Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   zębatka przednia (luzy) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=158)

Vooytas 09.06.2008 07:05

Kazmir, napewno są zainteresowani. Niewiem czy zauważyłeś jeszcze nigdy nawet zdjęcia nie wkleiłem.... nie że mi się niechce, nie potrafie poprostu:(:mur:
Może ktoś bardziej obcykany ma takie możliwości to prześle?? hę?

laska 02.08.2008 15:18

Cytat:

Napisał JANEK (Post 974)
oto zdjęcia
Załącznik 49

Panowie, przepraszam za odgrzewanie zdjęcia ale mam ważne pytanko. Jak mam oryginalną zębatkę taką jak ta na zdjęciu, to mam z jednej strony jakie wycięcie o kształcie prawie odpowiadającym zabezpieczeniu. Ale tylko prawie - czyli ja go tam nie wcisnę. Czy to wycięcie to tylko na śruby a zabezpieczenie idzie na gładką stronę zębatki? Pierwszy raz mam oryginalną i stąd pytanie. Dzięki za pomoc. W skrócie czy ta strona, która jest na tym zdjęciu to ta, którą będę widział po założeniu. Uff.
pozdr,
laska

rambo 04.08.2008 20:38

tak laska :)

laska 04.08.2008 23:25

I tak właśnie wczoraj założyłem. Poszedłem do domu, wypiłem piwko i znalazłem serwisówkę. Aż głupio, że człowiek o takie pierdoły się pyta, krzywdy nie chce Krasuli zrobić ;)

Arecki007 24.01.2009 18:26

7 Załącznik(ów)
Chciałbym zapytać w sprawie wałka...
ostatnio nie miałem kiedy tego sprawdzić ale nadarzyła się okazja więc zciągnąłem osłonę, pomacałem jak to wygląda...i ruch zębatki na wałku okazał się...no właśnie i nie wiem czy to jest niewielki czy wielki...zami oceńcie, poniżej przedstawiam 2 zdjęcia z maksymalnym wepchnięciem zębatki w stronę silnika i odwrotnie...można ocenić po tym jak się ona rusza na wałku.



jakoże nie dawało mi to spokoju...pozatym chce wyczyścić ten cały syf który tam znalazłem, ściągnąłem zębatkę (15 minut siłowałem się z tymi śrubami ale się udało). Wałek ukazał mi się taki jak na zdjęciu poniżej...trochę rudawy ale chyba w miarę oka, proszę sami oceńcie:

Zębatka przy ściąganiu zeszła z wałka bez większego problemu więc mniemam że jest ona w znacznym stopniu wyrobiona? Czytałem na forum że nowa wchodzi ciężko na wałek...i teraz pytanie apropo niej...czy nadaje się ona do wymiany?


....i czy jesteście w stanie rozpoznać jakiego to producenta jest zębatka?


I ostania sprawa...zastanawia mnie jeden problem który znalazłem pod pokrywą...zębatka poruszałą się nie tylko wzdłuż wałka ale także na boki...tzn można było odchylić jej płaszczyznę lekko względem osi wałka i jak spojżałem na osłonę i ten gumowy element w nią wstawiony to chyba trochę za bardzo to wszystko lata wycierając wspomnianą wcześniej gumę...co o tym myślicie?:



NO i nie krzyczcie tu na mnie że taki tam syf....pierwszy raz rozbierałem tam Hondę bo mam ją z miesiąc...więc pomału sobie ją oglądam a że nie stoi u mnie a w garażu kumpla który jest znacznie odgległy to niestety nie mam za bardzo na to wszystko czasu :( ...ale do wiosny jeszcze chwila została :)
Czekam na rady i opinie :)

Ropuch 24.01.2009 18:54

Wałek minimalnie zjechany - ale minimalnie co widać gołym okiem. Przeglądnij pierwsze posty, popatrz na zdjęcia, a będziesz wiedział czemu.
Brudem też się nie przejmuj bo to prawie normalka w tamtym miejscu.
Zębatka jeszcze nie najgorsza (chyba AFAM), jeśli łańcuch jest dobry to wymień tylko ją z zestawu napędowego....wcześniej umyj wszystko i posmaruj pastą miedziową sam wałek.
Luz wzdłużny jest ok (po osi wałka)...załóż samą zębatkę na wałek (bez łańcucha), zapnij bieg i popatrz na luz prawo/lewo na samym wałku kręcąc zębatką.

dj.1 24.01.2009 19:52

Masz szczescie walek wyglada jak nowy i nastepne 100.000km lekko na nim zrobisz . Luz o jakim piszesz nie ma znaczenia.

rambo 24.01.2009 21:08

Chciałem coś napisać, ale Ropucha i Didżej wyczerpali temat :)

Arecki007 25.01.2009 07:10

Fajno że tak pozytywnie jest...ale żaden z Was nie odniósł się do ostatniego zdjęcia...czy takie wyrobienie gumy na osłonie jest rzeczą normalną? I jak się sprawdza czy łańcuch jest oka? Tylko po tym na ile jest naciągnięty? Czy jakoś da się to ocenić po samych ogniwach?

dj.1 25.01.2009 07:14

z tego co widze to zebatka jest zle zalozona te grube powinno byc od strony walka a nie silnika i moze dlatego ta guma tak poszla . :vis:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.