Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dział Producentów i Dostawców (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=53)
-   -   Ubezpieczenie turystyczne kosztów leczenia (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34249)

Onufry22 11.02.2019 23:42

Ubezpieczenie turystyczne kosztów leczenia
 
Wiele osób zastanawia się które wybrać ubezpieczenie wyjeżdżając za granicę.
Według mnie, aby mieć święty spokój warto wybrać Wartę, ponieważ:
- na podstawie swoich doświadczeń sugeruje maksymalne koszty leczenia,
- zawsze bez limitu transport medyczny,
- zawsze bez limitu koszty poszukiwania i ratownictwa, u konkurencji ograniczone do 75 000 zł,
- choroby przewlekłe w zakresie podstawowym,
- ochrona po spożyciu alkoholu (KL, ASS, NNW)
- odpowiedzialność za szkody w wyniku aktów terrorystycznych,
- bardzo szeroki zakres sportów amatorskich w podstawowym wariancie,
- odpowiedzialność w przypadku śmierci naturalnej, czego nie ma część ofert konkurencji


Dodatkowo można wykupić:
- pokrycie udziału własnego w aucie z wypożyczalni,
- koszty odwołania wyjazdu tj. pokrycie kosztów biletów, rezerwacji noclegów np. przez booking. Warunek kupujemy opcję najpóźniej 7 dni przed startem imprezy.

Odpowiedzialność startuje już po 4 godzinach od wykupienia polisy, więc w drodze na lotnisko możemy kupić.

Z kodem FATPL na stronie www - 10% rabatu.
Jeżeli masz wątpliwości czy wybierasz właściwą opcję śmiało pisz:)

mygosia 12.02.2019 08:02

Transport zwłok w wersji podstawowej, czy trzeba dokupić?

Onufry22 12.02.2019 09:02

Transport oczywiscie jest zakresie...

mygosia 12.02.2019 10:32

Super. Zawsze o tym pamiętam.

bigboykr 12.02.2019 10:51

Onufry22, rabat jest ograniczony czasowo, czy to oferta stała?

Dzik 12.02.2019 11:45

...jeszcze jakby to połączyć z jakimś sensownym assistance na pojazdy... :rolleyes:

Novy 12.02.2019 12:08

Czy mieszkając za granicą nie ma przeciwwskazań i mogę skorzystać z takiego (lub podobnego od Ciebie) ubezpieczenia?

Onufry22 12.02.2019 13:36

Cytat:

Napisał bigboykr (Post 623957)
Onufry22, rabat jest ograniczony czasowo, czy to oferta stała?

Bez ograniczen

Onufry22 12.02.2019 13:38

Cytat:

Napisał Novy (Post 623965)
Czy mieszkając za granicą nie ma przeciwwskazań i mogę skorzystać z takiego (lub podobnego od Ciebie) ubezpieczenia?

Tak, ale nie działa w Polsce i w Twoim wypadku w Niemczech.
Transport jednak bedzie do RP, ewentualnie jezeli bedziesz potrzebował do innego kraju to bedziesz musiał dopłacic jeżeli fo innego kraju bedzie drożej.
Reszta działa tak samo.

Onufry22 12.02.2019 13:41

Cytat:

Napisał Dzik (Post 623964)
...jeszcze jakby to połączyć z jakimś sensownym assistance na pojazdy... :rolleyes:

Najsensowniej kupować przy Oc motocykla jest szerszy zakres i lepsza cena.

Onufry22 12.02.2019 13:45

Cytat:

Napisał mygosia (Post 623951)
Super. Zawsze o tym pamiętam.

To dobrze. Na zyczenie zrobia kremacje:)

matjas 12.02.2019 15:11

Czarny humor :D

dżony 13.02.2019 08:47

A jaki zakres ubezpieczenia, na Europę czy wschód też ? Jaka stawka +/- za jeden dzień ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Onufry22 13.02.2019 08:55

Cytat:

Napisał dżony (Post 624096)
A jaki zakres ubezpieczenia, na Europę czy wschód też ? Jaka stawka +/- za jeden dzień ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

wejdz na strone tam szybko przeliczysz podajac tylko okres.
Najlepiej wpisać wszystkie kraje przez, ktore bedziesz jechał wtedy system optymalnie zaproponuje sume kosztow leczenia.

PokemonTC 03.03.2019 03:00

Zakupiłem ubezpieczenie, przejrzyście , łatwo i przyjemnie. Obym nie musiał z niego korzystać.

