Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Liban, Syria - okolice Damaszku? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36637)

Neo 07.02.2020 08:41

Liban, Syria - okolice Damaszku?
 
Ma ktoś możliwie świeże doświadczenia z tych rejonów? O ile Liban zdaje się jest bezproblemowy, to ciekaw jestem też Damaszku i okolic. Chciałbym zrobić rekonesans lądując w Bejrucie i dalej ruszyć lokalnymi środkami transportu.

Franz 07.02.2020 09:49

Syria to proszenie się o kłopoty
Już 15 lat temu nie wpuszczano do Libanu gdy była w paszporcie pieczatka z syrii i na odwrót

Edit
Sorki - chodziło o Izrael.

Emek 07.02.2020 09:52

MSZ jak zwykle odradza podróż do Libanu. Paweł , 3mam kciuki i czekam na relację.

APC 07.02.2020 09:58

Mieszkałem jako nastolatek ponad rok w Libanie. Jeżeli byłeś w Izraelu i masz pieczątkę, to do Libanu nie wjedziesz. I vice versa :)

Ja pamiętam tylko, że Liban był okupowany/pilnowany przez syryjczyków i na drogach lokalnych i autostradach były wojskowe posterunki.

Poza tym pięęęęęękny kraj.

Luti 07.02.2020 11:21

Neo. Nie wiem, czy dotarłeś.
Piotr Ryczek(youtube,fejs). Ostatnio nadawał z Libanu.
Świetna idea👍

wooocash 07.02.2020 19:30

Izrael od ładnych kilku lat nie wbija pieczątek do paszportów tylko dają osobne karteczki przy wjeździe i zabiera przy wyjeździe, a wjazd do Izraela z pieczątką Iranu, Arabii Saudyjskiej czy Libanu jest jak najbardziej możliwy ale będzie bardziej upierdliwy na granicy

rumpel 07.02.2020 20:07

Iran też nie wbija pieczatki do paszportu.

Neo 07.02.2020 20:11

Miałem to właśnie napisać. Byliśmy nie tak dawno temu w Izraelu, wkładają karteczkę, śladu potem nie ma. Chyba że gdzieś elektronicznie ale tego nie sprawdzisz. Raczej z Syrią czy podobnymi krajami nie dzielą się informacjami ;)
Mimo pieczątek arabskich u mnie nie miałem problemów, może seria trochę bardziej wnikliwych pytań o moje arabskie kontakty, cele wyjazdów itp. Dłużej maglowali na osobistej rozmowie koleżankę która przyznała ze jest biochemikiem. Nie wiemy czemu na nią padło.

Wracając jednak do tematu: na kierunek libańsko-syryjski wpadliśmy wczoraj wieczorem. Analizujemy temat, stąd moje pytanie. Dlatego nie obiecuję sobie i wam że faktycznie tam wylądujemy. Niemniej podzielę się każdą sensowną i zweryfikowaną informacją którą zdobędę.

Patrząc w kalendarz myślimy o terminie majowym. A że nie jest to region będący oazą spokoju, to do maja wiele może się wydarzyć.

Adagiio 08.02.2020 08:52

Syn mojego kolegi mieszka w Bejrucie ze 20 lat, jak coś konkretnego potrzebujesz to pewnie mógłbym się dowiedzieć.

chemik 10.02.2020 07:31

Cytat:

Napisał rumpel (Post 667831)
Iran też nie wbija pieczatki do paszportu.

Jeszcze niedawno wbijali. Tzn. byłem w grudniu 2016 i pieczątki mam, podobnie jak wizę. Przy wjeździe do Izraela stanowiło to punkt zaczepienia do rozmowy na granicy.

Cytat:

Napisał Neo (Post 667834)
Mimo pieczątek arabskich u mnie nie miałem problemów, może seria trochę bardziej wnikliwych pytań o moje arabskie kontakty, cele wyjazdów itp. Dłużej maglowali na osobistej rozmowie koleżankę która przyznała ze jest biochemikiem. Nie wiemy czemu na nią padło.

Trochę też zależy jaką droga przekraczasz granicę. Jeśli powietrzną to na lotniskach aż tak się nie czepiają. Na granicach lądowych już są bardziej wnikliwi.
My przekraczaliśmy granicę lądową jadąc z Jordanii i wjeżdżając do Palestyny (na King Husein Brige). Oboje mieliśmy pieczątki i wizy Irańskie. Staliśmy w dwóch sąsiadujących okienkach do odprawy. Moją Ankę przepuścili po standardowych pytaniach co tam robiła, z kim utrzymuje kontakty. Mnie zatrzymali na przesłuchanie. O dziwo nie tyle, że nie podobała im się wiza irańska tylko jej kombinacją z pieczątkami z Laosu. Przetrzymali mnie na przejściu 4 godziny, byłem przesłuchiwany przez dwójkę oficerów.
Dodam, że tydzień wcześniej lądowaliśmy w Ejlacie i żadnych problemów przy odprawie paszportowej nie było.
To chyba jakiś trend światowy, że na lotniskach kontrole są mniej wnikliwe.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.