Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Imprezy forum AT i zloty ogólne (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=13)
-   -   W POSZUKIWANIU ZRODEL DNIESTRU 19-22 kwiecien 2013 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17432)

Mirmil 29.03.2013 17:23

W POSZUKIWANIU ZRODEL DNIESTRU 19-22 kwiecien 2013
 
Po dwoch udanych zimowych impezach
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16486
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=16308
w ktorych uczestniczyli tylko forumowicze AFRICATWIN.COM.PL czas na kolejna
Tym razem bedzie to

W POSZUKIWANIU ZRODEL DNIESTRU


Sama nazwa imprezy wskazuje gdzie jedziemy i co bedziemy robic


Pogoda narazie nie rozpieszcza, ja ze wzgledow oczywistych jestem zmuszony jechac samochodem, zapraszam wiec innych posiadaczy/uzytkownikow aut 4x4 na wspolny wyjazd na Ukraine.

Ale mysle,ze temperatura sie wyklaruje, bedzie ok +20, wiec zapraszam wszelkiem masci DRZy, KTM i inne lekkie motocykle. Blota powinno nie brakowac, wiec bedzie miejsce,zeby bezpiecznie sobie pobrykac.
Zapewniam transport sprzetu biwakowego i innych rzeczy na miejsce noclegu. Borys zapewnie pojedzie na swojej DRZ, wiec bedzie robil jako przewodnik :)


Plan wyjazdu

1.Piatek
Wieczor - spotkanie w Mielcu/Rzeszowie.
Dojazd do granicy. Nocleg w pensjonacie po stronie Polskiej

2.Sobota
Rano - spotkanie z reszta ekip na granicy(ok 8 rano.)
Przekraczanie granicy
Caly dzien jazda po terenie + offroad.
Trasa prowadzi dolina Dniestru + kilka razy bedziemy go przekraczac.
Chcemy znalesc jego zrodla.
Od warunkow terenowych(bloto,snieg, deszcz itp) okaze gdzie bedziemy mogli dojechac.
Wieczorem biwak w terenie + impreza przy ognisku, kielbasa, piwo itp.
Jakby walilo zabami mozemy sie ewakuowac gdzies do cywlilizacji.



3. Niedziela.
Proba wjazdu na Polonine Pikuja (wszytsko zalezy od pokrywy sniegu, glebokosci blota itp)
W godzinach popoludniowych powrot asfaltem lub szutrem na granice(ok 100km)

Dla chetnych mozliwosc przedluzenia wyjazdu az do poniedzialku wieczor

Dlugosc tras po Ukrainie ok 250 km
Dla zostajacych do poniedzialku ok 400 km




Termin-19-22 kwiecien 2013

Wymagania co do aut
- samochod terenowy z napedem na 4 kola i reduktorem
- ogumienie- AT lub MT, minimum 7 mm bieznika
- miejsca do zaczepienia liny z przodu-tylu samochodu
- wyposazenie - lopata, lina, CB radio,
- byc moze beda przydatne tez lancuchy
- sprzet biwakowy

Motocykli
-opony kostki przod + tyl
-sprawny naped

Mirmil
tel 794924162
mirmil1@interia.pl

Dla osob chetnych do wyjazdu,a nieposiadajcych swojego 4x4 proponuje miejsce u siebie w terenowce - mozna sporobowac sil za kierownica nissana. Szczegoly najlepiej na maila.

A tak bylo na ostatniej imprezie

Dunia 29.03.2013 18:43

Już Wam zazdroszczę..my wtedy jeszcze w Maroku


ps:Mirek-dziś przyszła przesyłka-i nie wiem co powiedzieć!
Dziękuję , dziękuję , dziękuję-są prześliczne i idealnie pasują! zabieram je ze sobą do Maroka:):):)

pałeł 29.03.2013 22:52

jaki koszt ?

Mirmil 30.03.2013 00:24

Cytat:

Napisał Dunia (Post 303851)
..my wtedy jeszcze w Maroku

No wlasnie. I kto nas bedzie z opresji wyciagal???
Przydalo by sie jakies auto z wyciagarka

@Pawel
Koszt wyjazdu- Ile pali samochod w trasie,czy w terenie- to juz wlascicle powinien sobie wyliczyc.
Koszt ropy na ukriaine to ok,4 zl/litr
Zarcie w knajpach podbnie jak w Polsce-ale jak zycie pokazuje, to ostatnio nie bylo gdzie zjesc, ani kiedy, bo wszyscy chcieli jezdzic i jezdzic.

Ja bede rezerwowal wspolny piatkowy nocleg ,jeszcze w Polsce
Zorganizuje sobotnia biesiade przy ognisku-razem z :beer2:
Jakies prawy organizacyjne
Wiec mysle,ze wpisowe po 85 zl na nocleg, zarcie i organizacje tego wiosennego zamieszania zwanego Poszukiwanie Zrodel Dniestru.

Naklejek nie bedzie, bo ostatnio byly,ale sie niepodobaly
Pamiatki wyjazdowe za to zostaly szybko skonsumowane :dizzy:
Pamiatki dla abstynentow za to mam nadzieje,ze beda odpowiednio wykorzystane .

Neno 30.03.2013 08:23

Jadę :D
Pytanie czy dojadę ;)
Tradycyjnie ruszam w nocy z planowanym dojazdem na 8.00, na przejście graniczne.
We wtorek zamawiam Zieloną Kartę by nie było tak jak ostatnio ;)

Maciej 30.03.2013 08:33

Hilux też jedzie :-)

pałeł 30.03.2013 08:47

dzięki mirmil odszukam numery na ramie bo nie wiem czy jeszcze widoczne ::) a bez nich to mnie chyba nie wpuszcza

spider2you 30.03.2013 10:31

Tylko, żeby Was śnieg w górach nie zatrzymał, bo na ten czas w UA jest jeszcze gorzej niż u nas.

smigacz 30.03.2013 14:09

Mirmil myślę ,że będziecie mieli niezły hard kor. Jeśli nie śniegi to roztopy dadzą wam w kość. Gawrony w arboretum dopiero szykują gniazda , a to oznacza , że jaszcze ciepłot bardzo nie będzie. Do wiosek u podnóży Magury Łomniańskiej pewnie dojedziecie do Dniestrzyka albo Hrozowa a wyżej będzie trudno. W Bieszczadach prawie 1 m śniegu:D. Motorom w ogóle nie wróże jazdy terenowej.:at:

Mirmil 31.03.2013 04:49

Cytat:

Napisał smigacz (Post 304043)
Mirmil myślę ,że będziecie mieli niezły hard kor. Jeśli nie śniegi to roztopy dadzą wam w kość. Gawrony w arboretum dopiero szykują gniazda , a to oznacza , że jaszcze ciepłot bardzo nie będzie. Do wiosek u podnóży Magury Łomniańskiej pewnie dojedziecie do Dniestrzyka albo Hrozowa a wyżej będzie trudno. W Bieszczadach prawie 1 m śniegu:D. Motorom w ogóle nie wróże jazdy terenowe

Nie jedziemy, by sie wygrzewac na sloneczku,ani by pic wodke w knajpie- jedziemy, by pojezdzic w blocie po progi, zgubic sie gdzies na wioskach, poczuc wiosne i zobaczyc jak sniegi z gor schodza.
Ostanio pomiedzy Hrozowa a Dniestrzykiem bylo sniegu po pachy( wawoz zasypany) i musielismy sie wycofac i pojechac przez Babine. Zobaczymy w kwietniu, czy wawoz bedzie przejezdny :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.