Rojek 03.03.2019 09:20

Też kupowałem, potwierdzam, wszystko jasne, łatwe i przejrzyste. W kilka minut do załatwienia w kapciach przed monitorem ;)

Rychu72 04.03.2019 08:11

Czy jest w ubezpieczeniu kierowca zastępczy, gdybym nie był w stanie jechać osobiście?

Edit:
Znalazłem i jest :)

Neno 04.03.2019 09:31

Cytat:

Napisał Rychu72 (Post 626786)
Czy jest w ubezpieczeniu kierowca zastępczy, gdybym nie był w stanie jechać osobiście?

Edit:
Znalazłem i jest :)

W takim razie chyba pora przejść do Warty ;)

Onufry22 04.03.2019 10:01

Cytat:

Napisał Neno (Post 626801)
W takim razie chyba pora przejść do Warty ;)

Pamiętajcie, że ta opcja działa tylko dla kierowców samochodu!!
Nie działa po spożyciu alkoholu:)

Rychu72 04.03.2019 10:02

Apropos kierowcy zastępczego.
Dotyczy samochodów i motocykli?

Onufry22 04.03.2019 10:12

strona 3 rozdział II
9) zastępczy kierowca – zorganizowanie i pokrycie kosztów wynajęcia i dojazdu kierowcy, który
przywiezie Ubezpieczonego i osoby mu towarzyszące jego samochodem z miejsca pobytu do miejsca zamieszkania albo kraju stałego zamieszkania w przypadku, gdy jego stan
zdrowia potwierdzony pisemnym zaświadczeniem lekarza prowadzącego, nie zezwala na
prowadzenie własnego samochodu, a osoba towarzysząca Ubezpieczonemu nie może kierować pojazdem. W przypadku gdy Ubezpieczony wraca innym środkiem transportu, COK
zorganizuje i pokryje koszty sprowadzenia samochodu do miejsca zamieszkania albo kraju
stałego zamieszkania. W przypadku, gdy krajem stałego zamieszkania Ubezpieczonego jest
inny kraj niż RP, WARTA pokrywa koszty transportu do wysokości kosztu, jaki poniosłaby
organizując transport do RP,

Rychu72 04.03.2019 10:41

Czyli z motorem mamy problem :(
Czy jest jakieś niedrogie assistance, takie aby ogarnąć transport motocykla np. do 2000 km?

sienio 04.03.2019 11:58

Nie czytałem OWU, jednak kolega miał przypadek złamania nogi na Ukrainie i firma (inna niż Warta) pokryła koszt transportu "Złamasa :)" i motocykla do kraju, na podstawie faktury wystawionej przez przewoźnika. A po zakończeniu leczenia - oczywiście odszkodowanie.

Rychu72 04.03.2019 12:13

O to właśnie chodzi. Dowiedz się proszę jaka to firma i jakie to było ubezpieczenie, bo być może AC + asstistance moto.

Rademenes75 04.03.2019 13:13

Ja generalnie odradzam ubezpieczenie PZU Wojażer. Ubezpieczałem się tam przez wiele lat do czasu wypadku w Kirgistanie. Miałem analogiczne ubezpieczenie na życie w MetLife Amplico. Po wypadku Metlife określił u mnie trwały uszczerbek na zdrowiu na 8% od razu a PZU na 4% po odowałaniu się bo ustalili początkowo na 2%. Legenda PZU jest już tylko legendą. Pozostało nic nie znaczące logo.

Neno 04.03.2019 14:34

Cytat:

Napisał Rychu72 (Post 626839)
Czyli z motorem mamy problem :(
Czy jest jakieś niedrogie assistance, takie aby ogarnąć transport motocykla np. do 2000 km?

Na jakimś wypizdowie jest w miarę prosto, w miarę.
Zazwyczaj sam sobie organizujesz transport, w porozumieniu z ubezpieczycielem oczywiście - oni po prostu zazwyczaj nikogo tam nie mają. Bierzesz pickupa do transportu siebie, a moto jedzie na pace, i nikt o tym nie musi...

Onufry22 04.03.2019 15:13

Cytat:

Napisał Rychu72 (Post 626839)
Czyli z motorem mamy problem :(
Czy jest jakieś niedrogie assistance, takie aby ogarnąć transport motocykla np. do 2000 km?

Niedrogie assistance i holowanie do 2000 km. Nie wierz w cuda.
Najdłuższe holowanie jakie spotkałem w Europie do 1000 km przy pakiecie motocykla.
Travelka ma inne zadanie. Ona ma zorganizować i pokryć koszt transportu Ciebie oraz pokryć koszty operacji medycznych itp.

