Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Czy Chorwacja jest droga? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1183)

Grzesiek33 23.07.2008 00:39

Czy Chorwacja jest droga?
 
2 sierpnia wybieram sie do .....No właśnie dokąd??? Chcę do Chorwacji ale jakos tak wszyscy straszą że kg miesa kosztuje 100 zł,kurczak 25 zł i w ogóle że jak tam pojade to jestem bankrutem!!! Może był ktos tam nie dawno i wie cos na ten temat???

rambo 23.07.2008 00:48

1,5 koka koli 10zl a piwo 0,5l 20zł

wieczny 23.07.2008 00:50

Jezusicku... Może Bałgarija, tudzież Rumunia...? Od razu Chorwancja... ;).

ferdek 23.07.2008 16:55

to piwo to chyba w restauracji jakiejś, ja za piwo płaciłem dwa lata temu tyle co w Polsce, Karlovaćko czy jakoś tak, w plastykowych butelkach litrowych. Dobre jest :)
Mnie wakacje w Chorwacji kosztowały tyle samo co nad Bałtykiem, a po wczasach nad naszym pięknym morzem w tym roku powiedziałem, że moja noga już tam nie postanie. Cena jak w kurorcie nad Adriatykiem, a w zamian... ech, szkoda gadać, wczesny Gierek.
Pozdrawiam

hubert 23.07.2008 17:25

Generalnie z tego co zauważyłem drogie jest mięso i wędliny. Wędliny szczególnie te tańsze są raczej podłe bleee ...

Z tego co pamiętam to np świeże makrele od rybaka w porcie kupowałem za 25 kun/kg.

W knajpach w miarę tanie są chyba pizze (nie pamiętam już ile) a obiad w restauracji (nie mylić z polską smażalnią) da się zjeść za 35 kun (rybka + frytki + surówki).

Coca cola wychodziła drożej niż w Polsce ale na pewno nie 10 PLN. Cena piwa w sklepie jakoś specjalnie mi nie zapadła w pamięci więc jakoś strasznie drogie nie jest. Dosyć tanie są wina stołowe a wóda chyba porównywalna z cenami w Polsce.

Jeśli palisz to lepiej kup sobie papierosy bo z tego co zauważyłem tam głównie dostępna jest tylko jakaś lokalna marka + marlboro. Kuźwa całą Makarską przemierzyłem żeby kupić jakieś cienkie pedalskie papierosy i nie znalazłem he he

Aha jeszcze ceny kwater.

Za 100 EUR dziennie wynajmowaliśmy 3 pokojowy 90 m2 apartament z dwoma sypialniami, dwoma łazienkami, salonem, balkonem 20 m2. Wyposażony w klimę (już bez dopłat - niektórzy każą sobie dopłacać za używanie klimy), lodówkę, pralkę, zmywarkę, żelazko itd Mieszkanko było 50 m od plaży. He he trochę burżujskie warunki ale co tam czasami trzeba w luksusach pomieszkać :) Czy ta kwota jest duża ? Wydaje mi się że nad polskim morzem trzeba by zapłacić za takie warunki sporo więcej.

Grzesiek33 28.07.2008 23:38

Bułgaria i Rumunia to plan powrotu-ale najpierw tydzień opalania"cyckow"i poznawania nowych"smaków"!;-)

Vooytas 30.07.2008 11:55

Ja też jestem zdania że ceny są podobne do okolic naszego morza.
Piwo Karlovaćko cena jak u nas (uzależniona gdzie podawane...) Do papusiania bardzo czesto pizza - dobra i w dobrych cenach. Paliwo przypuszczam ze w tej chwili bedzie zbliżone. Noclegi wg mnie były dość drogie, ale może moje oddczucie. Starałem się spać na tanich kempach albo na dziko np na lądowisku dla helikopterów medycznych:)
POLECAM KRĘTĄ DROGĘ PRZEZ ZADAR I PARK KRKA!!!!

chomik 30.07.2008 12:01

Cytat:

Napisał hubert (Post 16550)

Za 100 EUR dziennie wynajmowaliśmy 3 pokojowy 90 m2 apartament z dwoma sypialniami, dwoma łazienkami, salonem, balkonem 20 m2. .

Po sezonie we wrześniu taki apartament wynajmowałem za 20 ojro :) w Dubrovniku....

hubert 30.07.2008 13:51

20 ojro za cały ?? :dizzy:

chomik 30.07.2008 14:11

Cytat:

Napisał hubert (Post 17515)
20 ojro za cały ?? :dizzy:

Tia 2 łazienki, z balkonu widok na okolice.. 5 minut do centrum.... generalnie po 15 września ludzie proszą się o to abyś u nich zamieszkał czatują na rogatkach miast... :) no i cenę można na maksa negocjować....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.