Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   Ja i moja AT (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35009)

Afri 16.05.2019 11:56

Ja i moja AT
 
Cześć wszystkim,

chciałem się przywitać i tak trochę tutaj poopowiadać o AT z racji tego że różne rzeczy się słyszy o niej a że to konkurencja lepsza , lżejsza mocniejsza etc.
Każdy ma swojego faworyta. to może od początku...

w 2016 odbyłem swoją pierwsza podróż motocyklową do Włoch na Hornecie, no i tak to się zaczęło. Wróciłem to już zastanawiałem się co w ogłoszeniu napisze ...
Sprzedałem od ręki.

zaczęły się poszukiwania godnego następcy : Super tenerka, KTM, Ducati, AT
Jeżdziłem : Tenerką , Ducati, Do KTMa nie doszedłem a na At tylko.... siedziałem w salonie.
Mam 168Cm wzrostu, jednak przy pierwszym podejsciu : OD RAZU WIEDZIAŁEM ŻE ONA CI MOJA !!!
kolega z hondy podpowiedział mi : Łukasz bierz DCT .... mówię automat ?weź bez jaj ...!! mówi bierz !!

Wziąłem .


kupiłem ją w 2017 roku nowego w salonie : gmole , ameliniowe kufry i obniżona kanapa do kurdupla jak ja :)

teraz mamy 2019 rok : a ja mam nalatane 26.000 tyś po całej europie
Austria, Szwajcaria , Włochy , Francja, Hiszpania, Portugalia, Albania, Serbia, Macedonia, Chorwacja, Bośnia , Wegry no i Polska.

więc chyba już mogę coś powiedzieć o jeździe tym sprzętem :

Technicznie:
- łańcuch bez naciągania od nowości ani razu : 24.000tyś
- klocki tył : od nowości 24.000 tyś
- klocki przód : od nowości : 26.000 tyś - wystarczy jeszcze na jakies 4-5 tyś
- silnik : jeżdżony na trybie S2 - zarówno autostrada jak i miasto ( uważam
że jest najodpowiedniejszy
- Alpy i podjazdy górskie : tryb S3
- tryb D - na autostrady OK , i to by było na tyle co do tego trybu....

Prowadzenie:
- bez kufrów : dla mnie rewelacja : w ogóle nie czujesz tego 242 KG DCT
- Z kuframi : przy Ameliniowych kufrach jak dobrze rozmieścisz masę prowadzi się równie dobrze co bez nich : miałem przykład w Barcelonie w korku gdzie trzeba było z kuframi pomiędzy 3-ma pasami wybierać i przebijać się pomiędzy autami. SUPER !!!! byłem pod wrażeniem .

- Winkle - motocykl jest tak dobrze zbalansowany że wchodzenie nawet przy dużych prędkościach w zakręty to dla niego MAŁY MIKI.


Hamulce / Opony:
- Przód bardzo dobry - trzeba się tylko przyzwyczaić do nurkowania. Ale Ok
- opony Fabryczne : 16.000 tyś - ale nie wybrał bym ich sam.
Trailsmart : opony OK , ale też bym ich drugi raz nie założył 9.000 tyś
Brigesstone A41- teraz mam ... zobaczymy (znam gościa co zrobił 17.tys)


Meritum :

Jestem bardzo zadowolony z Mojej AT !! w 95% jestem pewien że kolejna to też będzie AT obowiązkowo z DCT

pozdrawiam wszystkich forumowiczów i zyczę przyczepności !!

https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net...b7&oe=5D543CCE

Pers68 16.05.2019 12:04

Chyba kolego nie ten dział troszkę;)

Afri 16.05.2019 12:05

a bo to człowiek w tych działach się ...... zatracić może :)

madafakinges 16.05.2019 12:17

przeniosłem

Mhv 16.05.2019 12:48

No i git. Dopisz skąd jesteś (w opisie), poznaj ludzi z okolicy i w offa z nią!:)
Nie ma to jak udany zakup.

Afri 16.05.2019 14:04

Cytat:

Napisał Mhv (Post 637117)
No i git. Dopisz skąd jesteś (w opisie), poznaj ludzi z okolicy i w offa z nią!:)
Nie ma to jak udany zakup.

Piekary Śląskie - a ty przyjacielu powinieneś znać Łukasza Grabowskiego jak jesteś z Siedlec :)

pozdrawiam

MrWaski 17.05.2019 08:31

Afri, to jest po prostu męska decyzja. Nie nerwowe przeglądanie forum czy kupić i co, ale najpierw ślub z Wybranką, a potem forum.
Zazdroszczę Twojego banana na gębie w tak pięknych okolicznościach przyrody, i tego..., i niepowtarzalnej Bieszczadzkiej Przystani Motocyklowej. Zazdrość pozytywna, zmuszająca do podążania w jedynie słusznym kierunku spełniającym marzenia.

LWG!!!

Afri 17.05.2019 08:45

Cytat:

Napisał MrWaski (Post 637256)
Afri, to jest po prostu męska decyzja. Nie nerwowe przeglądanie forum czy kupić i co, ale najpierw ślub z Wybranką, a potem forum.
Zazdroszczę Twojego banana na gębie w tak pięknych okolicznościach przyrody, i tego..., i niepowtarzalnej Bieszczadzkiej Przystani Motocyklowej. Zazdrość pozytywna, zmuszająca do podążania w jedynie słusznym kierunku spełniającym marzenia.


LWG!!!


dzięki !!!!
Co do przystani bieszczadzkiej : w związku z tym że coś mało takich miejsc dla motocyklistów w polskich górach .... mam plan by stworzyć coś podobnego a dokładnie : Babiogórska Przystań Motocyklowa - Zawoja
Plan jak na razie piętrzy i tworzy się w mojej głowie ale by nie być gołosłownym .... działka już jest :)

panbodzio 17.05.2019 09:46

Fotka z Przystani :-)
Ile masz wzrostu że obniżona kanapa?

matjas 17.05.2019 10:18

Cytat:

Napisał MrWaski (Post 637256)
Afri, to jest po prostu męska decyzja.

Bier przykład Wąski i przestań się zastanawiać :D:Thumbs_Up:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.