Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   szarpie, kaszle, czka i strzela (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1025)

Zazigi 30.06.2008 23:31

szarpie, kaszle, czka i strzela
 
Kompanijo, jako, że jestem dość świeżym ujeżdżaczem afryk mam wątpliwości co do pracy mojego niedźwiedzia. Poniżej 2500 obrotów mam szarpanie na wszystkich biegach (owszem rozumiem, że powyżej trójki to raczej normalne). Dodatkowo niekiedy, raczej sporadycznie acz regularnie daje sie słyszeć kaszlniecie czy czkawę (chyba w gaźnik?) w postaci pojedynczego wybuchu szczególnie po dłuższej przegazówce i odpuszczeniu gazu albo zejściu na niższy bieg przy hamowaniu silnikiem. Z rury strzela natomiast jakby standardowo, przy odjęciu gazu. Moc jakaś taka wymuszona. Zawory teoretycznie w normie, gaźniki niby synchronizowane, świece ok, pompka wygląda na sprawną, paliwo niby zaufane, filtr powietrzny-nówka.

Podejrzewam zanieczyszczenie może gaźników, może coś z zapłonem ale najbardziej obawiam się TPSu bo się dokopałem na starym forum cytuję:
"jeśli komuś strzela w tłumik przy odjęciu gazu a motocyklem szarpie i w ogóle nie zachowuje sie płynnie to powinien sie zainteresować tematem Czujnika Położenia Gazu" - podosek.
Ki diabeł ten TPS i czy macie jakieś własne doświadczenia i dobre rady w tym względzie? Co w ogóle moglibyście rzec na takie zachowanie? Rzecz nie jest specjalnie uciążliwa aczkolwiek niepokojąca tym bardziej, że zamierzam udać się w dalszą trasę lada dzień. Dzięki za każde wyjaśniające słowo.

rambo 30.06.2008 23:48

może ci ssie lewe powietrze, gdzies do airboxa..
tak cos by mi na to wskazywało, ale niech sie wypowiedzą ci co sie znają na tym

Zazigi 30.06.2008 23:54

kurcze wyjmowany był airbox i oglądałem go dokładnie, sprawdzałem, dokręcałem wloty, wyloty i doloty, chociaż niewykluczone.
przeszperałem jeszcze angielskie forum i Haynesa i chyba w mojej RD007 '95 (malowanie '94) TPS raczej nie występuje ale sprawdzę jeszcze jutro organoleptycznie:)

Xargo1 01.07.2008 00:06

TPSy były tylko w RD07a. U ciebie ich nie ma. Poza tym takie szarpanie i strzelanie w wydech występuje i u mnie. I szczerze powiedziawszy mnie też zastanawia co jest tego przyczyną...

Misza 01.07.2008 00:47

Moje objawy: kichanie + przyhamowanie wału, na wolnych obrotach co jakiś czas (na wyższych obrotach nie zanotowałem zjawiska... może dlatego, że są wyższe obroty i kichnięcie jest krótsze :). Wiem na pewno, że mam trochę poorane śrubokrętem przez poprzedniego właściciela dysze główne i nieszczelny lekko króciec miedzy przednim gaźnikiem-cylindrem (opary paliwka się stamtąd wydostają chyba i skraplają w okolicach (musze coś z tym zrobić cholera bo mi sie jeszcze zapali :D)

Zazigi 01.07.2008 01:33

czyli gaźniki do przeglądu na pierwszy ogień?

rambo 01.07.2008 12:23

krucce dolotowe czy sa dobrze osadzone na airboksie ?

Zazigi 01.07.2008 12:25

króćce tak, sprawdzone x2

newrom 01.07.2008 14:47

Zazigi - spróbuj prysnąć w tamte okolice (ale z dala od wlotu powietrza) czymś łatwopalnym (np dezodorant brutal ;>). Jak zassie to usłyszysz zmianę w pracy silnika.

A jak nie pomoże to gaźniki.

Pozdr
newrom

podos 01.07.2008 16:24

A sprawdz jeszcze szczelnosc srubek od podcisnienia (tam gdzie sie wkreca krocce wszelakie od mikuni, scottoilea czy synchro. Lewe powietrze gdzies ssie. moze pekniety/sparcialy krociec miedzu cylindrem a gaznikiem?
TPS nie masz, wiec sie tym nie martw na zapas.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.