Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   OPONA MICHELIN ANAKEE WILDw porównaniu do Haidenau K 60 Skaut (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32171)

krzysiek_m 18.06.2018 11:31

Dobre porównanie!
Oprócz starych wyjadaczy są na forum osoby zaczynające przygodę i zarówno takie porównanie jak i komentarz Emka ma dużą wartość.

Moderatorze czy mógłbyś poprawić temat? Wstawić spację przed "w" i zmienić "Skaut" na "Scout" coby lepiej się komuś wyszukiwało?

Husky 18.06.2018 11:36

Panowie czytajcie "kompromis"
 
Panowie czytajcie "kompromis", to znaczy , że szukamy rozwiązania takiego które bardzo trudno znaleźć. Wszyscy wiemy, że nie ma produktów uniwersalnych na wszystko. Musimy sobie coś odpuscić aby inne istotna cecha była ok.

To ma na celu to porównanie. Powiedzmy , wylatujemy z Polski do Portugali. Trasa 8 000 km, z tego 6 000 asfaltem, i 2000 poza nim. Szukamy opon które najlepiej będą się nadawały na tego typu wyjazdy. I nie wypisujcie tu swoich spostrzeżeń , czy wątek ma sens czy nie , tylko ewentualne typy swoich opon na tego typu turystyke. Wątek musi się rozwijać w temacie i nie piszmy w nim swoich indywidualnych spostrzeżeń, czy jest sens to opisywać, rozwijać dyskusję czy też nie. Po prostu, jeżeli kogos nie interesuje ten wątek to sugeruje nie czytać i po problemie. Nie każdy z nas ma taki sam styl podrózowania. Jedni jada na kołach( apropos dla mnie to jest prawdziwa podróż) a drudzy jadą busem , mają w nim zapas opon i części i latają po okolicy już tam na miejscu. Ja niestety potrzebuję rozwiązań które umożliwią mi wyjazd i powrót na kołach z domu do domu . Stąd szukanie takich " kompromisów"

Pozdrawiam wszystkich

madafakinges 18.06.2018 11:46

Wziąłbym na przód TKC na tył motoza podobno robi takie przebiegi.
Po 6tyś autostrady z miszelinów druty wyjdą... chyba że będziesz jechał 100 po autostradzie, ale jak miałbym tak jechać 6000km to wolałbym zostać w domu i czytać głupoty na forum.

Emek 18.06.2018 13:25

Mam taki zestaw na moto, niestety przebieg zbyt skromny aby na temat obiektywnie się wypowiedzieć.

Melon 18.06.2018 21:29

Cytat:

Napisał Husky (Post 586778)
Panowie czytajcie "kompromis", to znaczy , że szukamy rozwiązania takiego które bardzo trudno znaleźć. Wszyscy wiemy, że nie ma produktów uniwersalnych na wszystko. Musimy sobie coś odpuscić aby inne istotna cecha była ok.

To ma na celu to porównanie. Powiedzmy , wylatujemy z Polski do Portugali. Trasa 8 000 km, z tego 6 000 asfaltem, i 2000 poza nim. Szukamy opon które najlepiej będą się nadawały na tego typu wyjazdy. I nie wypisujcie tu swoich spostrzeżeń , czy wątek ma sens czy nie , tylko ewentualne typy swoich opon na tego typu turystyke. Wątek musi się rozwijać w temacie i nie piszmy w nim swoich indywidualnych spostrzeżeń, czy jest sens to opisywać, rozwijać dyskusję czy też nie. Po prostu, jeżeli kogos nie interesuje ten wątek to sugeruje nie czytać i po problemie. Nie każdy z nas ma taki sam styl podrózowania. Jedni jada na kołach( apropos dla mnie to jest prawdziwa podróż) a drudzy jadą busem , mają w nim zapas opon i części i latają po okolicy już tam na miejscu. Ja niestety potrzebuję rozwiązań które umożliwią mi wyjazd i powrót na kołach z domu do domu . Stąd szukanie takich " kompromisów"

Pozdrawiam wszystkich

:Thumbs_Up:

irekafrica 13.01.2019 09:45

Może ktoś podpowie jak się ma michał wild do mitasa? Zdarłem kilka 09-tek i mam ochotę na tego wilda.Bardziej zależy mi na błocie,terenie itp.niż na asfaltach.Warto zmienić???

Pils 14.01.2019 20:40

Cytat:

Napisał irekafrica (Post 619515)
Może ktoś podpowie (...)Bardziej zależy mi na błocie,terenie itp.niż na asfaltach.Warto zmienić???

Po 8 sezonach szukania znalazlem idealny zestaw wyprawowy. Przód mt21 tył MEFO stonemaster 140 przelotowej bez problemów. Na miejscu w teren miodzio. Póki co nie znalazłem lepszych. Miałem Heidenaua scout , TKC80, Karoo 2, mitasa. Jeżdżę co roku na dalsze wypady. Jeśli nie chcesz w trudniejsze partie wjeżdżać i większość asfaltem to TKC80 przód i Heidenau na tył

Emek 14.01.2019 21:38

Jaki przebieg na tym zestawie zrobisz?

Pils 14.01.2019 22:29

Dobre pytanie. Nie wiem, Nigdy nie mierzylem. Z 6-8 tysięcy. Tak mi sie wydaje, Ja jestem z tych co nie wiedzą ile motor pali, ile na oponach przejeżdża się i ile oleju bierze na 1000km :)

Husky 16.01.2019 17:37

Cytat:

Napisał irekafrica (Post 619515)
Może ktoś podpowie jak się ma michał wild do mitasa? Zdarłem kilka 09-tek i mam ochotę na tego wilda.Bardziej zależy mi na błocie,terenie itp.niż na asfaltach.Warto zmienić???

uważam że jak tylko teren to Mitas , ale jest wyrażnie twardszy i moim zdaniem na asfalcie , głównie mokrym asfalcie bedziesz miał większy porblem z trakcją.

Testowałem ostatnio w warunkach zimowych Mitasa 07 do Tkc 80 . Wyraznie twardszy i mniej czepny na mokrym.

możesz coś napisać na temat Mitasa E 09 ? chodzi o trakcje przy niskiej temperaturze i dodatkowo na mokrym . Czy jest dramat , trzeba strasznie uważać czy da się spokojnie jechać? Po biezniku sądzę że robi w terenie dużo lepiej niż Tkc 80. Miło będzie jak ktoś się wypowie.

Odnośnie Wilda to zrobisz na nim około 8000 przy średnim katowaniu i bedzie łysy. Nie źle trzyma na mokrej nawierzchni asfaltowej. Ale wydaje mi się, wręcz jestem pewny że Mitas 09 w terenie bedzei znacznie lepszy.

Daj proszę znac jakie opinie masz na temat E 09

pozdr


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.