Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   4x4 (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Jakie rodzinne 4x4 do 30 k PLN wybrać? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30022)

mirkoslawski 23.08.2017 23:16

Jakie rodzinne 4x4 do 30 k PLN wybrać?
 
Na wstępie - nie wiem, czy to dobry dział - jak nie proszę o przeniesienie do właściwego:D

Na wstępie - co myślicie o tym?
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota...olx#xtor=SEC-8

Generalnie szukam terenówki która musi:
1) 5 drzwi i co najmniej 4 miejsca
2) przeznaczenie - turystyka rodzinna ale bez upalania w mega offie
3) ma być wygodna w podróży i w miarę ekonomiczna (najlepiej LPG lub diesel)
4) musi mieć prawdziwy napęd 4x4 i prześwit, który pozwoli wjechać nad Wisłę dalej niż deptak, pozwoli może na jakąś połoninę się wdrapać ale nie musi i raczej nie powinna wygrywać rajdów OFF
5) budżet do 30 k PLN
6) najlepiej na ramie ale wcale nie musi
7) mam jechać z rodziną np. do Ro i nie bać się, że w razie awarii nikt mi nie pomoże bo części będzie trzeba sprowadzać z "Tobago" :vis:

Rozważam Disco II 2.5, Land Cruisera 120 (i nie wiem czy diesel czy benzyna) i Terrano oraz Gallopera ale kuźwa głupi jestem już - chciałem jak najwięcej wiedzy zyskać i czytam już parę godzin a im więcej czytam tym bardziej nic nie wiem :mur::mur::mur:

Wiem, że lekko nieskładnie ale postanowiliśmy kupić już terenówkę a moto i tak stoi i będzie czekało na kupca więc nie chcę tego popsuć i chcę jak najszybciej kupić:D

BTW - niedługo wystawię ciuchy moto na sprzedaż i jestem ciekaw, jaki tym razem temat się rozpęta:haha2:

azure 23.08.2017 23:32

Fajna Toyka, ale mimo zapewnień sprzedającego sprawdziłby stan ramy i podłogi...

mirkoslawski 23.08.2017 23:34

Cytat:

Napisał azure (Post 544541)
Fajna Toyka, ale mimo zapewnień sprzedającego sprawdziłby stan ramy i podłogi...

W sumie nie mam daleko więc chyba podjadę i sprawdzę. Napisałem do gościa żeby mi napisał co i za ile do zrobienia (servis + wymiany ewentualne) - zobaczymy co odpisze :Thumbs_Up:

Pirania 23.08.2017 23:34

Weź zaproś Emka na piwo, On coś wie o 4x4..;)
Wg mnie szukaj toyoty w diesel LC 120..inne to zamienniki. Tak jak z Afra..jest tylko jedna!;)))

azure 23.08.2017 23:38

Cytat:

Napisał mirkoslawski (Post 544542)
W sumie nie mam daleko więc chyba podjadę i sprawdzę. Napisałem do gościa żeby mi napisał co i za ile do zrobienia (servis + wymiany ewentualne) - zobaczymy co odpisze :Thumbs_Up:

Obejrzeć trzeba, a jak masz blisko to tym bardziej jedź.
Kiedyś w jednym roztoczańskim lesie spotkaliśmy chłopaków: jeden cisnął pomotaną Vitarą, a drugi Toyką pickupem z wczesnych lat 90tych (chyba hilux), pod maską diesel siedział.
Niesamowicie chwalił ten samochód, za wszystko. Zaś jak wystartowali to ja na lekko opasłym Transicie, kumpel na Afryce i brat na 3AJ nie mogliśmy ich dognać. Szli okrutnie po tych bagnach :dizzy:

Od tego czasu bardzo podobają mi się stare Toyki 4x4, wcześniej jakoś ich nie zauważałem.

Z kolei niedawno poznałem człowieka, który kupił Vitarę (chyba z 95) i mówi, że po głębszym zapoznaniu się z nią nie wiedział: złomować czy robić. W końcu zdecydował się na robienie, ale blacharsko to straszna mizernota. Z tego względu dokładnie pooglądaj auto - bo to ma już 25 lat i za pewne nikt tym do kościoła suchym asfaltem nie ganiał...

mirkoslawski 23.08.2017 23:44

Azure - dzięki!
Pirania - jutro pomęczę Emka :)

A ło ten?

https://www.olx.pl/oferta/land-rover...tml#440c0aa48b

NUROFEN 23.08.2017 23:50

A isuzu trooper? Caly w Alu wiec odpada korozja. Auta off maja zawsze klopotu z ramą - gnije .

mirkoslawski 23.08.2017 23:53

Cytat:

Napisał NUROFEN (Post 544553)
A isuzu trooper? Caly w Alu wiec odpada korozja. Auta off maja zawsze klopotu z ramą - gnije .

Tylko na rynku nie widziałem nic sensownego...czytałem wątek o nim parę razy i widziałem pochwały od Mada...gdyby tylko było cos sensownego :vis:

pawel_sz 24.08.2017 00:06

Czesc
Nie doradzę Ci, tą decyzje musisz podjąć sam, natomiast mogę opisać swoje doświadczenie z D2.
Kupiłem LR D2 diesel w automacie, przed zakupem mechanik dokładnie sprawdził dyskotekę, opinia była brać, stan bardzo dobry, nie ma się do czego przyczepić, cena za samochód była z tzw górnych [oczywiście germańska dziewica orleańska]
Wytrzymałem rok czasu, średnio co 3 tygodnie w serwisie a że traktowałem go użytkowo [codzienna jazda, praca itp] to można było złapać nerwa, nawet nie to, ze ciągnął kasę tylko, te wieczne przestoje w serwisie na naprawy. Ostatecznie sprzedałem i kupiłem nowy samochód z salonu.

IMO - użytkowo:, super pojemny i pakowny bagażnik, wbrew pozorom [w przedziale dla podróżnych] miejsca w środku wcale nie jest jakoś dużo, fotele z przodu wygodne, z tyłu raczej mniej wygodę, spalanie przyzwoite jak na taki kiosk [10-12 l/100 km ropy], dobra widoczność i łatwo ogarnąć przestrzennie samochód przy manewrach. Kierowca siedzi blisko drzwi zewnętrznych [trzeba sie przyzwyczaić] oraz bardzo nisko umieszczone klamiki wewnętrzne;/. Denerwująca jest też konstrukcja rynienki zewnętrznej, zawsze zrosi Cię woda.

Pamiętaj, iż w przypadku LR działa metoda 3 kupek [zakup, naprawy, modyfikacje]. Ogólnie wszystkie wady są do ogarnięcia i większość "serwisów" juz ogarnia temat, D2 trafiła pod strzechy, uważać trzeba na ruda ramy itp.
p.
ps moja córka była zakochana w dyskotece :), przez 2 tygodnie chodziła obrażona jak ja sprzedałem,
ps2
lr to stan umysłu, poszukaj informacji na mylr.pl [trzeba się zalogować]

szynszyll 24.08.2017 00:10

opel moterey - tylko omijaj 3.0TD, jak diesel to tylko 3.1TD. w benzynie jest swietne 3.2. kup auto za 20 tys i 10 tys przeznacz na remont, jezeli chcesz tym dluzej pojezdzic. wykonanie wnetrza i komfort na poziomie premium.

z mniejszych i mniej komfortowych to terrano 2.7td bo malo pali, robi a ceny czesci i popularnosc najlepsze.

zasadniczo przy kazdej starszej terenowce bedziesz musial na start porobic.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.