Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Lejdis (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=45)
-   -   Pierwsze koty za płoty. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6546)

lena 04.03.2009 17:03

Motor już jest, co dalej?
 
Jak już pisałam w ubiegłym roku, zlot w Miedznej zakiełkował we mnie ( na szczęście nie kolejną ciążą, bo to zdecydowanie ochłodziłoby mój motocyklowy zapał) chęcią zamiany miejsca na kanapie motocykla, czyli przesiadkę z "plecaczka" na kierowcę.W moim przypadku "kierowca" oznacza naukę(!!!) jazdy na motorze od podstaw, a więc uzyskanie pr.jazdy kat.A.Nie zrażona tematem i sezonem zimowym ruszyłam z kopyta, wspierana dzielnie przez mojego partnera.Okazało się jednak,że możliwość szkolenia pojawi się dopiero wiosną. Idąc za ciosem postąpiłam jak rasowa blondynka i ...kupiłam sobie motor, zanim nauczyłam się na nim jeździć!Stoi sobie teraz w garażu (samochód wywaliłam pod chmurkę) piękna Yamaha MT03, którą odpalam co jakiś czas.Odbyłam też pierwszą jazdę próbną, tzn., bardzo, bardzo próbną-"zadusiłam" silnik kilka razy, raz o mało nie upadłam przy parkowaniu (zabrakło mi centymetrów na uskoku jezdni), ale uśmialiśmy się do łez i chrzest bojowy uważam za udany.Teraz muszę zawalczyć z instruktorem, potem egzaminatorem, żeby zdobyć to cholerne"A"! A jak nie, to złożę korupcyjną propozycję, bo przecież motor nie może się zmarnować! Trzymajcie kciuki.Zachęcam wszystkie pasażerki/ów do poszerzenia pola widzenia i wynurzenie się zza pleców tego siedzącego z przodu, choćby to był facet waszego życia!

BABA 04.03.2009 17:29

dalej , to nie gadać , tylko jeździć :oldman: ..........kurs i egzamin na lejce swoją drogą, uczyć możesz się na własną rękę w odpowiednich miejscach, bez przeginania :oldman:, a że masz swoje moto to nie wiem co ono w garażu jeszcze robi :mur: , będzie ci łatwiej na kursie i egzaminie jak teraz se polatasz, wiem po sobie, bo od mego debiutu na moto i ciągłym proszeniu chłopaków " daaaajcie pojeździć " do zrobienia lejc minęły aż dwa lata ;) które na pewno czegoś mnie nauczyły...więc siadać i ujeżdżać :Thumbs_Up:

Zając 04.03.2009 18:01

Lena praktyka w las nie pójdzie, wręcz pomoże

szwedzkikucharz 04.03.2009 18:19

Byle tylko od początku złych nawyków nie łapać, bo potem ciężko jest się pozbyć takich naleciałości. Pewien hAmerykański pisarz pisał, że najgorszymi nauczycielami są krewni i znajomi króliczka, ale Tobie raczej będzie miał kto sensownie pokazać co i jak :)
Powodzenia!

lena 04.03.2009 22:45

A tak dla pewności lub w razie wpadki - dajcie znać, jak spotkacie na Allegro do kupienia w opcji "kup teraz" jakieś "A".Dzięki za wsparcie, jak zwykle.

Jola 04.03.2009 23:37

6 Załącznik(ów)
Hej Lena! Gratuluję nabycia motonga i trzymam kciuki za pomyślne zaliczenie egzaminu! W rozpoczynający się sezon wchodzę z innym motorkiem i właściwie też zaczynam motocyklową edukację od nowa, bo jazda po asfalcie to zupełnie inna bajka niż teren. Dzisiaj własnie z OGROMNĄ przyjemnością wytaplałm sie w błocie :). I strasznie się cieszę, że wybrałm off road. A tu kilka zdjęć z dzisiejszego popołudnia- rodzina zafundowała mi taka traskę ;)

chomik 04.03.2009 23:46

Cytat:

Napisał lena (Post 46797)
piękna Yamaha MT03, którą odpalam co jakiś czas.

