Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Stanął prędkościomierz - u mnie też (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=10376)

SLAWEK BANDOSZ 08.09.2011 12:51

Stanął prędkościomierz - u mnie też
 
przejechawszy ok 40 tys km mą afryką znowu doznałem goryczy spowodowanej zmieleniem plastikowej ślimacznicy. co roku smaruję olejem linkę prędkościomierza, smarteż cały ślimak. ostatnie godziny pracy prędkościomierza przebiegały przy prędkościach podróży 100-110 km/h.

Jak u was wygląda sytuacja- ile wam ludzie wytrzymują Wasze napędy liczników? pozdro

simon1977 08.09.2011 21:00

Mam nadzieję, że po wymianie tego teflonowego szpeja, zrobię aby 10 tyś :)

czosnek 08.09.2011 21:20

Mi po wymianie wytrzymał jakieś... 1000 km :)

Babel 09.09.2011 07:44

Panowie zobaczcie jaki macie luz wzdłuzny tej drugiej zebatki ślimacznicy.
U mnie tak było że musiałem ją wydystansować - po złozeniu całość ma chodzić idealnie lekko bez żadnych zacięć i oporów.

puntek 09.09.2011 08:15

Pamiętajcie o :
- dwóch metalowych podkładkach pomiędzy obudową a plastikowym ślimakiem, o - tym, że linki lubią się zacierać (to koszt ok 14 PLN za sztukę)
- że obudowę slimaka trzeba w określony sposób montować przy kole (jest wypust na goleni za który należy założyć obudowę)
- że całość lubi być smarowana :)
- że nic nie jest wieczne :)

simon1977 15.09.2011 19:47

No i wymienione.
Ten metalowy ślimak z dinksem w który wchodzi linka ma dość duży luz osiowy (około 3mm) W normalnym położeniu ślimak znajduje się w skrajnie dolnym położeniu i podczas kręcenia chrobocze. Jeżeli się go wyciągnie (napęd do góry nogami) kręci się elegancko. Po złożeniu (smar, nowe podkładki, nawet dość mocno faliste w porównaniu z tymi starymi) wydaje mi się, że kręci się to wszystko ze zbyt dużym oporem.
Jak jest u Was z tym luzem?
Daje mu jakieś 3 tyś max :mur:

Cytat:

Napisał Babel (Post 195317)
Panowie zobaczcie jaki macie luz wzdłuzny tej drugiej zebatki ślimacznicy.
U mnie tak było że musiałem ją wydystansować - po złozeniu całość ma chodzić idealnie lekko bez żadnych zacięć i oporów.

Jak to zdystansować?
Element chyba nierozbieralny?

Dzieju 15.09.2011 22:24

3mm luzu osiowego to nie problem , wazne żeby sie nie zacinało.
Jak się jeszcze powiększy to można spróbować reanimować.

Ślimak generalnie nierozbieralny ale czasem udaje się go rozebrać i usprawnić czyli zmniejszyć luz osiowy .

simon1977 16.09.2011 18:32

Tzn próbować w jakiś sposób wybić tą nacinaną tuleję wprasowaną w korpus napędu? Może na gorąco. Ciekawe, czy ktoś to rozbierał ??

Dzieju 16.09.2011 18:42

A pewnie że rozbierał Bąbel i ja czy ktoś jeszcze nie wiem.
Robisz otwór od dołu i czymś twardym np wiertłem wybijasz ślimacznicę do góry.
Oczywiście może się zdarzyć że będzie z tym problem, w jednym ślimaku z 07 się nie udało , nie pomogło też podgrzewanie.
Ale próbować trzeba.

Klepo 17.09.2011 00:28

Panowie,a czy taka część w całości byłaby dostępna jako nowa ?Czy może np.nie jest to już produkowane itd.Pytam z ciekawości.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.