To dobry case i zapytam o szczegóły jak w sytuacji o której piszecie.

Rychu72 05.03.2019 07:04

Ciekawostka z tym rabatem.
Kupiłem u mojego brokera ubezpiecz. to samo ubezpieczenie i wyszła taka sama kwota mimo, że nie dawał mi rabatu.
Jak sparadzałem ubezpieczenie z ww. linka to był widoczny rabat dla FAT, ale wynika z tego, że nie jest odliczany.

Onufry22 24.04.2019 20:30

Rabat jest od ceny dostępnej na stronie internetowej. Rabat nalicza się przy każdym użyciu linka.
Nie musisz tracić czasu na wycieczki do agenta. Możesz szybko i sprawnie wypełnić w domu:)
Jeżeli masz wątpliwości ja zawsze pomogę swoim doświadczeniem w wyborze odpowiedniego wariantu.
Zbliża się czas majówkowych wyjazdów, więc może warto zastanowić się nad solidną ochroną?

Onufry22 18.06.2019 07:42

Zbliża się długi weekend i czas wakacji. Warto pomyśleć o solidnym zabezpieczeniu na wyjazdy.
Szczegóły na górze oraz w wątku.
Z linka rabat - 10%

Jeden z przykładów:(
https://turystyka.wp.pl/to-mogly-byc...uPfK2hN_A_eWcM

Onufry22 15.08.2019 07:50

Kolejny długi weekend pewnie wyjazdy zaplanowane.
Pamiętaj, że nawet jak już wyjechałeś możesz kupić.
Najszybszy start ochrony to 4 godziny od zakupu lub od północy.

Sprawdź ofertę z rabatem

Onufry22 21.11.2019 13:19

Jeżeli planujesz wyjazd na narty. Rozszerz koniecznie o uprawnianie sportów zimowych, dzięki temu oferta będzie spełniała kryteria wyjazdu narciarskiego:)

W cenie dodatkowo otrzymujesz:
zwrot nie wykorzystanego karnetu skipass oraz wypożyczenia sprzętu, jeżeli nie można uprawiać sportu np. złamanie nogi.

Inne Tu każą sobie za to płacić lub nie mają w ofercie.
Oferta z rabatem forumowym



Jeżeli masz pytania zapraszam:)

wojtekk 25.11.2019 17:15

Kupione - dzięki!

Onufry22 17.06.2020 10:18

1 Załącznik(ów)
Powoli granice zaczynają się otwierać, więc warto pamiętać o ubezpieczeniu, które w razie niespodziewanych kosztów leczenia pokryje wszelkie koszty.
W związku z szalejącą zarazą podpinam odpowiedzi na najczeście zadawane pytania przez klientów.

Onufry22 17.07.2020 15:24

1 Załącznik(ów)
Biorąc pod uwagę aktualną sytuację na granicy Ukrainy, czyli wymaganie potwierdzenia działania polisy na Ukrainie i w zakresie COVID.
W ofercie z linka na polisie generuje się informacja o pokryciu zachorowania na COVID.
Jeżeli w pierwszym oknie wybierzecie jako kraj pobytu Ukraina taki zapis pojawi się na polisie.
Osobiście sugeruje wydrukowac polisę oraz żółtym markerem zaznaczyć ten punkty, aby poszło sprawnia na granicy:)

Onufry22 04.05.2021 10:46

Zbliża się czas upragnionych wyjazdów, więc warto pamiętać o travelce i kodzie rabatowym dla forum.
Zapraszam.

Poncki 04.05.2021 11:34

Jaki jest orientacyjny koszt ubezpieczenia od leczenia COVID na Ukrainie?
Można przyjąć orientacyjnie 20 zł jak w przypadku powyższego screena?

Onufry22 04.05.2021 11:42

Koszt dzienny zależy od SU, długości pobytu oraz opcji dodatkowych.
Jeżeli nie mylę się to 20 zł to jest minimalna składka, więc jak jedziesz na jeden dzień to max powinien załapać się w tej kwocie:)

Jakaś większa akcja szykuje się na Ukrainie?:)

Poncki 04.05.2021 15:29

Planuję wyjazd 4x4, ale to max 6 osób.
Zastanawiam się ile trzeba zaplanować na ubezpieczenie (około 10 dni).

Onufry22 05.05.2021 09:52

Gdzie chcesz jechać?
Osoby w jakim wieku?

