Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Ile zarabia mechanik? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34097)

CzarnyCzarownik 24.01.2019 11:20

Ile zarabia mechanik?
 
Pytanie :D

Znalazłem ostatnio ofertę we wrocku na olx:
od 3500 zł do 10000 zł/mies. brutto, UoP.

Wymagania nie wydają się byc jakieś wygórowane. Zastanawiam się, czy te widełki nie są z czapy i tak naprawdę będzie 10 000 groszy :D

Aktualnie pracuję w korpo jako programista, warunki spoko, robota "na luzie", kasa się zgadza i jest sporo mozliwości. Tylko czasami myślę, że inna robota mogłaby sprawiać więcej frajdy :confused:
Z plusów mam technika mechatronika, studia automatyka i robotyka. Więc o mechanice i elektronice mam trochę pojęcia. Sam zawsze naprawiałem Romecika/Afrykę/TDR/DR i zazwyczaj nic nie psułem :D

Jest jakaś realna szansa na zarobki w okolicach 4-5k na rękę (w dość szybkim czasie po zdobycia podstawowego doświadczenia), czy to marzenia ściętej głowy?

hellwoot 24.01.2019 11:34

Nie znam mechanika, który pracuje poniżej 5k na miesiąc, więc kwota jak najbardziej realna. Breslau duże miasto, możliwości sporo.

JarekAT 24.01.2019 11:57

Wszystko zależy od Ciebie i Twojego doświadczenia, dokładności, skuteczności i szybkości działania.
Widełki jak najbardziej realne.

matjas 24.01.2019 12:01

Ogłoszenia z widłami 3500-10k są po prostu niepoważne.

Napisz co to za firma, jeśli chcesz to na priv. Znam tu parę takich przedsiembiorstw co to biorą za projekty miliony a dają najczęściej ten dolny pieniądz... nawet w Warszawie kumpel pracuje w takim przedsiembiorstwie.
nie wiem Szkotu o jakiej kasie piszesz /brutto/netto/ ale 5-6tys netto nie jest powszechne dla mechanika napiszę z doświadczenia i jakieś tam pojęcie o tym rynku mam.
możesz oczekiwać jako zwykły 'specjalista' 3-4k na łapę, jako samodzielne stanowisko 4-6netto - wszystko co powyżej to już megafart, ale najczęściej są to pieniądze związane z wypłatą jakichś premii /pokaż mi prywaciarza, który wypłaca drugą pensję co miesiąc.../ a NAJczęściej są to pieniądze związane z zarządzeniem grupą pracowników, nawet równoległych na zasadzie pracującego równolegle kierownika i tego to najmniej zazdroszczę.
niestety BARDZO często jest tak, że posady mechaniczno/fizyczne nie są mocno gloryfikowane i ludzie wykonujący je mają status 'robola', mam nadzieję, ze nikogo nie urażam, ale po prostu przez lata mechanik to był typ z kiepem w japie, w udupconych drelichach, klący jak szewc i na kacu. ot taki stereotyp i teraz się nam odbija...

myślę, że jeśli znasz się na robocie można mówić o 4-6 na rękę przy czym wszystko powyżej 5k to już dobra pensja zwłaszcza jeśli jest UoP.

jeśli zajmujesz się rynkiem IT pomysł aby iść w mechanikę wydaje mi się MOCNO pojebany acz wiadomo, że trawa bardziej zielona u sąsiada. pewnie to wiesz ale skoro już TAM jesteś to może pomyśl nad rozszerzeniem swoich horyzontów o nowe metody programistyczne lub języki, lub przejść w jakiś inny segment rynku IT.

IMVHO jeśli chcesz iść w mechanikę to kombinuj tak aby wykorzystać swój potencjał IT i działać na pograniczu mechaniki i elektroniki w systemach sterowania tą mechaniką, acz i tu jest konkurencja w postaci tanich studenciaków... nawet w dużych i poważanych /?/ firmach.

