Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Afra dziwnie faluje przy stałej prędkości (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=13505)

blackcock84 13.05.2012 12:03

Afra dziwnie faluje przy stałej prędkości
 
Witam!

Panowie mam mały problem z moją "Lalą". Mianowicie gdy jadę ok 90km/h i więcej sprzęt zaczyna mi falować nie regularnie, tak jakby lekko przerywa. Dzieje się to tylko przy prędkości powyżej 80km/h i w momencie utrzymywania stałej prędkość, przy przyspieszaniu idzie jak po sznurku. Czasem ma lekką dziurę w gazie. Razem z kolegą zaczęliśmy badać temat. Rozebraliśmy sprzęt i wyrzuciliśmy stare przewody od alarmu i olejarki. Nadal coś nie pasuje sprawdziliśmy odpowietrzenie baku niby wszystko ok, nawet korek wlewu rozebrany i przeczyszczony. Filtr powietrza nowy, paliwa też, regulacja i czyszczenie gaźników zrobiona była w styczniu. Powoli brakuje mi już pomysłów. Mam nie oryginalną pompę podciśnieniową ale nie powiem jakiej marki bo nie wiem. Poprzedni właściciel ją montował. Sprzęt jest z 1994r ma przejechane ok 120tyś km. Mam tylko nadzieję, że to nie moduł. Miał już ktoś taki problem? Pomóżcie proszę!

Misza 13.05.2012 12:09

Masz sprawny termostat? Mi i jednemu znajomemu tak falowała, jak był niesprawny termostat i w zimne dni była niedogrzana.

blackcock84 13.05.2012 12:18

Tego nie sprawdzałem, ale rzeczywiście w zimniejsze dni tak jakby objawy się nasilały. Dzięki sprawdzę to.

Evvil 13.05.2012 23:42

Może to nietypowe i baaaardzo mylne spostrzeżenie ale.... sprawdź akumulator...

Lepi 14.05.2012 09:32

Sprawa nie jest prosta. Dotyczy wielu gaźnikowców.
Dodam, że mój nowy trampek też tak miał i na gwarancji szwędał się po kilku warsztatach w Niemczech i tak do końca to nikt go nie wyleczył. Gaźniki niestety lubią mieć szybki przelot powietrza przez gardziele. Przy pewnych obrotach powstaje w układzie dolotowym fala stojąca lub inne dziadostwo o falowym charakterze.
Nie znam gotowego rozwiązania. Oczywiście najpierw czyszczenie i synchro gaźników. Potem można pobawić się w modyfikację airboxa itp.
Trudny temat, tym bardziej życzę powodzenia.

blackcock84 14.05.2012 09:54

Akumulator wydaje się być sprawny. Jest pełen elektrolitu, klemy przesmarowane, zimą był w ciepłymi suchym miejscu podłączony pod prostownik. Kwestia jest taka, że problem pojawił się po zimie czyli po sprawdzeniu luzów zaworowych, czyszczeniu i synchro gaźników i montażu gniazdka zapalniczki. Fakt, raz ją wyprowadziłem na pole :) i wtedy się gaźnik zawiesił. Ale czy to mogłoby mieć aż taki wpływ?. Sprzęt pali na dotyk zimny czy ciepły. Tylko w czasie jazdy jest kłopot.
W piątek usiądziemy z kumplem w garażu i sprawdzimy wszystkie sugestie.
Dziękuję za dotychczasową pomoc :)

hero 14.05.2012 10:05

Sprawdz czy przewody podcisnieniwe (t ktore ida do glowicy silnika) Czy nie sa skruszale i nie biora "lewego powietrza". Porzycz tez od kogos pompe normalna elektryczna ktora pewnie dziala i zrob z tym test. Eliminiuj po kolei mozliwosci. Powodzenia i napisz jak zwalczysz gnoja.

podos 14.05.2012 10:14

i tradycyjnie linki ssania sprawdz przy gaznikach czt wracają.

miro&afryka 14.05.2012 11:53

Witam,

mojej Afryce dolegało coś podobnego. Przyczyna okazała się bardzo
prozaiczna...poluzowana klema plusowego przewodu akumulatora.

pozdrawiam
Mirek

Lepi 14.05.2012 12:11

Panowie, jeśli przerywa instalacja, to uwierzcie, że przerywa przy przyspieszaniu także. A tu tego nie ma.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.