Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Czy w Afri może paść silnik? (dziwne stuki) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1959)

Długi 15.11.2008 12:34

Czy w Afri może paść silnik? (dziwne stuki)
 
Wydawało mi się że to niemożliwe... Z silnikiem mojej Królowej jest tak że słychać dziwne stukanie na wyższych obrotach(powyżej 4k rpm) są to dźwięki raczej metaliczne... na małych obrotach jest spoko tyle że normalnie na luzie miała 1k obrotów i było zajebiście a taraz poniżej 1500 gaśnie.... w przedziale 1500-4000 wszystko w pożądku.... Dodam że sytuacja była taka że cały weakend w trasie-wszystko zajebiście, potem 2 dni przerwy, odpalenie iii po przejechaniu 1,5 km zgasła.... problemy z odpaleniem... raz odpala i gaśnie a niekiedy nawet rozrusznik nie kręci i tak na zmiane. A co wy o tym myślicie?

Długi 15.11.2008 15:22

Jeszcze kilka ważnych informacji... Objawy są takie same na zupełnie zimnym silniku jak i na gorącym, stuki słychać jak jest odpalony na tylnim cylindrze a na przednim jest wszystko w porządku. Magik od silników sugeruje że to panewka padła ale nie jest na 100% pewny.... Z kolei drugi magik wyklucza to całkowicie bo tak samo jest na zimnym i na ciepłym, sugeruje że to może być sforzeń....

dj.1 15.11.2008 19:53

Moze i panewki , a jezdziles wczesniej na za malym stanie oleju ? (zapomnienie dolania)

Kazmir 15.11.2008 21:13

dj.1 dopóki kontrolka ciśnienia oleju nie zapala się jazda na małym stanie oleju jest taka sama jak na normalnym stanie. W AT nie ma rozbryzgowego smarowania panewek wału korbowego.

Franz 16.11.2008 01:06

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 31604)
dj.1 dopóki kontrolka ciśnienia oleju nie zapala się jazda na małym stanie oleju jest taka sama jak na normalnym stanie. W AT nie ma rozbryzgowego smarowania panewek wału korbowego.

Olej smaruje i chłodzi.Gdyby było inaczej to pojemność miski olejowej miała by naparstek.
Ktoś tam kiedyś jadąc do po Azji nie dolewał
i wrócił. Nawet film nakręcił jak stuka.
Ten ktoś z naszego forum jest.
Pewnie tej kontrolki nie widział bo pod słońce jechał :)

Długi 16.11.2008 06:48

Fakt. Zapomniałem dolać oleju i jak zaczęło stukać to dopiero sprawdziłem.... Brakowało około 0,5 litra a kontrolka się nigdy nie zapaliła

dj.1 16.11.2008 07:32

stara prawda dla afryk puki jest olej to silnik nie nawali, a wiec panewki, szukaj silnika bo jest ich duzo i nawet malo kosztuja.

randal 76 16.11.2008 07:39

ciężko zdefiniowac odgłos jeśli sie go nie słyszy
1 czy przy wciśniętym sprzęgle dalej jest ten sam odgłos?
2 sprawdz ciśnienie w cylindrach
3 czy iskre masz na świecach

4 1500 zł - 3000 silnik

Babel 16.11.2008 08:54

Cytat:

Napisał randal 76 (Post 31635)
ciężko zdefiniowac odgłos jeśli sie go nie słyszy
1500 zł - 3000 silnik

E tam poniżej 3 tys to całą afri Rd03 na czesci mozna kupić - znam min dwa takie przypadki w tym roku i silniki ponoc extra w nich były.
Ja sam silnik z małym przebiegiem z rozbitego motocykla za 700 zł nabyłem i dostalem do tego mnóstwo innych cześci(nie to żebym potrzebował ale nich leży na zapas w razie jakby co)
Zima idzie - bez pośpiechu rozebrac zobaczyć co to i w razie potrzeby dopiero szukac silnika.
Za 2,5 tys to widzialem silnik od Trampka z 2007 roku z przebiegiem 300 km - ale to już sporo przeróbek byłoby.

Panewki to moim zdaniem nie są - ale trudno diagnozowac na odległość

majo 16.11.2008 09:55

Babel o jakich przeróbkach mówisz wzgledem silnika Transalpa do 03??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.