Gratulacje, piekny motocykl sam choruje na MT01, oczywiscie jako jeden z dodatkowych :) Wiem co czujesz, ja pierwsze moto kupilem na jesien i tez chodzilem co chwile do garazu i odpalalem... :) ale juz nie dlugo... juz za chwile, juz za momencik....

Pawel 05.03.2009 13:54

I tylko patrzec jak bediesz szukala Afryczki

Powodzenia na egzaminie

BABA 05.03.2009 15:19

to jak to tak , chwalić się moto a zdjęć nie pokazać ???? :oldman: da jakieś pstryki do obadania :drif:

Patiomkin 05.03.2009 16:20

Cytat:

Napisał lena (Post 46797)
Jak już pisałam w ubiegłym roku, zlot w Miedznej zakiełkował we mnie ( na szczęście nie kolejną ciążą, bo to zdecydowanie ochłodziłoby mój motocyklowy zapał) chęcią zamiany miejsca na kanapie motocykla, czyli przesiadkę z "plecaczka" na kierowcę.W moim przypadku "kierowca" oznacza naukę(!!!) jazdy na motorze od podstaw, a więc uzyskanie pr.jazdy kat.A.Nie zrażona tematem i sezonem zimowym ruszyłam z kopyta, wspierana dzielnie przez mojego partnera.Okazało się jednak,że możliwość szkolenia pojawi się dopiero wiosną. Idąc za ciosem postąpiłam jak rasowa blondynka i ...kupiłam sobie motor, zanim nauczyłam się na nim jeździć!Stoi sobie teraz w garażu (samochód wywaliłam pod chmurkę) piękna Yamaha MT03, którą odpalam co jakiś czas.Odbyłam też pierwszą jazdę próbną, tzn., bardzo, bardzo próbną-"zadusiłam" silnik kilka razy, raz o mało nie upadłam przy parkowaniu (zabrakło mi centymetrów na uskoku jezdni), ale uśmialiśmy się do łez i chrzest bojowy uważam za udany.Teraz muszę zawalczyć z instruktorem, potem egzaminatorem, żeby zdobyć to cholerne"A"! A jak nie, to złożę korupcyjną propozycję, bo przecież motor nie może się zmarnować! Trzymajcie kciuki.Zachęcam wszystkie pasażerki/ów do poszerzenia pola widzenia i wynurzenie się zza pleców tego siedzącego z przodu, choćby to był facet waszego życia!


Witaj,

czy pozycja "Motocyklista doskonały" już wpadła w twoje ręce?
Daj znać jeśli uznasz, że może Ci w czymś pomóc.

MB

lena 05.03.2009 19:17

Patiomkin - niestety nie czytałam tej pozycji, dzięki za podpowiedź, chętnie jej poszukam i przeczytam.Co do zdjęć, to mam problemy techniczne z ich dodawaniem-jak to blondynka, ale się postaram...niebawem. Jeżeli zaś chodzi o szukanie Afri do jazdy za kierownicą, to chyba muszę dokonać wydłużenia kończyn dolnych metodą Jelizarowa, bo ni chu...chu...- nie dosięgam i masa zbyt duża.

Czaju 05.03.2009 19:31

Cytat:

Napisał Jola (Post 46872)
Hej Lena! Gratuluję nabycia motonga i trzymam kciuki za pomyślne zaliczenie egzaminu! W rozpoczynający się sezon wchodzę z innym motorkiem i właściwie też zaczynam motocyklową edukację od nowa, bo jazda po asfalcie to zupełnie inna bajka niż teren. Dzisiaj własnie z OGROMNĄ przyjemnością wytaplałm sie w błocie :). I strasznie się cieszę, że wybrałm off road. A tu kilka zdjęć z dzisiejszego popołudnia- rodzina zafundowała mi taka traskę ;)

Jak się CRF sprawuje to chyba ten nowy 230 ? Zazdroszczę takiej zabawy.

A Lenie nowego nabytku gratuluje. Życzę wytrwałości i trenuj tyle że na placu.

