Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ chlodzenia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Płyn chłodniczy w oleju (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=23077)

polnybandzior 11.02.2015 23:47

Płyn chłodniczy w oleju
 
Od pewnego czasu zaobserwowałem, że poziom oleju wzrasta. Po długich obserwacjach doszedłem do tego, że sprawcą jest płyn chłodniczy. Motocykl nie kopci na biało więc dostaje się tam inną drogą.
Według mnie chyba jedyna droga do przecieku to okolice pompy wodnej... a może macie jakieś inne pomysły?? Bardzo proszę o pomoc.

Misza 12.02.2015 00:21

Jakby płyn się tam dostał to powstało by masło... To raczej benzyna. Nieszczelne zaworki iglicowe w gaźnikach.

polnybandzior 12.02.2015 00:26

Heh wychodzi na to , że świetne były te moje długotrwałe obserwacje :)
Olej jest klarowny ale nie mogę wyczuć w nim zapachu benzyny. Dawałem mechanikowi gaźniki do obejrzenia, mówił że wszystko jest ok.

Artek 12.02.2015 00:34

Znaczy ubywa płynu w zbiorniczku lub chłodnicy i podnosi się poziom oleju tak?

polnybandzior 12.02.2015 00:41

Dokładnie. Ubywa płynu a poziom oleju rośnie. Ale tak sobie teraz myślę, że może być to przypadek. W jaki sposób można to sprawdzić, czy te zaworki są przyczyną??

Franz 12.02.2015 08:13

Jesli olej jest klarowny to nie moze być plyn. Ten nie miesza sie z olejem.
Tak jak wczesniej napisano, robiloby sie stopniowo maslo

strobus1 12.02.2015 20:53

Benzyna ciecze przez nieszczelne zaworki w gaźnikach i via kolektory ssące wpływa do cylindra przez uchylony zawór ssący. Stamtąd już krótka droga pod tłok do oleju silnikowego. Jednak żeby tak się stało muszą być jeszcze warunki dodatkowe: niezamknięty kranik paliwa, uchylone zawory ssące (losowa sprawa)/nieszczelny zawory ssące i sporo benzyny w zbiorniku. Jeżeli taka sytuacja ma miejsce to przy zimnym odpalaniu będziesz miał ewidentne objawy zbyt bogatej mieszanki. Benzynę trudno węchem wyczuć w oleju silnikowym.
A i jeszcze jedno - poziom oleju sprawdzasz na zimnym czy ciepłym silniku?

polnybandzior 12.02.2015 21:37

Cytat:

Napisał strobus1 (Post 417320)
Benzyna ciecze przez nieszczelne zaworki w gaźnikach i via kolektory ssące wpływa do cylindra przez uchylony zawór ssący. Stamtąd już krótka droga pod tłok do oleju silnikowego. Jednak żeby tak się stało muszą być jeszcze warunki dodatkowe: niezamknięty kranik paliwa, uchylone zawory ssące (losowa sprawa)/nieszczelny zawory ssące i sporo benzyny w zbiorniku. Jeżeli taka sytuacja ma miejsce to przy zimnym odpalaniu będziesz miał ewidentne objawy zbyt bogatej mieszanki. Benzynę trudno węchem wyczuć w oleju silnikowym.
A i jeszcze jedno - poziom oleju sprawdzasz na zimnym czy ciepłym silniku?

Poziom oleju sprawdzałem na zimnym i ciepłym wiele razy. Poziom oleju rośnie na tyle że raz na 2 tygodnie spuszczałem po 100 ml. Nie wspominam nawet o tym ile razy olej zmieniałem pod koniec sezonu :)

bicio 12.02.2015 22:09

Zobacz czy nie masz "rosołu" w zbiorniczku wyrównawczym i pod korkiem chłodnicy.
Aha i wymień tak czy owak te zaworki bo pewnie są stare stwardniałe. To nie jest jakiś duży koszt i roboty też pół h.

Rallyman 12.02.2015 22:16

...i zwolnij mechanika :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.