Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Opony - Dunlop Trailmax TR91 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11291)

Król Złoty 03.11.2011 19:07

Opony - Dunlop Trailmax TR91
 
Może troszkę wcześnie ale myśle o nowych kapciach , Dunlop Trailmax TR 91, coś może ktoś o tym ???
Inne sugestie też mile widziane

Mhv 03.11.2011 19:22

Królu Złoty
1. Zapraszamy do powitalni.
2. Zapraszamy z takim tematem do odpowiedniego działu.
3. Zapraszamy do przeczytania regulaminu forum.
4. Zapraszamy do użycia opcji 'szukaj'.

Teraz to już właściwie prosimy moda o przeniesienie tego postu w odpowiednie miejsce. Dziękuję za uwagę.

winc74 03.11.2011 19:35

Bo porządek musi być:mur:

pałeł 03.11.2011 20:22

witaj na forum afrykańskim
niewiem jaka to guma bo pisze z telefonu ale kwestia jest moze inna nieznam twojich preferecji co do nawierzchni ale dunlop nie robi złych opon co do dosteposci tej gumy i ceny to bede wiedział jak bede w domu jesli ci pasuje kupuj bozawsze bedzie lepiej niz stara i łysa guma

Wegrzyn 03.11.2011 20:29

To tak trochę dla ułatwienia:

http://www.mynetmoto.com/motorradrei...e-Enduros.html

bukowski 03.11.2011 22:49

W szwabskich testach zawsze wygrywaja conti. Od 2-3 lat zaczeli wrzucac jakies koree i czasem dunlopa czy pirelli dla niepoznaki, ale ogolnie widac, kto to sponsoruje :/
Nie szukam spisku, ale dwa razy mialem conti na aucie i dziekuje. przecietne opony nie warte wysokiej ceny.

ArtiZet 03.11.2011 23:28

Niemiec zawsze poprze niemieckie a Polak...przyklaśnie :Sarcastic:
Ciekawa jest też w tym zestawieniu pozycja Anaków, które w opinii wielu (i mojej) są lepsze od Touranceów

Marcin-BB 04.11.2011 08:38

Cytat:

Napisał Król Złoty (Post 204342)
Może troszkę wcześnie ale myśle o nowych kapciach , Dunlop Trailmax TR 91, coś może ktoś o tym ???
Inne sugestie też mile widziane

Mam w tej chwili dunlopa trailmaxa na tyle. Nie jest to TR 91 tylko jakiś starszy model bo guma jest z 2006 roku. Opona była założona nowa jak kupiłem Afrykę w marcu i postanowiłem jej nie zmieniać tylko pojeździć i sprawdzić jak się będzie zachowywać. Były obawy, że z racji wieku może być twarda i nie trzymać za dobrze. Do tej pory przejechała ze mną jakieś 9 tyś km. Zużycie po tym przebiegu jest niewielkie tak więc trwałość opony wydaje się być spora. Na suchym asfalcie bez problemu można ją zamknąć, gorzej na mokrym- ale to może być właśnie z racji wieku. Przy mocniejszym złożeniu na mokrym zdarza się jej uślizg ale nie ma tragedii. Zdarzało mi się wjeżdżać do lasu na lekki piasek czy szuter i tu nie było problemów o ile było sucho- po mokrym nie pojedzie- ale nie mam o to do niej żalu bo to guma szosowa.
Jeśli więc jeździsz głównie po twardym to będziesz zadowolony- myślę, że skoro moja "stara" daje radę to nówka sztuka będzie jeszcze lepsza.
W "Motocyklu"- chyba lipiec-sierpień był test opon i tam też możesz poczytać o tych gumach.
Osobiście jednak kupując nową oponę wybrałbym anaka- miałem w poprzedniej afryce nowego i to było mistrzostwo świata. Nie czułem różnicy czy deszcz czy suche a i po lekkim błotku mnie przewiozła:D Cenowo chyba anaki są nawet trochę tańsze.

bukowski 04.11.2011 08:55

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 204403)
Ciekawa jest też w tym zestawieniu pozycja Anaków, które w opinii wielu (i mojej) są lepsze od Touranceów

i świetny wynik metzelerów na mokrym, które słyną z tego, że na mokrym są ch...owe.

hubert 04.11.2011 10:32

Sugerowałbym zmianę tematu bo jest zbyt ogólny.

http://www.motorradonline.de/de/zube...71404?seite=11

Co do testów opon "enduro-szosowych to moim zdaniem są trochę z dupy bo są testowane dokładnie tak samo jak typowe opony turystyczne. Wystarczyłoby do tego testu Motorrad wrzucić np Michelin Pilot Road 3 (bo są takie w rozmiarze do dużego BMW) i wygrałby we wszystkich kategoriach. Dlaczego to opiszę poniżej.

Po pierwsze testowane są opony "enduro-szosowe" a test nie obejmuje w ogóle jazdy w lekkim terenie. Wiadomo że opona, która wygrywa na szosie z tego względu że jest w zasadzie typowo szosową oponą (np. ContiTrailAttack) dostałaby w takim teście w dupę. Dlaczego więc test nie obejmuje tego typu sprawdzianu ? nie wiadomo ....

Test na mokrym - za mała ilość punktów w stosunku do ogółu punktów. Jeśli opona ma służyć do turystyki to ma jechać w każdych warunkach i właściwości na mokrym mają moim zdaniem większe znaczenie niż na suchym. Po suchej nawierzchni jak wiecie można spokojnie bezpiecznie śmigać na kostkach a nawet na oponach praktycznie pozbawionych już bieżnika.

Za duży nacisk w tych testach kładzie się na stabilność w zakrętach i inne parametry na suchym, które mogą mieć większe znaczenie w sportowych motocyklach a nie w motocyklach typu turystyczne-enduro czy jak tam zwał. I tu znowu w dupę dostają opony, które po pierwsze są lepsze w terenie a po drugie dobrze trzymają na mokrym. Anakee 2, która ma miękką mieszankę w bocznej strefie bieżnika i dosyć duże odstępy między klockami mogą pod tym względem być gorsze od Toyurance EXP czy TrailAttack.

Poza tym Motorrad od lat testuje te opony na dużych BMW a jak wiadomo ten motocykl potrzebuje trochę innych opon niż nasze poczciwe Afryki. Większa moc, wydajniejsze hamulce, większe prędkości. Na przykład w dużych Beemkach bardzo popularną oponą jest bardziej szosowa odmiana opon Tourance czyli Tourance EXP. Natomiast EXP jest kompletnie niepopularna wśród czarnuchów.

Jeśli chodzi o TR91, o które pyta autor wątku to jeszcze nie mam żadnych opinii od klientów na ich temat, ale moim zdaniem to bardziej szosowa opona niż Tourance czy Anakee.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.