Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   X-ADV czy Africa Twin?? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34033)

ArkadiuszQ 15.01.2019 20:55

X-ADV czy Africa Twin??
 
Witam,

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem kupna jednośladu. Z racji tego że miał to być sprzet glownie do miasta wybralem skuter. Jednoczesnie nadmienie ze mieszkam w miejscu gdzie droga to pole minowe po odpale, wybor padl na XADV... Po ogladniecieu prawie calego internetu bylem zdecydowany ze to wlasnie on... Tyle ze po pewnym czasie sprawdznia informacji dotaro do mnie ze wlasnie Africa Twin ma takze skrzynie DCT ktora rowniez sprawdzi sie na miescie...

Dodatkowo chcialbym aby to byl sprzet do weekendowych przejzadzek, czasem wjechania na jakas gorke aby podziwic piekne widoki...

I tu nastaje zasadnicze pytanie co jest bardziej odpowiednie?? X-ADV czy Africa Twin??

179cm wzrostu, 90kg, miasto 70%, weekendowe zwiedzanie 20%, teren 10%, jazda glownie w pojedynke, a miasto to praktycznie teren -> Ukraina...;)

Novy 15.01.2019 21:02

Witaj Arku,
Przeczytaj ode mnie priv, udaj się do Powitalni, napisz parę słów o sobie i uzupełnij profil :)

Emek 15.01.2019 21:02

Zwykły skuter na miasto będzie lepszy niż oba wymienione pojazdy. A na UA coś lekkiego w dwupaku i będzie Pan zadowolony.

ex1 15.01.2019 21:23

bierz X-adv... :)

Novy 15.01.2019 21:29

Też polecałem X-Adv (chwilę pisaliśmy na priv) lub NC 750X z DCT, ale kolega ma raczej niespokojną duszę i wspomniał, że X-Adv będzie raczej zbyt twardy.

X-Adv ma zawias od Afry, więc może da się go jakoś na miękko ustawić?

ArkadiuszQ 15.01.2019 21:45

Cytat:

Napisał Novy (Post 620024)
Witaj Arku,
Przeczytaj ode mnie priv, udaj się do Powitalni, napisz parę słów o sobie i uzupełnij profil :)

zrobione! dodalem ten watek zanim przeczytalem wiadomosc:spac:

ArkadiuszQ 15.01.2019 21:46

Cytat:

Napisał Emek (Post 620025)
Zwykły skuter na miasto będzie lepszy niż oba wymienione pojazdy. A na UA coś lekkiego w dwupaku i będzie Pan zadowolony.

mimo wszystko chcialbym automat z wyzszym zawieszeniem...

ArkadiuszQ 15.01.2019 21:47

Cytat:

Napisał Novy (Post 620031)
Też polecałem X-Adv (chwilę pisaliśmy na priv) lub NC 750X z DCT, ale kolega ma raczej niespokojną duszę i wspomniał, że X-Adv będzie raczej zbyt twardy.

X-Adv ma zawias od Afry, więc może da się go jakoś na miękko ustawić?

Wlasnie z tego co widzialem i czytalem XADV ma zawias przod jak 750X... mniejszy niz AT...

czy takie ustawienie na miekko nie obnizy zbyt mocno przeswitu (16cm tylko?)

Emek 15.01.2019 22:14

Jak do miasta to za ułamek ceny xadv kupisz 300 cm i będzie super. To xadv jest cięższe chyba niż Afra. Tak mi się przynajmniej zdawało jak się przymierzałem. Do miasta do doopy a w Terenie małe koła i skromny prześwit nie pomagają.

matjas 15.01.2019 22:52

Deprecjacja straszna, potem kto to kupi, a zanim to nastąpi to jak koledzy piszą: chgw do czego to ma być pojazd. Do zadawania szyku na pewno...
Jak ma być nowe i nietypowe to ncek750dct załatwi większość kwestii na co dzień lepiej niż xadv. Jeśli kasa to nie jest problem to NAT i tyle.
Kwestia czy xadv czy NAT... dziwna jest ;)

M


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.