ŁukaszBIA 05.03.2009 21:28

Pięknie utopiony KTM. Niestety na podlasiu jeszcze za dużo śniegu na takie latanie. Pozdrowienia i powodzenia :)

Mariusz Sosnowiec 05.03.2009 21:49

Piękniejszy był lot przez kierownicę :)

ŁukaszBIA 05.03.2009 22:11

Cytat:

Napisał Mariusz Sosnowiec (Post 47116)
Piękniejszy był lot przez kierownicę :)

Ale za to lądowanie pewnie miękkie.. :)

Afryka_Dzika 06.03.2009 10:35

Ostrzegam! Jak zaczniesz jeździć sama, to potem świat z tylnej kanapy już nigdy nie będzie taki jak przedtem!!!:D

misiak 06.03.2009 23:51

Cytat:

Napisał lena (Post 47071)
Patiomkin - niestety nie czytałam tej pozycji, dzięki za podpowiedź, chętnie jej poszukam

co za świństwa :dizzy: tej pozycji to się chyba nie czyta tylko uprawia :haha2:

Patiomkin 07.03.2009 09:37

Pan jesteś... świnia Panie misiak! :)

Mam tą książkę, przeczytałem i uważam, że nie był to stracony czas.
Jeśli ktoś jest potrzebujący to pomogę, pożyczę, udostępnię (info na priv).

Cytat:

Napisał misiak (Post 47321)
co za świństwa :dizzy: tej pozycji to się chyba nie czyta tylko uprawia :haha2:


lena 07.03.2009 19:24

Cytat:

Napisał misiak (Post 47321)
co za świństwa :dizzy: tej pozycji to się chyba nie czyta tylko uprawia :haha2:

Misiak, jak się spotkamy (mam nadzieję), to nawet kilka Ci zademonstruję, bo widzę,że w potrzebie jesteś.A przy okazji opowiem Ci o tej książce, bo chyba gustujesz w tematyce współczesnego savoir-vivre'u.Patiomkin, dzięki, odezwę się na priv.

Nowy011 10.03.2009 16:54

Dzień dobry w tym dziale jeszcze mnie nie było............:)

jak tu pięknie ... i o pozycjach rozmawiaja ;)

dobrra do konkretów..


Proponuję się zalogowac na forummotocyklistów i poczytać troche tematów Tomka Kuliga... instruktor motocyklowy, można smiało powwiedzieć ,że dość dobrze zna się na technice jazdy

p.,s.
Potem was się dziewczyny podpytam o spodnie dla mojej żony .... na motocykl jaki ewygodne jakie przewiewne itd w których się lepiej eeeeee noo układa pupa itd..... Ale to jeszcze za pare michów niech mi żona urodzi córeczkę i wtedy dostanie prezent.. w rozmiarze nooooo 32 ...( hmm ale chyba większy bede musiał kupić rozmiar :haha2:),, tylko musi dojść do ,,formy"
Także będę tu czasem zaglądał i się pytał...

pozdrawiam

Ola 10.03.2009 17:21

Jesli chodzi o szkoły jazdy, to dla kobitek (z resztą nie tylko) zdecydowanie poleciłabym ProMotora. Są naprawdę dobrzy i wiedza co robią. Z resztą Tomek Kulig u nich kiedys uczył. Potem się jakoś rozeszli, ale nie mam pojęcia dlaczego... W każdym razie ProMotor ma "duże doświadczenie" z kobitkami. Można też do nich przyjś na wykłady z teorii techniki jazdy (przydatne) i zajęcia warsztatowe (dla mnie bomba i dużo nowych informacji, a z opinii większych wyjadaczy warsztatowych wynikało, że dowiedzieli się o wielu przdatnych w garażu trikach). Enduro też można z nimi pojeździć. Mają nabyć kilka moto enduro (na razie chyba jeszcze nie ma i trzeba jeździć na sowich). No i w przygotowaniu jest tor endurowy. Według mnie same lekcje przygotowujące do egzaminu na A są nie dokonca "wystraczjące" i warto potem pochodzić na doszkalanie techniki. Dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa jazda. W moim przypadku kurs na A to była zupełna porażka. Owszem zdałam od razu, ale tak naprawdę to nic się nie nauczyłam. Niestety mało fachowe podejście do tych kursów to cecha większości szkół moto (przynajmniej póki co).

