Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Kirgistan - trasa SongKul - Kazarman - Osh. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35488)

JL79 26.07.2019 09:32

Kirgistan - trasa SongKul - Kazarman - Osh.
 
Witajcie ( bo dawno tu nie zagładałem :)

Mam pytanie odnośnie traski z tematu, jak wygląda kwestia wody i jedzenia
po drodze? Rozważam czy nie jechać tamtędy rowerem czyli wg internetów trasa zajmie 7 dni. Po drodze patrząc np. na maps.me to widzę, że w zasadzie nic nie mam między Songkulem a Kazarman, i podobnie między Kazarman a Dżalalabadem. Aha i 2 pytanie czy tam jest na tyle ruch, że można złapać stopa w razie czego?:D Czyli musiałaby być jakaś ciężarówka żeby zabrać nas i 2 rowery :)
Jeśli ktoś wie to proszę o info :Thumbs_Up:

Emek 26.07.2019 09:47

Nie jest to totalne odludzie. Największy problem dla rowerzysty może stanowić przełęcz Kaldamo. Jest wysoko i pogoda zmienna. Na dole ciepło, u góry śnieg, wiatr i około zera stopni. Dość długo nie ma nic ale są pasterze, jurty etc. więc herbatą ktoś napoi i pozwoli się ogrzać. Uważaj na psiarnię. Masa tego i agresywna. Ruch tam jakiś jest, na przełęczy sporo tirów stało. Z Song-Kul do Kezarman to wiosek jest trochę więc problemów z zaopatrzeniem nie widzę. Nie patrz na maps-me tylko rzuć okiem na Yandex Maps, wszystko widać jak na dłoni. Właśnie się tam wybieram za 3 tygodnie to rzucę okiem jak to obecnie wygląda.

trolik1 26.07.2019 12:41

Są wioski i pojedyncze gospodarstwa. W zeszłym roku nocleg w jednym z gospodarstw na tej drodze okazał się wyjątkowo fajny :-). Ruch też jest spory, szczególnie z Kazarman do J'bad.
pozdrawiam trolik

JL79 26.07.2019 12:54

Dzięki bardzo za szybkie odpowiedzi bo właśnie takich potrzebowałem :)
Lecę jutro!:dizzy: Pomysł na tą trasę wyskoczył w ostatniej chwili, ale myślę że zostawię ją sobie ewentualnie na koniec wyjazdu w zależności od czasu i chęci.
Dzięki i :at:

Emek 01.09.2019 19:03

Informacyjnie dla tych co lecą jeszcze do Kirgizji. Przełęcze Kaldamo i Kegety są nieprzejezdne. Mieliśmy jechać ale Kirgiz podzwonił po znajomych, ustalał jak sytuacja i dostał takie info więc odpuściliśmy (jak ktoś jechał ostatnio to niech zweryfikuje te wieści).
Do jeziora Kel-su (potrzebny permit) nie da się dojechać motocyklem. Woda po pas. Do tego praktycznie co 2 dni sypie śniegiem. My odpuściliśmy bo było 20 cm śniegu. Podjechaliśmy 2 dni później jak stopniał a w nocy znów sypało.
Policji w ciul. W każdej większej wsi stoją z radarami. Bardzo chętnie polują na turystów. Ja się tym razem nie dałem ale chłopaki popłacili w ciul mandatów.
Policja stoi z radarami nawet po Biszkeku i nie mówię o przedmieściach. Przypominam że jeśli chodzi o alko to w Kirgistanie jest 0,00 . Amen. Jako że policja wie że turyści lubią popić to stało się to łatwym źródłem zarobkowania.
Nie ma srania po krzakach i łapówka w razie draki to min 30000 SOM czyli niemało.

Tomasa 01.09.2019 20:03

Kaldamo przejezdne było jakieś 2 tyg temu.

Łapówka za przekroczenie prędkości 500 som, dużo policji z fotoradarami, sam się zalapalem.

Gilu 01.09.2019 20:58

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Emek (Post 649626)
Informacyjnie dla tych co lecą jeszcze do Kirgizji. Przełęcze Kaldamo i Kegety są nieprzejezdne. Mieliśmy jechać ale Kirgiz podzwonił po znajomych, ustalał jak sytuacja i dostał takie info więc odpuściliśmy (jak ktoś jechał ostatnio to niech zweryfikuje te wieści).
Do jeziora Kel-su (potrzebny permit) nie da się dojechać motocyklem. Woda po pas. Do tego praktycznie co 2 dni sypie śniegiem. My odpuściliśmy bo było 20 cm śniegu. Podjechaliśmy 2 dni później jak stopniał a w nocy znów sypało.
Policji w ciul. W każdej większej wsi stoją z radarami. Bardzo chętnie polują na turystów. Ja się tym razem nie dałem ale chłopaki popłacili w ciul mandatów.
Policja stoi z radarami nawet po Biszkeku i nie mówię o przedmieściach. Przypominam że jeśli chodzi o alko to w Kirgistanie jest 0,00 . Amen. Jako że policja wie że turyści lubią popić to stało się to łatwym źródłem zarobkowania.
Nie ma srania po krzakach i łapówka w razie draki to min 30000 SOM czyli niemało.

2017 w sierpniu pizgnęło śnieżycą przy podjeżdżaniu od południa na Kegety,nie było wesoło

Załącznik 90291

Hall 02.09.2019 08:51

Z kolei my niedawno bo w maju (!!!) przejechaliśmy ją bez większych problemów. Jedynie na samym szczycie był snieg, ale ładnie rozgarnięty przez spychacze na pobocze. Pogoda to loteria.
Jeśli chodzi o zapoatrzenie - bywają odcinki po xx km bez niczego, ale generalnie są tam robite jurty pasterzy, albo miejscowości. Nie zginiesz :-D
Prócz znanych map takich jak osmand, mapout czy maps.me (wybierzez co ci spasuje), polecam z calego serca apke iOverlander - tam sa POI dla obierzyswiatow, czesto mozna trafic informacje o dogodnym noclegu, mozliwosci zdobycia wody etc...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.