Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Jakwybić śrubę/oś dźwigni. Pomocy ! (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8279)

Łysy 31.12.2010 14:30

Jakwybić śrubę/oś dźwigni. Pomocy !
 
Witam, przeszukałem ten dział, ale nie znalazłem nic o takim problemie. Chodzi mi o śrubę, która jest osią dźwigni przykręconej z jednej strony do ramy, z drugiej strony łączy się z tzw. kiwaczkiem. Otóż śruba owa zapiekła się wewnątrz tulei, stanowiącej bieżnię wewnętrzną łożyska tego "ustrojstwa". Śruba obraca się wraz z tuleją, nakrętka jest oczywiście odkręcona. Próby wybicia spełzły na niczym - od strony nakrętki jest kolektor wydechowy, co skutecznie utrudnia prawidłowe ustawienie wybijaka.
Czy ma ktoś może jakiś patent na usunięcie tej śruby, oprócz odcięcia łba śruby i przyłomotania od dostępnej strony? Oraz podgrzewania całości, i demontażu kolektora wydechowego ... Całość jest już tak oblana WD40, że nie można tego zostawić - inaczej igiełki szlag trafi szybciutko.
Za wszystkie pomysły będę wdzięczny,bo gryzie mnie to strasznie :(

Kuba 31.12.2010 14:36

Jeśli WD40 nie dało rady, to podgrzej ją :)

jaro 31.12.2010 14:37

Spróbuj to zalać coco colą to nie żart czasem lepiej pomaga od wd czy innych środków.

Łysy 31.12.2010 15:11

Cytat:

Napisał Kuba (Post 151489)
Jeśli WD40 nie dało rady, to podgrzej ją :)

Dzięki, na razie szukam metody, która nie pozbawi mnie uszczelniaczy,grzanie i cięcie zostawiam na później,jako ostateczności :Thumbs_Down:

mckrzysiek 31.12.2010 15:24

dopiero co przećwiczyłem to samo. Najpierw prosiłem, potem groziłem, zalałem wd-40, tłukłem młotem jak idiota, a śruba ani drgnęła. Odciąłem łeb śruby i znowu tłukłem, tym razem z przeciwnej strony, ale nadal dupa. Śruba zwyczajnie sprawiała wrażenie przyspawanej do ramy. W końcu w akcie zupełnej desperacji odsunąłem dźwignię maksymalnie w jedną stronę i tarcza do metalu poszła w ruch (wewnątrz, pomiędzy ramą a osią dźwigni), potem w drugą stronę i znowu tarcza. Resztki śrub usunąć to już potem bajka.

Straty własne - do wymiany tuleja chodząca po łożyskach, przez którą przechodziła śruba, no i śruba oczywiście. Łożyska bez jakiegokolwiek uszczerbku. No, masz rację, uszczelniacze też pewnie wypadałoby wymienić, bo temperatura zapewne też im dobrze nie zrobiła. U mnie w trampku koszt rzędu 100zł całość.

A na marginesie, może jestem zboczony, ale jak już śruba się zdążyła zerdzewieć z tuleją tak, że nie chce wyjść to na Twoim miejscu i tak bym tę tuleję i śrubę wymienił, żeby za rok nie mieć powtórki z rozrywki.

Kazmir 31.12.2010 17:07

Śruby te panowie nasmarować specjałem odpowiednim!!! Po 5-ciu latach paluszkami wyciągasz.

Kuba 31.12.2010 18:34

Cytat:

Napisał Łysy (Post 151498)
Dzięki, na razie szukam metody, która nie pozbawi mnie uszczelniaczy,grzanie i cięcie zostawiam na później,jako ostateczności :Thumbs_Down:

Jeśli już coś naprawiasz/wymieniasz/ect. to zrób to elegancko ;) Nowe łożyska i uszczelniacze, zabezpiecz tak jak pisze Kazmir i starczy na kilka sezonów, albo dłużej.

majo 01.01.2011 10:06

Też mnie ciekawi jak ją usunąć nie robiąc totalnej demolki?? Chłopaki jak piszecie o jakimś specyfiku to proszę nazwę podać, będzie łatwiej dla potomnych:)
Chyba jest jakiś mniej destrukcyjny sposób na wyjęcie tej śruby??
McKrzysiek po demontażu masz jakiś pomysł?

Łysy 02.01.2011 13:21

Cytat:

Napisał majo (Post 151548)
Też mnie ciekawi jak ją usunąć nie robiąc totalnej demolki?? Chłopaki jak piszecie o jakimś specyfiku to proszę nazwę podać, będzie łatwiej dla potomnych:)
Chyba jest jakiś mniej destrukcyjny sposób na wyjęcie tej śruby??
McKrzysiek po demontażu masz jakiś pomysł?

No właśnie, czym posmarować ? Wszystkie łożyska posmarowałem ciemnym molibdenowym do łożysk, masz inną propozycję ?

majo 02.01.2011 13:55

Łysy wybiłeś to ustrojstwo??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.