Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Pytanie do osób znających film: " Long way round" (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11765)

wojtekk 08.01.2012 23:50

Pytanie do osób znających film: " Long way round"
 
Zastanawia mnie poważnie jedna kwestia, a druga znacznie mniej...

1. Claudio, operator kamery, traci BMW by przesiąść się na czerwoną strzałę leciwej produkcji. W odcinku 5 jest ona jeszcze reperowana na stepie Mongolii, następnie zostaje okradziony, a w 6 jego motocykl jest widoczny na biwaku oraz podczas ładowania na ciężarówkę (przekraczanie rzek). Tyle, że teraz to już BMW Skąd on się wziął? Orientuje się ktoś?

2. Nie wiem czy zauważyliście, ale... W odcinku 6 Claudio ma problem ze znalezieniem miejsca do spania. Bierze się on stąd, że go okadzono (odcinek 5). Pokazuje on z zewnątrz domek mówiąc "My own willa", a potem jest ujęcie w środku układa się do snu. Przewijając na podglądzie zobaczymy, że następnego dnia mają problem z przekroczeniem rzeki, udaje się to (na ciężarówce) i znów idą spać (zapewne kawał drogi dalej). Tym razem - razem w jednym domku. Jeden z pokoi (z TV) jest dokładnie ten sam co dzień wcześniej, po drugiej stronie rzeki, którą nie można przekroczyć bez ciężarówki... Jak oni tam wrócili, by potem znów wrócić by jechać dalej?

Możecie jakoś pomóc zaspokoić moją ciekawość? Może oni coś gdzieś napisali, opowiedzieli etc.

Obie sprawy widać w pierwszych 20 minutach szóstego odcinka.

leff 08.01.2012 23:57

Wyprawy za pieniądze sponsorów, rządzą się prawem sponsorów: żeby było ładnie. :)

wilczyca 09.01.2012 00:50

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 214497)
1. Claudio, operator kamery, traci BMW by przesiąść się na czerwoną strzałę leciwej produkcji. W odcinku 5 jest ona jeszcze reperowana na stepie Mongolii, następnie zostaje okradziony, a w 6 jego motocykl jest widoczny na biwaku oraz podczas ładowania na ciężarówkę (przekraczanie rzek). Tyle, że teraz to już BMW Skąd on się wziął? Orientuje się ktoś?

Hm... To było jakoś tak: BMW Claudia miało awarię hamulców, więc odesłali je do serwisu do Ułan Bator [ktoś im załatwił transport moto]. Kupili nowego Czerwonego Diabła, który nawalał po drodze, ale dawał się naprawiać. Kiedy oni walczyli z przekraczaniem rzek, BMW zostało naprawione, a oni dotarli do Ułan Bator, które było na ich trasie i odebrali maszynę. Czerwoną strzałę wspaniałomyślnie podarowali. Okradli Claudia tylko z pomniejszych klamotów.

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 214497)
2. Nie wiem czy zauważyliście, ale... W odcinku 6 Claudio ma problem ze znalezieniem miejsca do spania. Bierze się on stąd, że go okadzono (odcinek 5). Pokazuje on z zewnątrz domek mówiąc "My own willa", a potem jest ujęcie w środku układa się do snu. Przewijając na podglądzie zobaczymy, że następnego dnia mają problem z przekroczeniem rzeki, udaje się to (na ciężarówce) i znów idą spać (zapewne kawał drogi dalej). Tym razem - razem w jednym domku. Jeden z pokoi (z TV) jest dokładnie ten sam co dzień wcześniej, po drugiej stronie rzeki, którą nie można przekroczyć bez ciężarówki... Jak oni tam wrócili, by potem znów wrócić by jechać dalej?

Rzekę dało się przejść przez mostek, ale nie dało się po nim przejechać. Dlatego moto czekały, a oni zwiedzali okolicę. Niestety moja pamięć jest krótka, ale chyba Claudio spał w chatce zanim przetransportowali maszyny [wtedy Ewan i Charley pilnowali sprzętu śpiąc obok motocykli] i drugiego dnia, po przeprawie, nocowali tam znowu, już w komplecie...

Nie oglądałam, ale za to czytałam książkę ;)

wojtekk 09.01.2012 10:10

Wiczyca - super, dzięki! O to chodziło. Tak myślałem, że z racji na skróty w montażu mogli coś uszczknąć z logiki.

Marcin-BB 09.01.2012 16:32

Wojtuś lektura książki odpowie na wszystkie Twoje pytania- nawet te nie zadane!:D
Mam "Miętusowy" egzemplarz- myślę, że Robert się nie obrazi jak Ci go pożyczę do przeczytania...

Karola- brawo za pamięć i wnikliwą lekturę;)

wojtekk 09.01.2012 16:46

Może uda mi się zdobyć w Wawie. Jak nie, to w marcu w Wawie? :)

Aras 10.01.2012 11:31

Aleś spostrzegawczy :) Dwa razy oglądałem i nie zauważyłem :)

wojtekk 10.01.2012 20:10

Jakoś tak mam... Widzę błędy w montażu, odwrócenia w kamerach etc. Na cholere mi to??? :) Wolałbym coś bardziej przydatnego :)

Kefir7 20.01.2012 20:58

Są trzy sposoby jeżeli nie czytałeś książki aby dojśc do wszystkich szczegół:
1. Otworzyć 6-cio pak piwa i oglądądać
2. otwożyć butelczyne i jw.
3 Herbata,paluszki i trzylatka na kolana i tłumaczyć mu z Angielskiego na Nasze odpowiadająć w miedzy czasiena diabelskie pytanie .., a dlaczego?
pozdrawiam

Pajdor 24.01.2012 14:41

kupiłem sobie książke kiedyś - po przeczytaniu jej stwierdzam że cała wycieczka MakGregora to jest nic przy wycieczce np: Iziego z Movistarem na Kamczatke.
W linkowni jest sto wypraw więcej i o wiele bardziej ciekawe niż Round the World np: Elwood, singapure2poland itp.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.