Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   padły kierunki i światła dorgowe (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=13758)

tupek 06.06.2012 11:00

padły kierunki i światła dorgowe
 
wczoraj padły mi kierunki, w trakcie drogi przez miasto wróciły
dziś nie ma ani kierunków ani świateł drogowych

wydarzenia skojarzone: w piątek dwie godziny wracałem w deszczu ale wszystko działało, wczoraj wywaliło mi trochę płynu z chłodnicy na silnik - waliło spod górnego wężyka lewej chłodnicy
odparował sam choć mega śmierdziało...

dziś rozebrałem przed robotą przełączniki ale nic niepokojącego nie znalazłem
bezpieczniki też ok

aha - woltomierz pokazuje trochę większy prąd niż do tej pory - tak ok 13-13,5...

ktoś podpowie, od czego zacząć poszukiwania?
ogólnie jestem tępy, w elektryce w szczególności niestety... aczkolwiek jak nie tknę sam, to się nie nauczę ;)

pozdrufki
tup

Jaro-Ino 06.06.2012 12:32

Zacząłbym od sprawdzenia/podmienienia przekaźników, przerywacza. Wyeliminujesz najprostsze sprawy

Evvil 06.06.2012 15:28

Z własnego doświadczenia walkio przyszłość bardziej świetlaną.

A. Bezpieczniki OK wszystkie?
B. Żarówka świateł drogowych nie przepaliła się czasem?
C. Mam nadzieję że miałeś na myśli światła drogowe stricte a nie światła mijania...



Kierunki:
1.
Wyjmij przerywacz.
Przyłóż miernik prądu do wtyków - obojętnie w jakiej kolejności - byle jedna igła weszła w jedną dziurę, druga w drugą.
Włącz zapłon.
Włącz kierunkowskaz - jeśli na mierniku pojawi się napięcie to OK (u mnie 10,5 V na wyłączonym silniku)
Wyłącz kierunkowskaz - jeśli napięcie zniknie to Ok.

W ten sposób sprawdzisz czy przełącznik kierunków bangla.

2.
Jeśli 1 jest OK to weź kawałek druga i zewrzyj styki we wtyczce przerywacza. Jak się zaświecą kierunki światłem stałym - walnięty przerywacz. Za 11 złociszy kupisz zamiennik. Jeśli się nie świecą, problem z instalacją (przynajmniej w zakresie kierunków).

Jeśli dalej problem występuje to może być z instalacją coś i trzeba po kablach szukać. U mnie pomogło zdjęcie zbiornika paliwa i problem się odnalazł (wtyczka się wzięła i wypięła). Kazmir pomógł i naprawione :).

tupek 06.06.2012 16:09

no to już jest jakiś pomysł na start - dzięki!

Evvil 06.06.2012 16:30

Cytat:

Napisał tupek (Post 243326)

wydarzenia skojarzone: w piątek dwie godziny wracałem w deszczu ale wszystko działało, wczoraj wywaliło mi trochę płynu z chłodnicy na silnik - waliło spod górnego wężyka lewej chłodnicy
odparował sam choć mega śmierdziało...

A to czemu się tak stało? Jeszcze w deszczu??? Nieszczelność?

tupek 06.06.2012 17:10

nie, wydarzenia niezależne
zacisk na wężyku był szujowy, po wymianie termostatu krowa dostała nowy płyn do chłodnicy
kiedyś mi mechanicy mówili, że nowy płyn jest agresywniejszy niż zużyty i odkleiło wężyk
dzięki Rambo i błyskawicznej akcji w monster garaż dojechałem do chaupy
choć w smrodzie ;)

Artuditu 08.06.2012 14:29

Ten dzień i dla mnie był pechowy. Również światła zgubiłem. Najpierw afra przerywała i strzelała w wydech. Straciłem przy tym światła tył razem ze stopem, przód, kierunkowskazy. Po dokręceniu klem afra zaczęła jechać normalnie ale światła nie wróciły. Bezpieczniki są OK.

tupek 08.06.2012 15:00

he... jak zacząłem grzebać to mi zalało cały silnik paliwem
wk...łem się potężnie i jechałem z kapiącym bakiem 25km do chaupy
normalnie ręce mi opadły
wczoraj przystąpiłem do reanimacji krowy i tak:
kierunki i drogowe załatwiła wtyczka pod bakiem :/
bak załatwił loktajt epoxy metal - zobaczymy, co dalej...

a właśnie - bak jest jakość odpowietrzany w RD07?
bo miałem go dziurawego w trzech miejscach - teraz jest szczelny, co słychać przy otwieraniu - tak ma być?

rambo 08.06.2012 15:03

Cytat:

Napisał Artuditu (Post 243599)
Ten dzień i dla mnie był pechowy. Również światła zgubiłem. Najpierw afra przerywała i strzelała w wydech. Straciłem przy tym światła tył razem ze stopem, przód, kierunkowskazy. Po dokręceniu klem afra zaczęła jechać normalnie ale światła nie wróciły. Bezpieczniki są OK.

Sprawdź na początku żarówki

RAFWRO 08.06.2012 15:30

Przy odłącznym aku, napięcie skoczy do 18V. Jeśli nie trwa to za długo, moduł w 99% wytrzymuje, ale chyba trochę szaleje. Regler też zazwyczaj to wytrzymuje, choć grzeje się niemiłosiernie. Żarówki... w 99% się przepalają.
Stara/nowa śpiewka -

Weź królową przed wyjazdem w obroty i dotknij jej newralgiczne oploty. "G" jej punkty już znasz, dopieść je, a kłopotów nie zaznasz...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.