Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Pamir? A gdzie to jest? (sierpień 2018) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32620)

klanol 06.09.2018 10:13

Super. Widzę że mieliśmy taki sam system pakowania. Sakwy rowerowe i miękka torba na bagażnik.

zaczekaj 06.09.2018 10:17

Cytat:

Napisał Rychu72 (Post 599069)
Tydzień temu dreptałem do campu1 na 4500 na Pik Lenina 7134 m ;)

Brak aklimatyzacji dawał się we znaki..... szedłem jak po dwóch flaszkach :)

Tam jest przepięknie. Żałuje, że tak mało czasu tam spędziłam. Zrobiliśmy mały błąd i pierwszego dnia tam pojechaliśmy nie w tą stronę. Było również pięknie ale Dopiero następnego dnia pojechaliśmy od dobrej strony , na noc już nie zostaliśmy.

Cytat:

Napisał matjas (Post 598447)
To tak można? Srantalpem???? Nie trzeba beemwu albo ceeref????



Brawo Zaczekaju! Z niecierpliwością będę czekał na lerację. Trzymam kciuki aby nie zajęło Ci pisanie tyle co mi ;)



M

Od początku marzyłam, ze jeśli mam jechać w taką podróż to musi to być Transalp :)
To dzięki niemu znalazłam forum FAT i TCP a co ze tym idzie odkryłam, że motórem można tak podróżować.

Cytat:

Napisał qbaRD07 (Post 599066)
Ja zazdroszczę i to bardzo, podziwiam.
Bardzo chciałbym tak samo na kołach, a nie samolotem.
Będę czekał na relację.

Trzeba dużo marzyć :) Kiedyś myślałam, ze to jest dla mnie totalnie niemożliwe. Marzyłam marzyłam i patrz. Udało się! :)




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zaczekaj 06.09.2018 10:20

Cytat:

Napisał klanol (Post 599078)
Super. Widzę że mieliśmy taki sam system pakowania. Sakwy rowerowe i miękka torba na bagażnik.



No i ja jestem mega zadowolona z sakw crosso. Tanie, pakowne, wytrzymałe i dobrze wyglądają. Innych już nie kupię :) Do tego torba Leoshi na środek i jest git.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rychu72 06.09.2018 10:51

6 Załącznik(ów)
Do bazy można podjechać na moto. Widziałem dwie bumy w jednym z obozów. Potem do campu 1 na nogach. Wg miejscowych przewodników 6 godzin. W 9 zrobiłem tam i nazad do bazy. Miałem po drodze lawinę z kamieni, która zasypała ścieżkę. Jakby się osunęła za mną to jestem kilometr niżej. :) Widoki nieziemskie...... trochę ładniejsze niż w Beskidach ;)

zaczekaj 06.09.2018 11:04

Cytat:

Napisał Rychu72 (Post 599088)
Do bazy można podjechać na moto. Widziałem dwie bumy w jednym z obozów. Potem do campu 1 na nogach. Wg miejscowych przewodników 6 godzin. W 9 zrobiłem tam i nazad do bazy. Miałem po drodze lawinę z kamieni, która zasypała ścieżkę. Jakby się osunęła za mną to jestem kilometr niżej. :) Widoki nieziemskie...... trochę ładniejsze niż w Beskidach ;)



No i do bazy podjechaliśmy na drugi dzień. Podjechaliśmy pod samą ścieżkę prowadząca na camp1 :) Od tamtego momentu miejscowy nam powiedział ze jakieś 3 godziny do campu. :D Chyba, że źle pamietam :) https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...b6d654d792.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

yeuop 06.09.2018 11:06

Ile czasu spedzilas w drodze?

puszek 06.09.2018 11:23

1 Załącznik(ów)
Pamiru Pamiru

zaczekaj 06.09.2018 11:27

Cytat:

Napisał yeuop (Post 599091)
Ile czasu spedzilas w drodze?

29 dni :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rychu72 06.09.2018 11:46

Cytat:

Napisał zaczekaj (Post 599090)
No i do bazy podjechaliśmy na drugi dzień. Podjechaliśmy pod samą ścieżkę prowadząca na camp1 :) Od tamtego momentu miejscowy nam powiedział ze jakieś 3 godziny do campu. :D Chyba, że źle pamietam :)

To zależy ile masz na garbie i jak jesteś zaaklimatyzowana.
Myśmy byli dzień wcześniej w Osh, czyli poniżej 1000 mnpm i tylko jedną noc spędziliśmy na 3600. Moja ekipa wysypała się w połowie trasy na przełęczy i dalej poszedłem sam. Co 10-20 kroków przy podchodzeniu serce chciało wyskoczyć i musiałem robić częste pauzy.
Ekipa z Norwegi robiła trasę baza/camp/baza w dwa dni z noclegiem w campie. W bazie namiocik kosztuje 5 zielonych, a to samo w campie 50 :)

gruber 06.09.2018 20:35

Super wyjazd, jestem na etapie marzeń o tym kierunku wyjazdu :) Czekam na relację


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.