Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Akumulator litowo -jonowy w RD04 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29339)

Franz 10.09.2017 19:25

To znaczy, że walnal Ci regler i przeładowuje akumulator.
Za chwilę wygotuje to co w akumulatorze zostało, cały prąd pójdzie na cdi i skończy się pchaniem czy laweta.
Jeśli nowy jest żelowy to już go straciłeś.
Zwykłego kwasiaka da się jeszcze uratować.
Przy okazji sprawdź słynne afrykańskie wtyczki - gniazda czy nie są przegrzane

Złom 10.09.2017 19:45

Ach, zapomniałem dodać, że mam Trampka XL600V. Zostało mi jakieś 50km do domu (jadę z Białej ). Zatrzymuje się na ostygnięcie więc może dojadę.

szynszyll 10.09.2017 23:55

aku dzis to tragedia :( zakladam nowe Yuasy i padaja po pol roku. dlugo by pisac. cyrk. grzes teraz we wloszech, nowe aku i padlo. palenie na pych. marcin przywiozl AT w jesieni z nowa Yuasa. na wiosne nie bylo co zbierac :(

zyjemy w czasie syfu :(

spider2you 11.09.2017 00:32

Złom dojechałeś?
A ja ładowania podobno nie miałem?

Fakt jest taki, że teraz robią jakiś straszny siet, a nie akumulatory.
Kupiłem na wiosnę nówkę. Zalałem kwasem i od pewnego czasu mam wrażenie, że mi coś prąd wpierdziela. Szynszyl sprawdził i czysto, nic nie ciągnie prądu, a moto po 2 dniach stania ledwo odpala, a po tygodniu w garażu trzeba ładować, bo trup.

Dlatego zapytam również, co dobrego kupić, aby pożyło z 2-3 sezony. Motur na zimę w ciepłym garażu nocuje

marekw 11.09.2017 04:13

Mam akumulator yuasa 3 rok jak nie 4 w zime zostaje w moto w nie ogrzewanym garażu i moto nie palone zimą a aku działa jak nowe.

Franz 11.09.2017 06:49

Uwaga na gniazda USB do ładowania.
Przy postoju dłuższym niż 3 dni trzeba wyciągać
bezpiecznik. Rozladowuja aku

matjas 11.09.2017 09:59

kiedyś widziałem film z superkondensatorami. gośc jeździł z tym eksperymentalnie już z pół roku przed zamieszczeniem materiału na YT i dawało radę.
może tędy droga :D ?

spider2you 11.09.2017 13:03

Cytat:

Napisał marekw (Post 547358)
Mam akumulator yuasa 3 rok jak nie 4 w zime zostaje w moto w nie ogrzewanym garażu i moto nie palone zimą a aku działa jak nowe.

Co to za cudowny model aku?

QrczaQ 11.09.2017 14:52

1 Załącznik(ów)
To ja dodam od siebie.

Po analizie tematu kupilem do DR650 lion z wloskiej firmy ALIANT, bo taka ladna dziewczyna promowala produkt na EICMA - koszt ok 800pln (za aku, nie za dziewczyne).
Aku ALIANT CB1203
Nabijaczka YLP14

Ten aku moze dzialac do motocykla klasy GS12 bo chcialem miec w razie w.

http://www.go-aliant.com/web/battery...811&lang=it-IT

Aliant YLP14 - OK do BMW i DR, Dla mnie do KTM, BMW, DR
Aliant YLP09X - tylko do DR ale waga 450g i 2.5x mniejsze.

Aku stal z rok a moze i wiecej bez ladowania w garazu w Hiszpanii czyli nie za zimno ale sporo wilgoci. Zalozylem, nabilem pradu czy tam napiecia (bo strzasznie zakreciliscie ten temat na pare stron ;-) ) odpalil i jazda. Niby jest OK, pali spoko itd. Ale czasami jak po dlugim postoju musze dobre pare razy zakrecic tak;
- 3 sek krecenie
- 3 sek oddech
- i tak 10-20 razy
to tylko kciuki lapie, bo czuc, ze dobrze to juz nie jest...

Ale jest to bardzo male, bardzo lekkie, mozna to upchnac gdziekolwiek, miejsce po oryginalnej bakterii przeznaczyc na jakies klucze czy pare konserw.

matjas 11.09.2017 14:59

równie dobrze można kupić ze trzy baterie modelarskie i połączyć w szereg. musi dac radę bo one mają prąd rozładowania w pizd...

PROBLEM z bateriami LiPo na przykład jest taki, że przechowywane puchną. jak spuchną to można je zutylizować. do przechowywania powinny być rozładowane funkcją ładowarki 'Storage' i wtedy mogą leżec. Do ponownego użycia muszą być ładowane. No i ... co na taką baterię alternator??? a co bateria na to?

sam rozruch myślę, że bezproblemowo.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.