Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Zbyt mocno dokręcona dolna półka=rysy od wewnątrz golenia. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29909)

bicio 05.09.2017 10:54

Z ośką i tymi blaszkami w półkach to niezła rzeźba. Jeszcze kwestia dobrania sprężyn i przestrojenia pod masę AT. No i jeszcze tył do tego zrobić :D
Ale dobrze że kombinują ;)

madafakinges 05.09.2017 11:12

Właśnie z tym strojeniem to jest największa lipa... a te blaszki i oska będą robić robotę;)

bicio 05.09.2017 11:20

No będą, mniej roboty niż montaż pólek i koła z YZF.

madafakinges 08.09.2017 12:14

Pisałem z jednym z tunerów zawieszenia z Polski o tym wycieraniu się goleni.
"Co do samych lag, to już ten temat przerobiłem i faktycznie jest problem i Honda Poland nic z tym nie zrobi. jeden z moich klientów wpompował ok 30tyś zł w dodatki - zawieszenie, układ wydechowy, elektronika, kufry inne gadżety i poddał się sprzedając motocykl zamieniając na multistrade. Efekt ten jest dość uciążliwy - taczkowata praca przodu."
Lipa.

bukowski 08.09.2017 22:43

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 547068)
Pisałem z jednym z tunerów zawieszenia z Polski o tym wycieraniu się goleni.
"Co do samych lag, to już ten temat przerobiłem i faktycznie jest problem i Honda Poland nic z tym nie zrobi. jeden z moich klientów wpompował ok 30tyś zł w dodatki - zawieszenie, układ wydechowy, elektronika, kufry inne gadżety i poddał się sprzedając motocykl zamieniając na multistrade. Efekt ten jest dość uciążliwy - taczkowata praca przodu."
Lipa.

Malo wiarygodne. Wpompowanie 30k w NAT jest dość trudne. Nawet jeśli, to wygląda na gadzeciarstwo. Gadzeciarze rzadko zjeżdżają z asfaltu i raczej mało jeżdżą. A na asfalcie znane sa całkiem spore przebiegi NAT bez usterek. Jeśli zaś naprawdę ktoś za chore pieniądze zrobił z NAT twarde enduro i na dodatek używa zgodnie z przeznaczeniem to nie wierzę, żeby nie ogarnął serwisowania UPSow.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

madafakinges 08.09.2017 22:52

Daj mi 30tyś to w tydzień wpompuje je w afre:)
Zawias MUPO 265mm to 10tyś.
Wydech 5tyś.
Elektronika +stojenie 3-4tyś
Osłona silnika, kierownica, podnóżki, handbary itp 3-4tyś.
A to same 'potrzebne rzeczy'
A tak poważnie to też średnio chce mi się wierzyć w tą historyjkę, choć kto wie.

bukowski 08.09.2017 23:31

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 547168)
Daj mi 30tyś to w tydzień wpompuje je w afre:)
Zawias MUPO 265mm to 10tyś.
Wydech 5tyś.
Elektronika +stojenie 3-4tyś
Osłona silnika, kierownica, podnóżki, handbary itp 3-4tyś.
A to same 'potrzebne rzeczy'
A tak poważnie to też średnio chce mi się wierzyć w tą historyjkę, choć kto wie.

No zaraz, zawias się nie liczy, bo gdyby zrobił, to by nie narzekał że cieknie albo taczkowato pracuje. A poza tym, gwarancja...

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

madafakinges 09.09.2017 06:24

Przeczytaj cały wątek. Chodzi o wycieranie goleni.

ATnet 14.09.2017 19:19

Przednie zawieszenie
 
To się wyciera bo jest zrobione po taniości i tyle, co tu dywagować. Jakby to zrobili jak trzeba to by nie było tematu zwłaszcza że ile maja te motocykle najechane, 20-30 tysiecy. Co to za przebieg. Miałem AT RD07, ale to był inny motocykl. Nowa AT to produkt na 3 sezony i do żyda. I kiedy juz kurz opadł wychodzi jaka to legenda.

radiolog 14.09.2017 21:06

Się okaże, czy się wyciera, czy nie, już we wtorek :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.