami wiecie najlepiej.

magicl 15.05.2013 12:41

Hej, szkoda, ze tekst nie jest w j. angielskim. Mozna by wowczas zapodac temat na advrider.com. Widzialem tam kilku naszych z tego forum. Tak mi wpadlo do glowy.

Ola 15.05.2013 13:46

Dostałam kilka pytań o numer konta na wpłaty dla Jasia niezależnie od aukcji. Miło. Dzięki.

Oto numer konta, na który można wpłacać pieniądze dla Jaśka:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
koniecznie z dopiskiem: 21076 Jan Niziński, darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Cytat:

Hej, szkoda, ze tekst nie jest w j. angielskim. Mozna by wowczas zapodac temat na advrider.com. Widzialem tam kilku naszych z tego forum. Tak mi wpadlo do glowy.
Co do tłumaczenia: "nasi" na adv.com pewnie nie poterzbowaliby tłumaczenia na angielski, choć masz rację: to dobry pomysl wrzucić to info również i w takich miejscach. Jeśli działasz tam aktywnie (bo ja raczej sporadycznie), to jak to się mówi "feel free" - możesz kilka słów naskrobać o co w tym wszystkim chodzi i dać linka do aukcji. Będę wdzięczna za taką pomoc.

Pozdrawiam
Ola

Ola 16.05.2013 10:06

No i proszę co sam Jasiek na to wszystko:

" Motocyklisci mi pomagaja! WOW! Nigdy nie sadzilem, ze bede mial takich fajnych kumpli! DZIEKI"

To do Was Kochani. Brawo.

Pozdr

PS. Mam nadzieję, że historia Jasia będzie miała "happy end" i wtedy kto wie, może zobaczymy Jaśka na dwóch kółkach jeszcze.

Dunia 16.05.2013 16:22

Cel oczywiście bardzo szczytny, nieszczęście dziecka i konieczność podjęcie kosztownego leczeniaNie znam szczegółów tej sytuacji ale jako pacjent ubezpieczony w Polsce ( a wszystkie dzieci są ubezpieczone) ma prawo starać się o pokrycie kosztów leczenia w krajach UE przez naszego płatnika czyli NFZ. Zwłaszcza w sytuacji jeśli w Polsce z jakichkolwiek przyczyn takich procedur się nie przeprowadza. ( czyli w praktyce wystarczy informacja na piśmie od lekarza prowadzącego że nie podejmie się takiego leczenia)
Jestem onkologiem więc jeśli rodzice zgadzają się na udostępnianie pewnych danych to chętnie zorientowałabym się w szczegołach dotyczących póżniejszej, kosztownej terapii

sambor1965 16.05.2013 16:41

https://www.facebook.com/PomozmyJasi...ocation=stream

To chyba nie problem do nich dotrzeć.
Powodzenia Dunia!

Ola 17.05.2013 10:18

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 315034)
https://www.facebook.com/PomozmyJasi...ocation=stream

To chyba nie problem do nich dotrzeć.
Powodzenia Dunia!

Dzięki Sambor za wrzucenie info. Na tym profilu w części "Informacje" są też podane telefony do Rodziców Jasia:

Marta Jaskulska: 502 37 27 07
Paweł Niziński: 601 20 34 29

Powodzenia.

Ola 27.05.2013 12:07

Już tylko niecałe dwa dni do końca aukcji. Bardzo dziękuję wszystkim licytującym jesteście naprawdę WIELCY i macie wielkie serca, a aktualny wynik (1475 zł) przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.


W imieniu swoim i Jasia bardzo dziękuję
za Wasz udział w całym przedsięwzięciu i oczywiście nadal zachęcam do licytowania. Dodam, że Jasia wsparli nie tylko licytujący, ale również osoby, które nie brały udziału w licytacji.


Pozdrawiam

wasilczuk 29.05.2013 10:54

Koszulina poszła za 1524zł. Brawo.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.