Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Kierunek Gruzja przez Bałkany - start koniec kwietnia (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36697)

StrzeLuk 15.02.2020 17:41

Kierunek Gruzja przez Bałkany - start koniec kwietnia
 
Siema,

W tym roku z okazji nadmiaru wolnego czasu robię tripa. Chcę wyruszyć jak najwcześniej, żeby ominąć sezon i upały. Wydaje mi się że sensownie będzie koniec kwietnia.

Trasa przez Bałkany w kierunku Grecji. Potem Turcja i finalnie Gruzja. Powrót jeszcze nie ustalony ale skłaniam się ku Albanii i Rumunii.

Nie nastawiam się że ktoś dołączy bo to gruba wyprawa. Może jednak ktoś będzie chciał potowarzyszyć odcinkami.

Jadę sam i nie spiesząc się. Spanie ile się da po namiotem. Jazda po czarnym i szutrach. Ciężkiego terenu nie przewiduje bo jadę na ciężko no i nie umiem 😩

Jakieś porady, sugestie?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Emek 15.02.2020 18:15

Pętlę zrób przez Rosję dla urozmaicenia zamiast tą samą drogą lecieć w obie strony. Warto też Armenię zaczepić.

magrafb 15.02.2020 18:23

Jak dla mnie za wcześnie, my w maju w Gruzji mieliśmy śniegu po pachy

StrzeLuk 15.02.2020 18:35

Rosję raczej odpuszczę bo nie chce mi się bawić w wizę. Armenia jak najbardziej. Szkoda tylko że nie można wjechać z Turcji 🤔


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Emek 15.02.2020 18:44

Z wizą nie ma zabawy. Wysyłasz paszport i odbierasz kurierem, reszta online.

StrzeLuk 15.02.2020 20:21

Cytat:

Napisał magrafb (Post 668731)
Jak dla mnie za wcześnie, my w maju w Gruzji mieliśmy śniegu po pachy



Liczę że do Gruzji dojadę pod koniec maja. Zimy już nie to co kiedyś wiec powinno być dobrze. Jak będzie śnieg to najpierw objadę winnice w centrum Gruzji.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Emek 15.02.2020 21:27

W połowie czerwca ze 3 lata temu nie dało się dojechać do Omalo. Ciekawa wyprawa się zapowiada. Sam lecisz?

StrzeLuk 15.02.2020 22:17

Liczę na to że będzie ciekawa. Tak, sam. Teraz w Gruzji nie ma za dużo śniegu. Znajomi byli na nartach w Gudauri i narzekali że lipa straszna w tym roku. Nie będę się spieszył przez Bałkany. Tam jest dużo ciekawych miejsc. Turcja też fajna. Nie spieszy mi się.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Mirmil 15.02.2020 23:13

Cytat:

Napisał StrzeLuk (Post 668753)
Liczę na to że będzie ciekawa. Tak, sam. Teraz w Gruzji nie ma za dużo śniegu. Znajomi byli na nartach w Gudauri i narzekali że lipa straszna w tym roku. Nie będę się spieszył przez Bałkany. Tam jest dużo ciekawych miejsc. Turcja też fajna. Nie spieszy mi się.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

W ostatnim tygodniu byly super opady i lekki paraliz. W gorach przez tydzirn metr swiezego sniegu. W kutaisi 50 cm, nawet w Batumi bylo sniegu po kolana.
Przelecz Abano zazwyczaj otwarta od polowy czerwca. Petla swanecka tydzien,dwa wczesniej.

wojtekk 16.02.2020 01:44

Obserwuj dane z Armenii. Kilka miesięcy temu było tam nieciekawie politycznie. Może już się wyprostowało. Ja odpuściłem wtedy i przestałem obserwować więc mogę mieć niekatualne dane. A jak już Armenia to warto zahaczyć o Azerbejdżan :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.