Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Akumulator i ładowanie telefonu na postoju. A może panel słoneczny? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=24607)

Kaju 17.08.2015 19:14

Akumulator i ładowanie telefonu na postoju. A może panel słoneczny?
 
Witam

Podłączyłem sobie zapalniczke bezpośrednio pod akumulator by móc ładować telefon jak jestem na wakacjach na polach namiotowych bez prądu.
Mam takie pytanie ile mógłbym razy bezpiecznie naladować telefon by akumulator sie do końca nie rozładował i żebym mógł odpalić motocykl? Bateria w telefonie ma 3000mAh a ładowarka pobiera 2.1A . No i powiedzmy na ile muszę odpalić potem motocykl aby akumulator naładował się do końca.

Myślę jeszcze nad dodaniem takiego panelu:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5600775910

Myślę że odciążyło by to akumulator. A może macie jakieś inne sposoby na prąd w dziczy ;). Patrzyłem takie piecyki co wytwarzają prąd z ognia ale 150 dolców to sporo ;)

ArtiZet 17.08.2015 22:28

Zakładając, że aku ma 12Ah a Twoja bateria rozładowana do 0 ma 3Ah pojemnosci to teoretycznie masz możliwośc ją naładować 4x zanim "wyśśesz" cały prad z aku.
To teoria...w praktyce bym nie ładował wiecej niż 2x takiej baterii jak chcesz odpalić.
Taka ładowarka dająca, 2,1A to ok. 1,5h ładowania baterii rozładowanej do 0;
ja bym w tym czasie odpalił moto choćby na 15minut to i aku się podładuje w tym czasie i bateria w tel. ;)

marekw 17.08.2015 23:04

Podlacz gniazdo zapalniczki prosto pod aku ale zwykle gniazdo zapalniczki i dokup do tego gniazda wsad ladowarke usb tylko nie kjpuj zadnego frajera za 10 zl bo nie naladujesz nawet raz telefonu.wsadzaj ten wklad usb tylko gdy bedziesz ladowal telefon zeby nie obciazac aku i spokojnie mozesz ladowac telefon nawet piec razy a aku nawet tego nie odczuje.przerabialem to w tym roku.

xtr 18.08.2015 00:00

Panel sloneczny to ściema musiał by być spory zeby naładowac tel kup power bank a z aku dwa razy naładujesz tel spokojnie potem odpal moto na 15 min i znów możesz ladować tel

marekw 18.08.2015 00:50

Baterie telefonu maja pojemnosci w MAh.mili ampero godzin czyli mozesz naladowac tel z aku nawet 100 razy

ArturS 18.08.2015 00:58

Na każdym postoju na biwaku na noc zostawiam telefon, ładowarkę baterii do nawi/latarki i wszelkich baterii typu kamera, czy aparat. Niema mowy żeby takie gówienka wydoiły aku. Przynajmniej nie tradycyjny. W przypadku małego li-ion można już się obawiać (np. w XT600E taki aku ma 36Wh), ale sprawny ołowiak pociągnie i mały odkurzacz ;)
Co do adapterów USB, czy nawet gniazd z wbudowanym gniazdem USB, to to cholerstwo ciągnie prąd cały czas. Raz na ok miesiąc zostawiłem na stałe wetknięty taki mały adapterek i aku wydoił się do 2V. Na szczęście powstał z martwych i działa dalej ;)

ArtiZet 18.08.2015 07:10

Cytat:

Napisał marekw (Post 444794)
Baterie telefonu maja pojemnosci w MAh.mili ampero godzin czyli mozesz naladowac tel z aku nawet 100 razy

Kolego 3000 mAh=3Ah; proponowałbym wrócic do podstaw fizyki i zastanowić się dobrze aby czegoś głupiego nie napisać jak się nie wie...

marekw 18.08.2015 10:06

Hmmmm.dobre to.nie uzywac telefonow na wyjazdach a wszystkim wyjdzie to na zdrowie

Evvil 19.08.2015 20:35

Akumulator akumulatorowi nie równy. Przykład - pod 8ah akumulator motocyklowy podłączam pompę do wody która z prostego wzoru (robi bodaj 135W ale nie pamiętam teraz ) powinna ciągnąć jakieś 25 minut. Praktyka to jakieś 10 - 15 minut i pompa przestaje pracować. Nie wiem w jakim stanie masz aku ale dałbym sobie spokój z takim rozwiazaniem i kupił powerbank który pozwoli ci na ładowanie komórki 2-3 razy żeby mieć spokój a powerbank doładowywałbym w trakcie jazdy z zapalniczki.

Chociaż z drugiej strony afrykę można spokojnie na pych odpalić ;)

next22 19.08.2015 21:39

ja tam się nie znam mam gniazdo bezpośrednio podłączone do aku aby ładować duperele na biwaku nie wiem jaki szrot musiał by być aku aby padł przez jedną noc.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.