"Motocyklista doskonały" to chyba powinna być pozycja obowiązkowa dla każdego motocyklisty i - tki :)

Pozdr

kropek 10.03.2009 19:41

heh piekne zdjecia jola. swoja droga to szkoda ze nie ma zdjec kajtka atakujacego ten row przeciwczolgowy- wiem ze musza byc bo nie odpuscilby wiedzac ze brat atakowal:):):)

tomekc 12.03.2009 11:01

Sa tez na youtube filmy instruktazowe z udzialem w/w instruktora

Brunetka 07.04.2010 18:24

Brunetka przyszła motocyklistka ;)
 
Witam Was dziewczyny oraz tą brzydszą i słabszą część męską :)
Chciałam się pochawlić że jestem już zapisana na kurs prawojazdy na motorek :)
Za mną 2 h wyjeżdzona( wczoraj na 1 h kursu, instruktor nie wiedział czego ma mnie uczyć :) nawet udało mi się zrobić jedną - 8 :) wsiadałam i pojechałam a on siedział w kantorku i czytał gazetę ;) - a dziś już jeżdziłam po mieście,
Instruktor przemaglował mnie po wszytskich możliwych skrzyżowaniach :)
Oczywiście dostałam :vis: za to że nie " ominełam" auta jak on się zatrzymał, ale wolałam poczekać niż się niezmieścić :) i to była jedyna bura jaką dostałam hehe ;)
A przepraszam jeszcze wczoraj dostałam taką :haha2: że mam za profesjonalny kask jak na naukę jazdy :) "mógł być troszkę skromniejszy" :D (oczywiście powiedział to z uśmiechem"
Fajnego mam instruktora, i myślę że to jest bardzo ważne przy nauce,
Aż się chce iśc na następną lekcję,
Ja nie mogę się już doczekać następnej jazdy, a mam DOPIERO w poniedziałek !!!
Ja bym najchętniej jeżdziła już codziennie :)
Po niedzieli troszkę placu

lena 07.04.2010 18:36

Witam koleżankę i zapraszam do Lejdisowej Powitalni, dziewczyny też chętnie Cię poznają. A wracając do instruktora, to ciekawa technika - od razu "w miasto" :dizzy:. Nie wiem, kto powinien być bardziej przerażony, on, czy Ty?

Brunetka 07.04.2010 18:48

Co do przerażenia, to ja żadnego dziś stresu nie miałam :) Nawet dziś zadał mi to pytanie czy stresowałam się, ale czym tu się stresować,bardziej się chyba bałam jak chodziłam na prawojazdy na auto :D
Bo dobrze mi idzie, nie gaśnie mi w mieście, biegi zmieniam płynnie,"nieszarpie" i nawet o kierunkowskazach nie zapominam :)

Więc chyba będzie ok.

płock1964 08.04.2010 08:54

Powitać.

diverek 08.04.2010 11:03

No to i mi wypada Cię tutaj powitać. Niniejszym WITAJ!!!

Jakby ktoś nie wiedział to Brunetka to moja prywatna własność.:D Zwana potocznie żoną.:p Owe dziewczę, które kiedyś mnie dość skutecznie usidliło postanowiło zostać "amazonką". Cóż nie będę jej w tym przeszkadzał. Baa nawet pomogę jak mogę.

pałeł 08.04.2010 11:20

witamy na forum :) źle zrobiłeś diverek zona będzie wiedzieć już o wszystkim :D

michoo 08.04.2010 11:23

Rówież powitam, diverek w avatarze to żona jest :)

Brie 08.04.2010 12:13

Brunetka - witam, Diverek, zazdroszczę. Bo ja na ten przykład mam taki problem, że moja żona prywatna bardzo chętnie jeździ jako plecaczek, ale sama nie ma ochoty... A taki ładny motocykl jej kupiłem...
No nic na siłę, może jeszcze dorośnie... ;)

Brunetka 08.04.2010 12:23

Cytat:

Napisał pałeł (Post 109367)
witamy na forum :) źle zrobiłeś diverek zona będzie wiedzieć już o wszystkim :D

Hmmm ;)
Z tym to nie będzie problemu :) jestem dość wyrozumiała na różne sprawy :zdrufko::kumbaya::friday::lc8: i w drugą stronę :)

Bo jak ładnie wieczorem :bow: to na wszystko pozwalam :D



A na drugie pytanie odpowiem osobiście :D
Cytat:

Napisał michoo (Post 109369)
Rówież powitam, diverek w avatarze to żona jest :)

