Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Dach i ocieplenie i ..... rosterki człowiecze (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37864)

przemo77390 04.08.2020 07:22

Dach i ocieplenie i ..... rosterki człowiecze
 
Witam,

Jakiej firmy polecilibyście blachodachówkę - dobra i nie za miliony. Opcja dachówki nie wchodzi w grę bo więźba dachowa zaprojektowana pod blachodachówkę.


Druga sprawa to ocieplenie poddasza - wykonawca zaproponował pianę poliuretanową. Jednak ja stary tradycjonalista rozważam wełnę. Co lepsze???

Trzecia sprawa to ocieplenie elewacji - wełna czy styropian?

Czwarta - tynki gipsowe czy cementowo wapienne?

Sporo rozterek :)

Pozdrawiam,
Przemo

Mieciek 04.08.2020 07:37

Co byś nie zrobił to na forum "Murator" i tak ktoś powie że zrobiłeś źle i zbyt tanio.

A tak na serio to każda metoda spełni swoje zadanie oraz każda metoda ma wady i zalety.
Też rozważałem pianę/wełnę na dach. Wjechała wełna. Piana wychodziła mi drożej o jakieś 3k na całości, oraz znalazłem sporo opinii w internetach ( niestety żadnej na żywo) że robi się termos do tego stopnia że więźba gnije. Ale ponoć izoluje cieplnie bardzo dobrze.

lotnik 04.08.2020 07:38

Piana to złoooo.
Ocieplaj wełną skalną. Jak chcesz pogadać na poważnie ( temat ocieplenia, ogrzewania czy tynków) to napisz mi na priv, podam Ci numer telefonu.

Widmo80 04.08.2020 07:58

Zrobisz wełne to kuny Ci rozgrzebią :)
Ja robiłem wełnę, na elewacji 10 cm styropianu, jest ciepło w środku tynki cementowo wapienne- teraz brałbym profesjonalna ekipę , miałem paproków i nie popisali się za bardzo.

Misza 04.08.2020 08:51

Można rozważyć warstwę izolacyjna z celulozy wdmuchiwanej.

przemo77390 04.08.2020 10:34

Dzięki dzięki za pierwsze informacje

fiecia 04.08.2020 11:23

Jestem na etapie ukończenia dachu, wrzucilismy blachodachówkę blachotrazpez tysenia, wg. Producenta 45 lat gwarancji, cenowo 40zl/m2. Ładnie wygląda, jak długo posłuży, się okaże. Co do ocieplenia, będę wrzucał wełnę skalną, do piany nie jestem przekonany.

ArtiZet 04.08.2020 11:31

Cytat:

Napisał fiecia (Post 691882)
do piany nie jestem przekonany.

Jak powyżej...wziąłem wełnę ISOVER
Tynki mam cementowo wapienne (takie robione z gaszonego wapna przez ekipę górali na placu a nie w workach z marketu) wykańczane piaskiem kwarcowym- mają taka wadę, że jakiekolwiek póżniejsze ubytki, szpachlowania itp. widać, bo różnią się strukturą.

GrubyDDZ 04.08.2020 12:02

Za chwilę będziesz miał większy mętlik w głowie niż jeszcze wczoraj .
Ja docieplałem poddasze wełną skalną . Celuloza jest spoko , ale kosztowna. Różnica polega na tym że wełnę zrobiłem sam.
Tynki maszynowe Dolina Nidy gips. Takie robiłem w zeszłym roku , bo mam je od17 lat w starym mieszkaniu . Cementowo wapienne to były dobre jak pan Heniek kład ręcznie, maszynowe to już nie to samo.
Docieplam teraz własnoręcznie styropianem grafitowym 20cm. Wełna też jest spoko, ale po poddaszu jeszcze mnie swędzą łapy hehehe.

Sorry jak komuś nie pasi , ale takie dokonałem wybory w ciągu ostatniego roku .

ArtiZet 04.08.2020 12:12

No mi Pan Józek z ekipą kładł tynki tradycyjne ręcznie :)
P.S. słyszałem, że styro grafitowy to zło ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.