Onufry22 21.05.2021 13:08

1 Załącznik(ów)
Zamieszczan najnowsze wytyczne Warty odnośnie COVID.
Zwróćcie uwagę na punkt 4, gdzie jest informacja, że pokrywają koszty kwarantanny w przypadku wyniku dodatniego Covid.
Link z rabatem jest aktualny:
https://online.warta.pl/app/#/travel?p=FATPL

JarekAT 21.05.2021 17:20

Czy na blankiecie jest ujęte, że obejmuje również COVID czy tylko w ogólnych warunkach?

Kolega wykupił ubezpieczenie dla podróżujących, ale na nim nie ma słowa o COVID. Czy to przejdzie na granicy? W ogólnych warunkach też nie ma nic o COVID. przekraczaną granicą będzie PL-UA

Onufry22 22.05.2021 23:28

1 Załącznik(ów)
Tak jest taki zapis o covid w języku polskim oraz angielskim od marca 2020.

JarekAT 23.05.2021 13:31

Dziękuję.

Pytanie czy będą kłopoty jak ktoś ma ubezpieczenie tej informacji.

Onufry22 24.05.2021 07:41

Jeżeli nie ma takiej informacji na polisie to najprawdopobniej nie wjedzie na Ukrainię.
Tak był w zeszłym roku. Kilka osób odbiło się od granicy i kupowali na szybko w okolicy granicy.

PokemonTC 13.07.2021 12:34

Kolejny zakup ubezpieczenia i oby szczęśliwy jak poprzednie bez konieczności korzystania z usług....

szelas 13.07.2021 17:18

No właśnie, właśnie wróciłem z Bałkanów. Ubezpieczyłem się w Warcie. Pieniądze wyrzucone w błoto, trawelka nie przydała się, zero wypadków, zero chorób :D

jezyk0 14.07.2021 09:08

Planowany wyjazd moto na rumuńskie górskie szlaki, skorzystałem z linku i ubezpieczyłem się w Warcie. Dzięki

Onufry22 14.07.2021 11:32

Pytacie dość często o wjazd na Ukrainie i travelką z linka spokojnie można wjeżdżać, bo spełnia ich wymagania m.in. na polisie jest stosowny zapis o COVIDzie.


I oficjalny komunikat:
"Szanowni Państwo,
w ostatnim czasie otrzymujemy dużo zapytań odnośnie spełniania przez ubezpieczenie Warta Travel wytycznych dla podróżujących na Ukrainę, określonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/ukraina.
W związku z tym informujemy, że Warta spełnia wymagania służb granicznych w zakresie posiadania ubezpieczenia związanego z leczeniem COVID-19.
Dotyczy to w szczególności zapisów:
Przy wjeździe na Ukrainę musisz posiadać przy sobie polisę ubezpieczeniową pokrywającą koszty związane z leczeniem COVID-19 oraz ew. obserwacją w placówce medycznej (kwarantanną). Ubezpieczenie musi pokrywać cały okres pobytu na Ukrainie.
Strona ukraińska akceptuje ubezpieczenia wystawione przez firmy ubezpieczeniowe:
¡ zarejestrowane na Ukrainie;
¡ firmy ubezpieczeniowe posiadające swoje przedstawicielstwa na Ukrainie;
¡ firmy, które mają podpisaną umowę o assistance z ukraińskim partnerem.
Warta, na mocy umowy z Europ Assistance Polska, posiada umowę podpisaną z ukraińskimi partnerami: LIC Assistance oraz Savitar Group Ltd.
Jednocześnie informujemy, że na polisach Warta Travel w związku z tymi wytycznymi dodaliśmy informację w języku polskim i angielskim,
potwierdzającą ochronę w sytuacji nagłego zachorowania na COVID-19 o następującej treści:
„Ubezpieczenie obejmuje również koszty leczenia i usługi assistance związane z nagłym zachorowaniem na COVID-19 zaistniałym w trakcie podróży zagranicznej
– w granicach sumy ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance określonej w umowie ubezpieczenia. Za koszty leczenia uważa się również wydatki
poniesione na kwarantannę / izolatorium zalecone i zorganizowane przez służby medyczne danego kraju, w przypadku nagłego zachorowania na COVID-19
potwierdzonego dodatnim testem, jeśli uprzednio zarezerwowany pobyt nie może być wykorzystany bądź czas rezerwacji się zakończy w trakcie kwarantanny.
WARTA nie odpowiada za koszty odosobnienia / kwarantanny osoby zdrowej z powodu zagrożenia zachorowaniem.
The insurance also includes the cost of medical treatment and assistance services related to a sudden illness with COVID-19 during the travel abroad
– within sum insured for medical costs and assistance specified in the insurance contract. Medical expences are also cosidered to be expences incurred
in a quarantine or isolation, if recommended and organized by the medical services of the State concerned, in case of sudden illness confirmed by a diagnostic test,
if a previously booked stay cannot be used or the booking period ends during quarantine. WARTA do not cover the costs of isolating / quarantine a healthy person, due to the risk of falling ill.”
Jednocześnie przypominamy, że każdy ubezpieczony, aby uzyskać pomoc powinien skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta
pod numerem telefonu: +48 502 308 308 lub poprzez stronę https://wartatravel.eap.pl/
Mamy nadzieję, że powyższe informacje pozwolą Państwu jeszcze efektywniej sprzedawać ubezpieczenie Warta Travel.
Departament Sprzedaży

