Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Brak o-ringu. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8313)

Mecia 05.01.2011 14:01

Brak o-ringu.
 
Walcze od 2 lat z tym , żeby moja At nie kichała na wolnych w gażnik , bo się jej zdarza. Wybebeszyłęm gazniki i zauważyłem , że nie ma oringu w miejscu gdzie wkręca się śrubę regulującą skład mieszanki, akurat na tym gażniku co kicha. Czy mogło być to bezpośrednią przyczyną , ze moto na wolnych chodziło jak kupa i kichało raz po raz, mi się wydaje, że tak. Gdzie dostane taki o-ring?

podos 05.01.2011 14:17

Zamień srubki stronami to się dowiesz. Sądzę ze tak.

Mecia 05.01.2011 14:47

Chyba fałszywy alarm. Jak się okazało o-ring był ale pod podkładką schowany i go poprostu nie widziałem, w drugim gazniku o ring był na wierzchu, a podkładka pod nim czyli żle. Zamienie je tak jak mówisz Podos.

Kudłaty Rysiek 06.03.2011 13:23

Mecia czy udało Ci się rozwiązać problem kichania a wolnych?

Mecia 06.03.2011 20:42

Tak , udało się. Wymieniłem gażnik. Uważam, że przyczyną kichania był luz na przepustnicy bo jakiś był. Ten gażnik który mam teraz nie wykazuje luzu i działa dobrze. Który gar Ci kicha? Zapewne tylni.

Kudłaty Rysiek 06.03.2011 21:02

U mnie nie ma kichania w gaznik a jakby zatrzymanie się silnika na ułamek sekundy po rozgrzaniu na wolnych obrotach:mad: Będe niedlugo wyciągał gazniki by wszystko posprawdzać. Kiedyś już opisywałem ten problem w innym poscie ale teraz dopiero mam czas by się tym zająć. Dzięki za odpowiedz, mam nadzieję że obejdzie się bez wymiany gazników.

Mecia 06.03.2011 21:35

No dokładnie o to mi chodzi. Miałem te same objawy. Zatrzymanie pieca, a nieraz nawet zgaszenie i tylko na wolnych obrotach.. Jakbyś zdemontował airbox to zauważyłbyś, że podczas pracy silnika nastąpuje lekkie kichnięcie, u mnie nawet ogień. Czy u Ciebie również trzeba długo na ssaniu trzymać, żeby na wolnych nie gasł i miał na zimnym silniku wolne obroty? Po wymianie gażnika po 20 sek. mogę juz wyłączyć ssanie i cieszyć się równą pracą.

wieczny 06.03.2011 22:07

Miałem dokładnie to samo. Na gaźnikach z 2003 roku silnik na zimno może pykać 900rpm i nie zgaśnie. Na starych potrafił gasnąć ciepły przy 1300rpm... Znam to uczucie gdy w końcu motocykl chodzi tak jak powinien. Chciałbym, żeby chodził jak LC8 ale to chyba nie w tym roku.

BLOB 07.03.2011 12:23

Więc problem nie rozwiązany ??
Interesuje mnie to bo czasami mam takie same objawy, dochodzi do tego jeszcze brak możliwości ustawienia wolnych obrotów to znaczy tego 1100-1200. Jak zimny to 1000 z bidą potem jak się rozpali to skacze i tak kręcę tymi obrotami jak popierdzielony. Przerywanie pojawia się żadko ale jest (tylko na zimnym) i gdyby była możliwość zlikwidowania tego to moja psycha by odpoczeła.
Starość nie radość czy co ??

Vooytas 07.03.2011 12:42

A mnie chodzi po głowie próba naprawy przepustnic. Kurcze kiedyś się takie naprawy robiło, pamiętam że w takich sprzętach jak 126p i inne luz na osi przepustnicy to była normalka, oddawało się gaźnik do naprawy tzn, do wmontowania tulejek. Kazmir Ty pewnie coś mądrego w tej kwestii możesz napisać???

P.S. jak ma ktos stare niepotrzebne gaźniki z luźna osią przepustnicy to chętnie popytam po mechanikach precyzyjnych czy da się coś z tym zrobić.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.