Tak to jestem ja , zdjęcie mojej prywatnej produkcji ... ;)

diverek 08.04.2010 12:24

Cytat:

Napisał michoo (Post 109369)
Rówież powitam, diverek w avatarze to żona jest :)

Ona we własnej osobie.

puntek 08.04.2010 12:29

nie ma to jak avatarem pobudzić ciekawość :D
witaj

diverek 08.04.2010 12:40

Cytat:

Napisał puntek (Post 109381)
nie ma to jak avatarem pobudzić ciekawość
witaj

Puntek, ona jest fotografem. A w obecnych czasach photoshopowych można zrobić cuda.

Brunetka 08.04.2010 12:45

Cytat:

Napisał diverek (Post 109386)
Puntek, ona jest fotografem. A w obecnych czasach photoshopowych można zrobić cuda.

Oj przepraszam, to zdjęcie nigdy nie widziało Photoshopa.
Zdjęcie zrobione jakiś czas temu gdzie? podczas kąpieli :) Dlatego tak światła padają, jak się ma wannę podświetlaną :)

michoo 08.04.2010 12:51

Szkoda że takie małe ;)

Pozdrawiam

Brunetka 08.04.2010 13:08

Co małe :D zdjęcie czy mój sprzęt ;)

Brie 08.04.2010 13:21

o Diverku nie rozmawiamy publicznie :P Apropos, jakim cudem Diverek masz tak brzydkiego avatara, skoro masz tak utalentowaną kobietę??

chomik 08.04.2010 13:38

Cytat:

Napisał Brunetka (Post 109390)
Co małe :D zdjęcie czy mój sprzęt ;)

Witaj, oj retoryczne to pytanie :P

diverek 08.04.2010 13:58

Cytat:

Napisał Brie (Post 109391)
o Diverku nie rozmawiamy publicznie :P Apropos, jakim cudem Diverek masz tak brzydkiego avatara, skoro masz tak utalentowaną kobietę??

Avatara się poprawi. Na razie nie ma okazji wybrać się na porządne fotografowanie. Ale idzie wiosna i natura nas otaczająca produkuje sprzyjające "okoliczności przyrody". Wiec niebawem na pewno udamy się z aparatami popstrykać siebie na naszej Afri.

puntek 08.04.2010 14:45

Cytat:

Napisał Brunetka (Post 109390)
Co małe :D zdjęcie czy mój sprzęt ;)

sprzęt jak najbardziej OK :)
jaka matryca ?

Brunetka 08.04.2010 15:01

To było robione jakiś czas temu jak mieliśmy "małego" Olympusa C...
Teraz mamy troszkę bardziej profesjonalne aparaty itd ;)

michoo 08.04.2010 15:08

Cytat:

Napisał Brunetka (Post 109390)
Co małe :D zdjęcie czy mój sprzęt ;)

Oczywista że zdjęcie! :)

PUFF 08.04.2010 15:33

Nie ma to jak dobre wejscie! :)

Witamy na forum

Lepi 08.04.2010 16:31

A ja dalej nie wiem kto jest w czyim avatarze :D

myku 08.04.2010 19:58

Cytat:

Napisał Lepi (Post 109420)
A ja dalej nie wiem kto jest w czyim avatarze :D

A mi to obojetne,ale tez chce taka zone jak ta w avatarze,bez wzgledu czyja jest zona:D

Brunetka 08.04.2010 20:19

Mam nadzieję że kiedyś spotkamy się na żywo:)

Co do dzisiejszego dnia to kilka rundek dziś zaliczyłam na Afryce, oraz 2 przewrotki :) Ale powoli przestaje się bać "BESTII" :at:

oj chyba wstawie jakieś swoje zdjęcie żebyście uwieżyli wkońcu że to ja na tym avatarze.... ;)


http://img28.imageshack.us/img28/9486/a2e87e1a99.jpg

myku 08.04.2010 20:36

Diverek,to jakie lubisz piwo:D.Moge ci pomoc cos przy Afri pogrzebac,jak chcesz:p

Brunetka 08.04.2010 20:38

Myku - e tam , Diverkowi chcesz pomagać :) Mi też możesz np przy podnoszeniu Afri :)
A piwko to ja też lubię :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.