Zapraszam na priv jak chcesz poklepać.

m

Fihu 24.01.2019 12:16

W wielu przypadkach jest tak, że najniższą dostajesz + sporo za to co przerobisz. Jak mistrz który decyduje jakie roboty robisz jest spoko, znasz się na rzeczy i streszczasz się czasowo, nie dostajesz min z którymi babrzesz się trzy razy tyle co masz określony czas, to można fajnie zarobić.
Jeśli coś z powyższych "nie siądzie", to już nie jest tak różowo. Ogólnie napinka czasowa w typowych warsztatach mechanicznych ze współczesnymi pojazdami. Dlatego warto dopytać o dokładne warunki pracy. Wg mnie jak nie masz doświadczenia w tej robocie, to nie zarobisz takich kwot o których piszesz przynajmniej na początku ;)

Rób swoje + działaj wieczorami coś dla znajomych, oczywiście zarejestruj działalność itp ;]

CzarnyCzarownik 24.01.2019 12:34

Firma to Inter Motors, jedyna oferta po wyszukiwaniu "mechanik motocyklowy" we Wrocku :) Widełki faktycznie mają niezły rozjazd. Mogli dać 2 oferty w stylu młodszy mechanik oraz mechanik 10 lat praktyki i odpowiedni widełki do obu ofert.

Sam dokładnie wiem jak się robi projekty za grube $ oraz to, jak one w rzeczywistości są robione i jak się tnie na wszystkim (a potem robi coś po 2x bo wyszła kaszana... ). No i domyślam się, że w moim przypadku moze to być słaby pomysł jeśli chodzi o przeskok w wynagrodzeniu.

Z drugiej strony może to jest tak jak z aktualną pracą. Jeśli coś jest traktowane jako odskocznia i hobby to cieszy. Jak hobby zmienia się w pracę to coś się kończy. Teraz po powrocie do domu wolę 10x bardziej podłubać coś przy motocyklach niż robić jakiś własny projekt, który leży już jakiś czas odłogiem. Tylko jedyny problem to taki, że po pracy wiele wolnego czasu nie zostaje i fajnym pomyslem wydaje się robienie czegoś takiego na pełen etat :)

ArtiZet 24.01.2019 12:42

Cytat:

Napisał CzarnyCzarownik (Post 621425)
Z drugiej strony może to jest tak jak z aktualną pracą. Jeśli coś jest traktowane jako odskocznia i hobby to cieszy. Jak hobby zmienia się w pracę to coś się kończy.

Dlatego lubię kosić trawe na działce :)
Co nie znaczy że nadal bym to lubił jakbym robił to po 10h/5dni w tygodniu.

matjas 24.01.2019 12:43

Warsztat IM mieści się w chwili obecnej na kowalskiej i wygląda jak zwykła dziupla. Pomyśl też o warunkach pracy.
W ZYCIU stefana nie zamieniłbym normalnej, czystej roboty na dłubanie przy parchach w jakimś wiecznie niedogrzanym zimą i śmierdzącym latem warsztacie.
Poszukaj dobrze i jest IMO jak piszesz - póki jest to Hobby to jest OK> jak zaczniesz to robić codziennie to nie będzie to ani hobby ani lubiana robota. Chyba, że to marzenie Twego życia.

JEŚLI miałbym wchodzić w ten segment to szukałbym posady jako mechanik w dużych dealershipach, przede wszystkim BMW. Byłem w warsztacie w Długołęce i tam chciałbym pracować, jeśli rozumiesz co chcę powiedzieć.

Szukałbym zdecydowanie mechaniki na pograniczu sterowania i linii produkcyjnych z nastawieniem na świadczenie takich usług na własną rękę w dalszej przyszłości. BARDZO intratny rynek. Jeśli masz doświadczenie w IT i lubisz mechanikę to to jest dobry melanż. Przy moto zawsze będziesz mógł pogrzebać.

m

m

chemik 24.01.2019 13:18

Cytat:

Napisał matjas (Post 621429)
Warsztat IM mieści się w chwili obecnej na kowalskiej i wygląda jak zwykła dziupla.

Bez przesady, do dziupli mu daleko. Mieszczą się tam od niedawna, przejęli lokal po jakiejś stolarni/wytwórni/szlifierni płyt wiórowych i powoli remontują pomieszczenia. To autoryzowany serwis KTM, Husqvarna i Ducati. Od klienta biorą 360PLN za roboczogodzinę. Szef jest gościem bardzo "w porządku" w stosunku do klientów, nie wiem jak do pracowników.

CzarnyCzarownik 24.01.2019 13:20

Prawdę mówiąc myślałem, że to jakiś większy budynek - teraz dopiero sprawdziłem na mapce. W porównaniu do tego BMW to nie ma porównania :D

Ja programuję mikrokontrolery, więc często mam kontakt z elektroniką/mechaniką. Fajne połączenie i kierunek chyba też można określić niszowym, jeśli chodzi o programowanie. Z liniami produkcyjnymi nigdy nie miałem styczności, ale pewnie też mogłoby być to ciekawe.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.