Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   4x4 (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Jakie rodzinne 4x4 do 30 k PLN wybrać? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30022)

Pirania 24.08.2017 12:27

W miarę ładna Toyotę za 15k -20k drugie 10-12k przeznacz na serwis i zrobienie pod siebie..
BigBoy dobrze prawi..jak Ci się spodoba to i tak skończysz w Toyocie!;)

matjas 24.08.2017 12:41

Cytat:

Napisał Pirania (Post 544664)
W miarę ładna Toyotę za 15k a drugie 10-12k przeznacz na serwis i zrobienie pod siebie..

I za dwa lata sprzedaj za 15k :D

Pirania 24.08.2017 13:56

Oj tam oj tam..kupić pojeździć bez motania z pół roku, siądzie to zrobić i mieć. Po co sprzedawać, 4x4 zawsze się przyda.. Może bacówkę sobie kupi w górach za parę lat to bedzie dojeżdżał.

PiotrVN 24.08.2017 14:07

Landrover discovery 2 to dobry wybór w rozsądnych pieniądzach

generalnie land rovery mam już ładnych parę lat
i stwierdzam fakt iż tanio nie jest ale toyota to dopiero jest krach ... finansowy

choć nie o kasę tu chodzi

niemniej jak przebrniesz przez pierwsze trudy a tu nie każdy lub każda ( każda w sensie żona :) ) da radę to się odwdzięczy ....

jak napisano wiele razy ... to pewien stan umysłu i to finansowo nie uzasadniony :)

zajrzyj na www.landklinika.pl poczytasz posłuchasz może zostaniesz może nie ale będziesz miał swój ogląd na temat

mirkoslawski 24.08.2017 15:26

Panowie - bardzo dziękuję za Wasze sugestie i dzielenie się wiedzą! Dzięki Wam mam już obrany kierunek no konkretne 2 modele a jak tylko zakupię, natychmiast się pochwalę ;)
Super, że tyle cennych informacji napisaliście - pozostanie dla potomnych choć to wcale nie oznacza, że macie zakończyć dyskusjsę hehe

temek 24.08.2017 15:46

Jakie rodzinne 4x4 do 30 k PLN wybrać?
 
Cytat:

Napisał szynszyll (Post 544613)
w subaru byly takie wersje Hubertus ktore tez mialy cos zamieszane w napedach. jakies blokady centralne czy szpera. niech mnie ktos doprecyzuje.



W wersjach starszych forkow bez turbo mt był reduktor (low range), a w turbo było z tylu lsd. W automacie był juz dynamiczny podział. To dotyczyło starszych forkow przed wejściem x-drive.

wolly 24.08.2017 15:50

Cytat:

Napisał consigliero (Post 544624)
Tego jeszcze nie wiem , ale zapakowałem w wypożyczoną przyczepkę prawie 2 kubiki drzewa i podczas jazdy jedynym mankamentem był fakt wgniatania tylnej osi w ziemię . .

Nie zebym sie czepial ale dacia ma raptem 75kg nacisku na hak(nie wspone o tych rachitycznych sprezynach na tylna belka) rozumiem ze te 2 kubiki to 2m3 drzewa a to juz jest troche towaru i na jedna os chyba nie wejdzie albo mowimy o metrach przestrzennych a to juz PRAWIE to samo :)

consigliero 24.08.2017 17:08

Cytat:

Napisał wolly (Post 544688)
Nie zebym sie czepial ale dacia ma raptem 75kg nacisku na hak(nie wspone o tych rachitycznych sprezynach na tylna belka) rozumiem ze te 2 kubiki to 2m3 drzewa a to juz jest troche towaru i na jedna os chyba nie wejdzie albo mowimy o metrach przestrzennych a to juz PRAWIE to samo :)



Tak mi się wydawało że źle rozłożyłem ciężar , tego drewna może było ciut mniej bo ognisko w sylwestra na szewskiej robiłem , faktem jest że przyczepka była załadowana . Taka przyczepka ze Statoilu . Dobrze że wziąłem przyczepkę , bo w pierwszym szalonym pomyśle było aby wrzucić do środka . Wtedy dacia nie byłaby już taka sama.

Gawień 24.08.2017 17:59

Brałbym pod uwagę tylko LC90 lub wspomnianą już Vitare lub Grand vitare - suzuki to najbardziej rozsądny wybór :) powodzenia

majkowski1 25.08.2017 09:00

Forestera - wszędzie in/out i jako rodzinne bdb, nie diesla, a małego benz z reduktorem, głośno bardzo od szyby przy większej prędkości... Jak Cię stać to Outbacka (troszki wieksze silniki).. Trzeba uważać, bo niektóre ubezpieczalnie za samą nazwę Subaru podwyższają o 20% !! Mam Impre 2,0 (tylko 125Km) z reducem i po włączeniu ciągnie nawet ciężar (w zimie drift do 50-60km/h) i do tej pory bez awarii (TFUU), a prawdziwe 4x4..


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.