szelas 14.07.2021 15:06

Cytat:

Napisał Onufry22 (Post 740632)
I oficjalny komunikat:
"Szanowni Państwo,
w ostatnim czasie otrzymujemy dużo zapytań odnośnie spełniania przez ubezpieczenie Warta Travel wytycznych dla podróżujących na Ukrainę, określonych na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/ukraina.
W związku z tym informujemy, że Warta spełnia wymagania służb granicznych w zakresie posiadania ubezpieczenia związanego z leczeniem COVID-19.
Dotyczy to w szczególności zapisów:
Przy wjeździe na Ukrainę musisz posiadać przy sobie polisę ubezpieczeniową pokrywającą koszty związane z leczeniem COVID-19 oraz ew. obserwacją w placówce medycznej (kwarantanną). Ubezpieczenie musi pokrywać cały okres pobytu na Ukrainie.
Strona ukraińska akceptuje ubezpieczenia wystawione przez firmy ubezpieczeniowe:
¡ zarejestrowane na Ukrainie;
¡ firmy ubezpieczeniowe posiadające swoje przedstawicielstwa na Ukrainie;
¡ firmy, które mają podpisaną umowę o assistance z ukraińskim partnerem.
Warta, na mocy umowy z Europ Assistance Polska, posiada umowę podpisaną z ukraińskimi partnerami: LIC Assistance oraz Savitar Group Ltd.
Jednocześnie informujemy, że na polisach Warta Travel w związku z tymi wytycznymi dodaliśmy informację w języku polskim i angielskim,
potwierdzającą ochronę w sytuacji nagłego zachorowania na COVID-19 o następującej treści:
„Ubezpieczenie obejmuje również koszty leczenia i usługi assistance związane z nagłym zachorowaniem na COVID-19 zaistniałym w trakcie podróży zagranicznej
– w granicach sumy ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance określonej w umowie ubezpieczenia. Za koszty leczenia uważa się również wydatki
poniesione na kwarantannę / izolatorium zalecone i zorganizowane przez służby medyczne danego kraju, w przypadku nagłego zachorowania na COVID-19
potwierdzonego dodatnim testem, jeśli uprzednio zarezerwowany pobyt nie może być wykorzystany bądź czas rezerwacji się zakończy w trakcie kwarantanny.
WARTA nie odpowiada za koszty odosobnienia / kwarantanny osoby zdrowej z powodu zagrożenia zachorowaniem.
The insurance also includes the cost of medical treatment and assistance services related to a sudden illness with COVID-19 during the travel abroad
– within sum insured for medical costs and assistance specified in the insurance contract. Medical expences are also cosidered to be expences incurred
in a quarantine or isolation, if recommended and organized by the medical services of the State concerned, in case of sudden illness confirmed by a diagnostic test,
if a previously booked stay cannot be used or the booking period ends during quarantine. WARTA do not cover the costs of isolating / quarantine a healthy person, due to the risk of falling ill.”
Jednocześnie przypominamy, że każdy ubezpieczony, aby uzyskać pomoc powinien skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta
pod numerem telefonu: +48 502 308 308 lub poprzez stronę https://wartatravel.eap.pl/
Mamy nadzieję, że powyższe informacje pozwolą Państwu jeszcze efektywniej sprzedawać ubezpieczenie Warta Travel.
Departament Sprzedaży

Trzeba tylko uważać na jeden mały punkcik podczas zawierania umowy, mianowicie zaznaczenie opcji obejmującej Donbas i cały obszar działań wojennych, składka wzrasta...... BARDZO ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.