Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Akumulator do RD07 (porada zakupowa potrzebna) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40012)

Macao 15.04.2021 00:09

Akumulator do RD07 (porada zakupowa potrzebna)
 
Padł akumulator i trzeba kupić nowy ... i tu problem:
- co sprzedawca to poleca co innego: Yuasa mówi jeden, drugi - Yuasa się "zepsuła", to już nie ta jakość. Tuborg, Exide, Varta itd
- żelowy, nie tradycyjny lepszy
- zamykany, tu na forum czytam, że lepiej kupić z korkami, bo można uzupełnić elektrolit

:mad::dizzy:

co kupić?

Dzieju 15.04.2021 06:55

Yuasy wytrzymywały mi po 7-8 lat z tym że ostatnią kupiłem na tyle dawno że patrząc na to co się dzieje były produkowane w innej galaktyce czasowej.
Z Yuasami się nie pieściłem , ze dwa razy w roku kontrola poziomu a w zimie z raz lub dwa podładowanie. Gdybym je bardziej dopieszczał to 10 lat powinny wytrzymywać, gdyż wymieniając nie były padnięte do zera i w koło komina można było je jeszcze po eksploatować.
Niektórym padały szybko , ale to tak jak z napędami jedni kończą po 20 tys inni po 60 tyskm.
Czy pozostałe są lepsze ? To zależy..... patrz powyżej.
Ostatnie dwa lata mam żelówkę położoną na boku by przewody sięgały.
Jest mniejszy , ma 7,6 Ah zamiast 12 lub 14.
Założyłem na próbę taki 2 letni z odzysku ( w Hondzie CBF z niebieskimi lampkami i sygnałami już ponoć nie wyrabiał). Na próbę ponieważ się naczytałem że muszą mieć kosmiczne ładowarki i specjalne prądy ładowania.
Ale akumulator widać o tym nie wie i nadal działa.
Mógłby mieć odrobinę więcej Ah i A ale w końcu to na próbę ...... i zanosi się że trzeci rok pojeździ.
Jak ktoś nie potrzebuje godzinę kręcić rozrusznikiem to ta mniejsza pojemność nie przeszkadza.
Gdybym miał iść do sklepu i kupować kwasowy to wybieram z korkami.
Odpowiadając na pytanie czy Yuasa, tylko takie używałem w Afryce od 2003 roku i mimo że podobno , chyba , prawdopodobnie , się ponoć zepsuła to pytam...... a co się nie zepsuło w jakości wszystkiego...... inne marki mogły tak samo.

A i tak wszystko robią w Chinach tylko naklejki inne :)

lukasz_vip 15.04.2021 08:15

Ja kupiłem najtańszy jaki był do KTM'a. Od dwóch lat, nie ładowany, nie kontrolowany. Działa jak należy i po 2 miesiącach postoju odpalił KTM bez zająknięcia.

Akumulator to nie technologia rakietowa. Wystarczy, że kupisz markowy i nowy i będzie służył długo.

browar 15.04.2021 08:57

Jedno,czego bym nie kupował to gotowy,zalany aku.Ekolodzy sobie tak wymyślili,że nabywca sam nie może napełniać baterii kwasem(warsztat lub firma już może).
Leży to w magazynie nie wiadomo od kiedy,nikt tego na pewno nie ładuje przed sprzedażą.
Jako warsztat mieliśmy już parę zwrotów takiego produktu.

Emek 15.04.2021 09:07

Teraz już nie ma zalanych jak kupujesz online. Chyba jedynie stacjonarnie ci zaleją. Kupowałem nie dalej jak miesiąc temu. Przyszedł bez elektrolitu i robiłem raban bo nawet w instrukcji było info żeby zalać załączonym elektrolitem. Od marca czy lutego coś się zesrało w przepisach. Musiałem kupić do małego akusa 5 litrów elektrolitu. Wot qva ekologia.

browar 15.04.2021 09:18

Przy zakupach w hurtowni i dostawie do warsztatu mają takie cuda,nawet Yuasa ma to w ofercie.
Z aku bez elektrolitu w opakowaniu też się już spotkałem,trzeba było biegiem pędzić do sklepu po elektrolit.Co za czasy....

qbaRD07 15.04.2021 12:41

Kupowałem aku tydzień temu. Wcześniej żelówka 2 x droższa wytrzymała 2,5 roku.
Teraz kupiłem za 190 zyla UNIBAT. Sprzedawca zalał mi na miejscu dołączonym do aku elektrolitem. Zasugerował podładować jeszcze, to podładowałem 360 km w drodze. W garażu po powrocie podpiąłem do ładowarki automatycznej i wykazało full. Ale wiadomo że te automaty to gów.o jest. Zobaczymy ile wytrzyma.
Sam sprzedawca potwierdził, że jakość akumulatorów obecnie mocno spadła niezależnie od producenta.

Rafał_RD 15.04.2021 16:01

Miałem Yuasę, teraz kupiłem w Intercars Exide, gotowy zalany- odebrałem w jednym z oddziałów. Porównując do akumulatorów samochodowych myślę że teraz marka nie ma znaczenia, wszystko wytrzyma max3 lata, szkoda przepłacać.

Emsi 15.04.2021 17:21

Tutaj masz w sumie świeży temat o akumulatorach.
http://africatwin.com.pl/showthread....ght=akumulator


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.